Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Przewóz bagażu na dachu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218629)

Toscana 24-01-2015 21:23

Przewóz bagażu na dachu
 
Z uwagi na niezbyt pokaźne rozmiary bagażnika w B-Max rozważam zakup relingów dachowych, bądź innych systemów umożliwiajacych przewożenie bagażu na dachu. Czy ktoś może pomóc w doborze odpowienich akcesoriów? Próbuję opcji typu "dopasuj relingi do swojego samochodu" w różnych sklepach internetowych, niestety nigdzie nie mają na liście B-Maxa... Dealer forda proponuje same relingi za 1.7k, do tego listwy i poprzeczki i kwota robi sie pokaźna, a jeszcze trzeba dokupić box. Macie doświadczenie w tym temacie?

dubik77 25-01-2015 13:05

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
Jak ostatnio pisałaś o tych relingach to sobie pomyślałem że to przecież nie możliwe. Od razu zajrzałem na stronę Thule. I tu wielkie zdziwienie bo w konfiguratorze brak tego modelu auta. Bylem pewien ze można zamontować bazowy bagażnik z lapami pod uszczelkę, a tu nawet na InterPacku, Allegro ani jednej sztuki dedykowanej do B-Maxa.
Na pocieszenie powiem ze raz widziałem B-Maxa z boxem na dachu.
Za swojej strony w szukaniu się nie poddalem, jak cos znajdę dam znać.

Toscana 25-01-2015 15:22

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
Pytanie - czy ten widziany przez Ciebie B-Max nie miał relingów zakupionych u dealera ;).
Zastanawaiałam się też, czy skoro B-Max jest nadmuchaną Fiestą, to czy relingi pasujące na Fiestę nie byłyby odpowiednie?

dubik77 25-01-2015 16:13

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
No właśnie widziałem go chwilę przed tym pisałaś kiedyś o "problemie" z bagaznikiem bazowym. Nie spodziewałem się że B-Max pod tym względem to odmieniec do którego nic nie pasuje. Mam taki sklep we wrocku gdzie zawsze kupuję to co na dach, podpytam jutro.
Ogolnie co mogę doradzic to na tych sprawach nie ma co oszczędzać. Każdy bagażnik bazowy, belki, box, uchwyt na narty lub rower musi kosztowac i musi byc renomowanej firmy, sprawdzone w życiu na różnych autach.

Toscana 25-01-2015 17:07

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
Tu sie zgodzę, mam zamiar kupić sprzęt porządnej firmy i przesadnie oszczędzać nie będę, ale jeśli u Forda pierwszy z brzegu box Thule Dynamic 800 kosztuje 3,2k, a na Allegro widzę ten sam za 2,4k (pewnie da się go znaleźć jeszcze taniej), to uważam, że 1,7k za relingi to też cena z kosmosu i Ford najwyraźniej chce ze mnie zedrzeć, a to mi się nie podoba, dlatego szukam innych opcji ;).

dubik77 25-01-2015 21:04

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
No widzę że dobrze mierzysz z samym boxem, na pewno będziesz zadowolona.
Relingi jak piszesz, cena kosmos, tym bardziej że na ebay znalazłem coś takiego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Więc widać że coś jest co na relingi się nie montuje. Ciekaw co powie mi jutro sprzedawca we wspomnianym wcześniej sklepie.

Dodatkowo widzę na stronie forda że nie koniecznie relingi (brzydkie) trzeba kupować. Są listwy, które mają wycięcie na łapy bagażnika bazowego, które się otwiera lub zamyka.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sadam76 25-01-2015 22:40

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
dubik77, ale te listwy z ostatniego linku są niezbędne by zamontować te "brzydkie" relingi - bynajmniej tak wynika z ich opisu (a także opisu relingów). A ceny są z kosmosu.

Toscana 29-01-2015 19:23

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
dubik77 - udało Ci się czegoś dowiedzieć?

Fisha 30-01-2015 21:05

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
nie ma relingów do fiesty....

dubik77 31-01-2015 18:55

Odp: Przewóz bagażu na dachu
 
Dowiedziałem się tyle, że jesteśmy w punkcie wyjścia.
Spec ze sklepu z bagaznikami nic nie doradził, bardzo był zdziwiony że do tego auta nie ma zestawu. Co więcej nie ma B-Maxa w katalogach dostawców. Można dobrać belki do relingow.
W ASO również drapali się po głowie bo z katalogu części nic nie pasuje, poza relingami.
Wniosek jest taki że ze względu na brak słupka B cały ciężar tego co na dachu trzeba wesprzeć na słupku A i C. Żeby dach nie złożył się przy otwartych drzwiach do środka.
Oczywiście może można te z ebay ale ryzyko pozostaje.

Wiec nie pomogę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.