Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 1998-2004] chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293416)

MAG 14-03-2019 19:36

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Lightman, ja też się nie przejmuję co inni myśla na temat moich przeróbek, ale słucham i wyciągam wnioski.
Jesli jest udowodnione że w tym silniku wycinanie kata absolutnie nic nie daje (poza truciem środkowiska i samego siebie), to poco mam go wywalać?

Zamiast wywalać kasę na przeróbki, które nic nie dają, lepiej sie skupić na tym co i jak można ugrać i poprawić.

Lepiej zainwestować w lepsze hamulce czy zawiechę, bo dzieki temu będzie można lepiej wykorzystać to co siedzi pod maską bez zbytniego kombinowania.

W tych silnikach lepszy IC plus dobry program dadzą max, którego w odczuwalny sposób nie poprawisz "zabawą" z wydechem ani niczym innym.

Arek489 14-03-2019 20:20

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Dzieki wszystkim za rady :D

Katalizator miałem zamiar wyciąć dla lepszego przepływu spalin, ale pomysł z wymianą na sportowy jak najbardziej do mnie przemawia.

Co do egr jeszcze nie zdecydowałem czy go wyczyścić czy zaślepić (Problemy z checkiem nie są mi na ręke)

Wedle zaleceń z mapą przystopuje, miałem rezygnować ale wydaje mi się że zrobiona z zapasem przy cieżkiej nodze od święta raczej nie sprawi że silnik odrazu wypluje tłoki.

Zastanawia mnie jeszcze czy wtryski (po regeneracji) nie przysporzą problemów.

PS: MAG o hamulce sie nie martw, z przodu siedzi zestaw z st170 :)

motorek4612 14-03-2019 20:31

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał Arek489 (Post 3106065)
Co do egr jeszcze nie zdecydowałem czy go wyczyścić czy zaślepić (Problemy z checkiem nie są mi na ręke)

Problemu z checkiem nie będzie, ale w gre wchodzi tylko zaslepienie, żeby go mechanicznie wyczyścić to musisz zwalić kolektor.

Arek489 15-03-2019 12:10

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 3106073)
Problemu z checkiem nie będzie, ale w gre wchodzi tylko zaslepienie, żeby go mechanicznie wyczyścić to musisz zwalić kolektor.

Brałem to pod uwagę, ale skoro problemu nie będzie sprawa jest ułatwiona dzieki 8)

Jeśli macie jakieś pomysły jak postawić foczke na nogi to chętnie posłucham :)

MAG 15-03-2019 23:14

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał Arek489 (Post 3106065)
...
PS: MAG o hamulce sie nie martw, z przodu siedzi zestaw z st170 :)

Bardzo dobry ruch :568:

Na pewno warto wszystko co się da wyczyścić ze złogów, a na koniec program, ale zdecydowanie u kogos kumatego, żeby nie narobić sobie kłopotów g:P

Arek489 16-03-2019 20:48

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Ja się raczej do nich nie zaliczam g:~

Jeszcze raz dzieki chłopaki za rady, teraz pozostaje zrobić z forda bandytę :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.