Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Zatrzaśnięty bagażnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131693)

homus 25-05-2011 12:06

Zatrzaśnięty bagażnik
 
Witam
Mam taki problem zamknalem bagaznik bez tam jakiegos trzasniecia czy czegos takiego jak do wyciagania rzeczy a on nic. zero reakcji. zamykanie, otwieranie nic nie daje. Serwis mowi 200 PLN jak nie wiecej jesli uszkodzil sie switch. Kurcze jak sie przed tym ustrzec na przyszlosc. Ew jak to sprobowac odblokowac.

gorny7 25-05-2011 17:38

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
nie wiem jak w nowych modelach ,ale w starszych po takich perypetiach z awaryjnym ściąganiu klapy lub brutalnym wycinaniu otworu . montowali linkę do pociągnięcia aby ręcznie otworzył się zamek końcówka linki lub sztywnego drutu była schowana za klapką do wymiany żarówek a przymocowana do ramienia przy zamku

chmielu 14 25-05-2011 20:00

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
witam.słyszałem ze jest to przypadłosc wszystkich fordw z tym stykiem elektrycznym-ponoc na forum fokusa chłopaki opisuja to w sposób taki ze sylikonem zaklejaja dostep wody do wnetrza.woda splywajaca z klapy nie zatrzymuje sie w tym styku.a widzialem jeszcze w aucie z krata awartjne otwieranie klapy na takim styku o podobnej zasadzie jak orginalny tyle ze malutki-podaje prad i otwiera zamek.pozdrawiam

kuczol 25-05-2011 21:25

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
Cytat:

Napisał chmielu 14 (Post 1659543)
witam.słyszałem ze jest to przypadłosc wszystkich fordw z tym stykiem elektrycznym

No właśnie - Ford.
W Alhambrze 6 lat starszej to nawet nie wiedziałem co to zamek klapy tylnej, nie znałem zacierających się wycieraczek przednich, plastyki nie trzaskały się, wydech nie korodował, przednie podłużnice poprzeczne nie rdzewiały...... i tak można by wymieniać.
Ale mam przynajmniej silnik nie Fordowski i to mi wszystko rekompensuje - przez to wolę Forda.

Slartibartfast 25-05-2011 22:28

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
W S-Max też się zacina: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

homus 26-05-2011 11:21

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
Czyli placz i plac.
A te silikonowanie to moze macie fotke jak to zrobic.
Faktycznie mocno polalem auto wczesniej wychodzi na to ze nie ma co myc.jeszcze wd40 prysne w okolice zamka moze wejdzie rurka od smaru m-dzy pokrywe a samochód.

chmielu 14 26-05-2011 21:01

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
hmmmm z tym myciem to przesada.Jest tam jakis blad technologiczny a woda to żywioł!Nie pamietam gdzie widzialem te zaklejanie sylikonem ale mysle ze kazdy moze to zrobic(albo jak bedziesz wymienial w aso poprosic zeby to zrobili)okryc wszystko sylikonem ot co.

jblack 26-05-2011 21:19

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
w moim seacie zrobili juz axtra awaryjne otwieranie bagaznika od srodka jest specjalna zaslepka, ktora sie odchyla i mozna otwozyc bagaznik

chmielu 14 26-05-2011 21:36

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
hehe juz wiedza gdzie bedzie problem-woda to żywioł.

chmielu 14 26-05-2011 21:40

Odp: Zatrzasniety bagaznik
 
a propo czy kolega homus mieszka daleko bo mozna by bylo mu pomoc.bo trzeba bylo tapicerke klapy zdjac od srodka i jakos zaradzic nawet jezeli nie ruszy zamek elektrycznie to mozna go jakos odblokowac.pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.