Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] zawieszenie - części - zamienniki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297752)

Ecosport 27-06-2019 22:15

zawieszenie - części - zamienniki
 
Cześć
Jestem posiadaczem Ecosporta z USA 2.0 4x4 ( 2018 ) - poszukuję zawieszenia, ale przede wszystkim informacji:

1) czy części europejskich wersji będą pasowały? (Przód - wahacz dolny, półośka z przegubami, zwrotnica, amortyzator, sanki; a do tyłu wahacz górny poprzeczny) - o ile części do przodu wydają się ok to do tyłu przy 4x4 mogą się różnić od 'przodopędnych', prawda?

2) Słyszałem, że pasują czasem części z Fiesty, to prawda?
Nikt w żadnym sklepie mi tego nie potwierdził.

3) Blacharka pasuje? - błotnik przód, drzwi tył

4) jak jest z poduszkami, kurtynami z EU są kompatybilne z USA?

Co ciekawe, dzwoniłem do kilku salonów Forda w Polsce i nikt nie potrafił odpowiedzieć na te pytania. Poza tym dostępność tych części do Ecosporta w sklepach jest znikoma, więc tylko allegro lub dopasowywanie z innych modeli i stad moje pytania.

Będę wdzięczny za pomoc.

boncio 28-06-2019 15:24

Odp: zawieszenie - części - zamienniki
 
Cytat:

Napisał Ecosport (Post 3147043)
przy 4x4 mogą się różnić od 'przodopędnych

Zdecydowanie, bo 4x4 ma wielowahacz z tyłu, a przednionapedówki belkę. W EU też są 4x4, ale tylko w dieslu, a one mają mniejszy prześwit o 3cm.
Przód zawieszenia powinien być taki sam z dokładnością do właśnie prześwitu.
Blacharka dla mnie powinna być taka sama.
Podaż mała, bo model po lifice jest na rynku dopiero 1,5 roku.

Ecosport 29-06-2019 18:06

Odp: zawieszenie - części - zamienniki
 
Dzięki boncio.

czy dobrze rozumiem że wahacz górny tylny będzie pasował od diesla 4x4 z EU?

No niestety podaż skromna ;(

a czy prawdą jest, że będzie pasować zawieszenie na przód z Kugi 4x4 z EU?
Dzwoniłem do chłopa po części do Ecosport, ale sprzedał i proponował od Kugi bo to to samo niby. Może ktoś to potwierdzić?

jasspero 03-09-2019 06:41

Odp: zawieszenie - części - zamienniki
 
Ad4 Czy ktoś może próbował z kurtynami lub poduszkami?

tatarata70 16-09-2020 18:24

Odp: zawieszenie - części - zamienniki
 
Pisałem też już o sondzie lambda za kat, pasuje od Mondka MK5..Sonda lambda BOSCH 0 258 030 065

koza0007 20-09-2020 23:50

Odp: zawieszenie - części - zamienniki
 
Zawieszenie przód od kugi jest zupełnie inne, ale od Ecosporta EU pasuje bez problemu. Poduszki niestety wszystkie są inne niż w EU. Jak coś potrzebujesz to sprawdź na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Doradzą i ewentualnie sprowadzą do wersji USA.

Ecosport 07-01-2021 18:59

Odp: zawieszenie - części - zamienniki
 
Kontynuacja dla zainteresowanych...

Większość tematów do ogarnięcia bez większego problemu, jak jest kumaty mechanik :)

blachy pasują, zawieszenie częściowo u nas a, znikome części z tylnego zawieszenia z USA (ale ceny znośne np. wpinka pasa z EU nie pasowała - z USA -cena chyba ze 30$)

Sync3 - do zrobienia z językiem PL - super sprawa (np. nawi, telefon - sterowane głosem)

PS
Auto już oczywiście śmiga od dawna - bez problemu.

MSM 05-02-2021 16:10

Odp: zawieszenie - części - zamienniki
 
Możesz coś więcej napisać na temat spolszczenia SYNC? Licznik już zmieniłem na PL.

inzKot 21-10-2021 13:50

USA, dopasowanie części EU
 
Znacie jakieś miejsca gdzie uda mi się porównać czy moja część występowała w innych wersjach?.

Dopłynął mi ecosport 2.0, 18r z urwanym kołem i jest lekki dramat. Chciałem to wymienić z góry na dół na używkę, ale na razie wychodzi na to że zostaje mi bulić i czekać w ASO na sprowadzenie.
Może ktoś wie czy np piasty/ zwrotnice są identyczne z europą 1.0?. Jeśli różnica jest tylko na twardości amortyzatora/sprężyny to już pół biedy i zmieni się obie strony na nowe. ;/

koza0007 25-10-2021 23:32

Odp: USA, dopasowanie części EU
 
Cytat:

Napisał inzKot (Post 3375253)
Znacie jakieś miejsca gdzie uda mi się porównać czy moja część występowała w innych wersjach?.

Dopłynął mi ecosport 2.0, 18r z urwanym kołem i jest lekki dramat. Chciałem to wymienić z góry na dół na używkę, ale na razie wychodzi na to że zostaje mi bulić i czekać w ASO na sprowadzenie.
Może ktoś wie czy np piasty/ zwrotnice są identyczne z europą 1.0?. Jeśli różnica jest tylko na twardości amortyzatora/sprężyny to już pół biedy i zmieni się obie strony na nowe. ;/

Piasta i zwrotnica pasuje od EU


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.