Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303629)

lukasek5 01-12-2019 20:16

Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Witam,

Od 03.2019 jestem posiadaczem focusa mk3 z silnikiem 1.0 125KM. W kwietniu 2019r byłem na wymianie oleju. Do listopada nie miałem z autem żadnych problemów. W momencie gdy temperatura na zewnątrz zaczęła spadać zauważyłem, że po odpaleniu silnika kontrolka ciśnienia oleju paliła się jeszcze przez kilka sekund (w letnie miesiące gasła od razu po odpaleniu). W kolejnych dniach czas palenia się kontrolki był coraz dłuższy. Teraz doszło już do tego, że kontrolka nie gaśnie, tylko miga podczas jazdy. Dopiero po kilku minutach od nagrzania się silnika gaśnie całkowicie. Kilkukrotnie sprawdzałem poziom oleju na bagnecie (dwa tygodnie temu dolałem nawet niecałe 0,5l). Obecnie poziom jest minimalnie powyżej maksimum.

Co może być przyczyną świecenia się kontrolki, jeżeli nie jest to związane z poziomem oleju?

Z góry dziękuje za pomoc.

Piotrek Wielos 01-12-2019 21:14

Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał lukasek5 (Post 3199128)
Witam,

Od 03.2019 jestem posiadaczem focusa mk3 z silnikiem 1.0 125KM. W kwietniu 2019r byłem na wymianie oleju. Do listopada nie miałem z autem żadnych problemów. W momencie gdy temperatura na zewnątrz zaczęła spadać zauważyłem, że po odpaleniu silnika kontrolka ciśnienia oleju paliła się jeszcze przez kilka sekund (w letnie miesiące gasła od razu po odpaleniu). W kolejnych dniach czas palenia się kontrolki był coraz dłuższy. Teraz doszło już do tego, że kontrolka nie gaśnie, tylko miga podczas jazdy. Dopiero po kilku minutach od nagrzania się silnika gaśnie całkowicie. Kilkukrotnie sprawdzałem poziom oleju na bagnecie (dwa tygodnie temu dolałem nawet niecałe 0,5l). Obecnie poziom jest minimalnie powyżej maksimum.

Co może być przyczyną świecenia się kontrolki, jeżeli nie jest to związane z poziomem oleju?

Z góry dziękuje za pomoc.

Brak odpowiedniego ciśnienia oleju, problem z czujnikiem bądź z pompa oleju, w zależności czy tylko odczyt jest błędny czy faktycznie nie ma odpowiedniego ciśnienia

Fulara 01-12-2019 21:46

Re: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
zmierzyć ciśnienie oleju
jeśli dobre, zmienić czujnik

bo nie sądze, że masz silnik trupa

Piotrek Wielos 01-12-2019 22:16

Odp: Re: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3199165)
zmierzyć ciśnienie oleju
jeśli dobre, zmienić czujnik

bo nie sądze, że masz silnik trupa

Od tego trzeba zacząć ale co ma padnięty pompa oleju do silnika? Jeśli to dopiero początki problemów z ciśnieniem to silnik nie powinien tego odczuć

zmulim 01-12-2019 22:40

Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Najlepiej było by sprawdzić faktyczne ciśnienie manometrem. Wtedy można by wykluczyć czy to czujnik wariuje czy nie. Jeśli ciśnienie będzie niskie to albo tak jak kolega pisał, pompa oleju, albo panewki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lukasek5 12-12-2019 20:25

Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Dzięki za pomoc. Doszło do tego, że z silnika zaczęły dochodzić metaliczne dźwięki i musiał na lawecie jechać do mechanika. Okazało się że skrawki paska rozrządu całkowicie zatkały smoka, przez co w silniku nie było w ogóle ciśnienia. Olej wymieniony i smok przeczyszczony, ale niedługo czeka mnie wymiana rozrządu. Niby ford chwali się jaki to rozrząd w tym aucie jest wytrzymały (wymiana co 240tyś lub 10 lat), a tutaj ledwo 174tyś i już się sypie..

Piotrek Wielos 12-12-2019 20:28

Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał lukasek5 (Post 3202595)
Dzięki za pomoc. Doszło do tego, że z silnika zaczęły dochodzić metaliczne dźwięki i musiał na lawecie jechać do mechanika. Okazało się że skrawki paska rozrządu całkowicie zatkały smoka, przez co w silniku nie było w ogóle ciśnienia. Olej wymieniony i smok przeczyszczony, ale niedługo czeka mnie wymiana rozrządu. Niby ford chwali się jaki to rozrząd w tym aucie jest wytrzymały (wymiana co 240tyś lub 10 lat), a tutaj ledwo 174tyś i już się sypie..

Jakim cudem kawałki paska dostały się do miski olejowej?

Fulara 12-12-2019 20:41

Re: Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał Piotrek Wielos (Post 3202596)
Jakim cudem kawałki paska dostały się do miski olejowej?

pewnie to pasek mokry

Piotrek Wielos 12-12-2019 20:49

Odp: Re: Odp: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3202601)
pewnie to pasek mokry

OK umknęło mi w jakim silniku był problem.
Jak już się pasek sypie do miski to chyba z wymianą nie ma na co czekać

Fulara 12-12-2019 21:02

Re: Migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy
 
jak nie było ciśnienia to panweki dostały po garach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.