Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Uszkodzony chrom na kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210262)

kamil8623 24-08-2014 12:47

Uszkodzony chrom na kierownicy
 
Witam
Macie może jakiś pomysł na to uszkodzenie? ew. jak zabezpieczyć żeby dalej nie postępowało.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wymiana całego środka kierownicy jak na razie nie wchodzi w grę bo to trochę za droga sprawa.

mojmistrz 24-08-2014 14:51

Lakier srebrny do paznokci+bezbarwny lakier do paznokci ? :D

piti000 24-08-2014 15:08

Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy
 
poszukaj może w necie albo na szrocie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kamil8623 24-08-2014 15:15

Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy
 
myślałem o tym:P ale te krawędzie przy przycisku są postrzępione i lekko odstają od plastiku, więc nawet jak bym coś lakierem pokombinował na tej części, która już się oderwała to nie będę miał pewności, że reszta się nie będzie odrywać.

Bump: co do allegro, to zdobyłem kierownicę z wystrzeloną poduszką ale tej ramki chromowej nie idzie oderwać.

piti000 24-08-2014 15:23

Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy
 
Cytat:

Napisał kamil8623 (Post 2259421)
tej ramki chromowej nie idzie oderwać

a przełożyć poduszkę ?

mojmistrz 24-08-2014 18:42

Wyrównaj i delikanie zmatuj papierem ściernym, odtłuść, pomaluj ;) powinno trzymać bez problemu. Ewentualnie lakier bezbarwny do paznokci, zastąp lakierem w sprayu.

Atlis 24-08-2014 19:26

Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy
 
Też tak mam, no może ciut mniej... Chyba dam okleić lub pomalować.

Forfiter2012 24-08-2014 20:05

Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy
 
Ah ten fordowski chrom :D Najlepiej jak da rade to rozebrać kierownicę i okleić ten element jakąś porządną (nie najtańszą na allegro) folią i powinno być ok.

kamil8623 24-08-2014 21:15

Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy
 
Cytat:

Napisał piti000 (Post 2259426)
a przełożyć poduszkę ?

Też nie ma takiej opcji bo plastik z oderwanej części, tam gdzie wystrzeliła poduszka jest połączony z chromem

Bump:
Cytat:

Napisał mojmistrz (Post 2259503)
Wyrównaj i delikanie zmatuj papierem ściernym, odtłuść, pomaluj ;) powinno trzymać bez problemu. Ewentualnie lakier bezbarwny do paznokci, zastąp lakierem w sprayu.

a w ogóle dostanę taki kolor w sprayu, czy chodzi Ci o stricte bezbarwny w sprayu? zastanawiałem się żeby podjechać do mieszalni farb, może tam by mi coś dobrali pod kolor.

Bump:
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2259533)
Też tak mam, no może ciut mniej... Chyba dam okleić lub pomalować.

Cytat:

Napisał Forfiter2012 (Post 2259559)
Ah ten fordowski chrom :D Najlepiej jak da rade to rozebrać kierownicę i okleić ten element jakąś porządną (nie najtańszą na allegro) folią i powinno być ok.

Na razie chciałbym spróbować sam coś pokombinować jak się nie uda to też pewnie będę myślał o oklejeniu. Sam element chromowany jest z poduszki a nie z samej kierownicy, więc żeby to ładnie pomalować/okleić to trzeba by to było najpierw zdjąć a nie wydaje mi się żeby to było jakieś super łatwe ;)

mojmistrz 24-08-2014 22:04

Bezbarwny w sprayu, chyba, że chcesz się bawić w demontaż elementu, wedy do malowania weź się porządnie ;) kup chrom w sprayu, lakier bezbarwny, drobny papier ścierny i do roboty. Jeśli chcesz to zrobić na już, to jakiś metaliczny lakier do paznokci i bezbarwny spray.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.