Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] LEDy do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191736)

vpw 16-10-2013 11:00

LEDy do jazdy dziennej
 
Witam wszystkich i serdecznie pozdrawiam. Czytam forum od kilku miesięcy, odebrałem moją Kugę Mk2 kilka dni temu i od tego czasu zastanawiam się jak by tu zainstalować w niej LEDy do jazdy dziennej. Widziałem kilka wersji i rozmawiałem w serwisie i wniosek jest taki, iż bez przeprogramowania komputera nie da się tego prawidłowo zrobić. Czy ktoś z forumowiczów ma już doświadczenia lub wykonał taką czynność. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

jankowalski973 16-10-2013 11:45

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
Rozumiem że nie domawiałeś reflektorów ksenonowych? I teraz chcesz zamiast żarówek led-y?

jacektp 16-10-2013 13:18

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
To LEDowe dzienne nie są standardem?

jankowalski973 16-10-2013 13:57

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
Led-y z przodu i z tyłu były z reflektorami ksenonowymi jako opcja, dodatkowo w tych reflektorach znajdują się światła doświetlające. Nie wiem czy coś się zmieniło w ofercie.

vpw 16-10-2013 18:26

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2091177)
Rozumiem że nie domawiałeś reflektorów ksenonowych? I teraz chcesz zamiast żarówek led-y?

Tak dokładnie. Niestety xenony w budżecie się nie zmieściły. A fajnie byłoby mieć LEDy jako światła do jazdy dziennej. Zarówki się nie da podmienić, bo DRL-y są w Kudze zrobione na żarówce od długich świateł (przyciemnionej). Mam nadzieję, że ktoś już przećwiczył temat i będzie mógł się podzielić doświadczeniami.

boncio 16-10-2013 19:05

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
A mnie się wydawało, że do dziennych w Kudze 2 jest ta żarówka w zderzaku koło kierunku.

jankowalski973 16-10-2013 19:05

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2091356)
Mam nadzieję, że ktoś już przećwiczył temat i będzie mógł się podzielić doświadczeniami.

Wątpie bo samochodów tych za dużo nie ma na razie ale na pewno ktoś coś wykombinuje

vpw 16-10-2013 19:53

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2091379)
A mnie się wydawało, że do dziennych w Kudze 2 jest ta żarówka w zderzaku koło kierunku.

Dzienne w wersji budget zrobione sa na zarowce lampy glownej. Nie jestem pewien czy jest to dwuwloknowa zarowka halogenowa, ktora dziala tez jako swiatlo drogowe czy jednowloknowa, ktora jest przyciemniona. Wydaje mi sie ze opcja druga ma zastosowanie. Pozistane dobrac sie do lampy i sprawdzic naocznie.

Na ebay jest kilka fajnych LEDow dedykowanych do Kugi2. Najprostsze montowane pod glownym reflektorem, podobne do firmowych i bardzo ciekawie wygladajace montowane w okolicy przeciwmglowych.

Seven4u 03-04-2014 15:52

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
Oryginalne Ledy (przód i tył) to opcja tylko z xenonami. Koszt cennikowo 3100.

jankowalski973 12-10-2014 17:48

Odp: LEDy do jazdy dziennej
 
Może ktoś będzie zainteresowany zmianą z fabrycznych na:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bo całkiem nieźle wyglądają.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.