Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] czujnik pokrywy bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309979)

lordwader 11-06-2020 21:07

czujnik pokrywy bagażnika
 
1 załącznik(i)
Szanowni koledzy przeszukałem forum, pytałem wujka googla, ale nigdzie nie znalazłem informacji gdzie w Kudze montuje się płaską antenę do otwierania nogą klapy bagażnika.
Może ktoś się spotkał z tą instalacją??
Spojrzałem pod zderzak, na samym dole zderzaka jest widoczne miejsce na zamontowanie anteny ( w czerwonym kółku) na 4 śruby, ale gdzie powinna być zamontowana antena płaska (niebieskie kółko)? , oraz jakie jest fabryczne miejsce montowania sterownika(zielone kółko)? -powinien być w pobliżu chyba bo przewody są krótkie....

Na zdjęciu widać, że do sterownika są wpięte obie anteny oraz kable parktronika - tak ma być?

tedi_k 11-06-2020 21:47

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
Cytat:

Napisał lordwader (Post 3257748)
...nigdzie nie znalazłem informacji ...?

Obiecałem sobie, że nie będę brał udziału w tym "quizie 1000 pytań zadawanych czasem z lenistwa"...
Ale w niektórych przypadkach to już ręce opadają...
Allegro u Kolegi jest w "zablokowanych"???
Zerknąłem z czystej ciekawości ile trwa samodzielna odpowiedź na to pytanie - dokładnie 3 minuty!

Pytanie do Allegro w dziale "zderzaki" - "Kuga MK2 lift tył"... 2 sekundy trwało wymyślenie, że trzeba posortować od najdroższych - bo tylko w "drogich" jest szansa, ze będą anteny "nogi".:568::568:
No i bingo! tak 4 czy 5 od góry jest "ruby red" i wszystko widać.

Rozumiem, że ze schematami to jest jakiś problem - bo większości tutejszych forumowiczów nie chce się sprawdzić, że na powszechnie dostępnej (choć przeznaczonej dla profesjonalistów) stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest jakże intrygująca zakładka "opłaty" i tam się można dowiedzieć, że "wszystko co potrzebne jest do kupienia"...:569::568:
Powyższe wymaga już jakiegoś silnie niezerowego "samozaparcia", no ale brak podstawowej staranności w zerknięciu na allegro - to już mnie mocno "zjeża"...

lordwader 11-06-2020 22:39

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3257761)
Obiecałem sobie, że nie będę brał udziału w tym "quizie 1000 pytań zadawanych czasem z lenistwa"...
Ale w niektórych przypadkach to już ręce opadają...
Allegro u Kolegi jest w "zablokowanych"???
Zerknąłem z czystej ciekawości ile trwa samodzielna odpowiedź na to pytanie - dokładnie 3 minuty!

Pytanie do Allegro w dziale "zderzaki" - "Kuga MK2 lift tył"... 2 sekundy trwało wymyślenie, że trzeba posortować od najdroższych - bo tylko w "drogich" jest szansa, ze będą anteny "nogi".:568::568:
No i bingo! tak 4 czy 5 od góry jest "ruby red" i wszystko widać.

Rozumiem, że ze schematami to jest jakiś problem - bo większości tutejszych forumowiczów nie chce się sprawdzić, że na powszechnie dostępnej (choć przeznaczonej dla profesjonalistów) stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest jakże intrygująca zakładka "opłaty" i tam się można dowiedzieć, że "wszystko co potrzebne jest do kupienia"...:569::568:
Powyższe wymaga już jakiegoś silnie niezerowego "samozaparcia", no ale brak podstawowej staranności w zerknięciu na allegro - to już mnie mocno "zjeża"...

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Docinki Kolegi irytują, ale wszystko można znieść bo pomoc bezinteresowna i bezcenna :)
Faktycznie nie wpadłbym na to jak poprowadzić śledztwo w sprawie tej anteny, a jej umiejscowienie też mocno mnie zaskoczyło.
Ale już wiem!!! Dzięki Panie Tadeuszu! Proszę się nie obrażać ten model tak już ma.. (mówię o sobie).
A dla potomnych zdjęcie zapożyczone z tej aukcji :)

lordwader 12-06-2020 12:45

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
idąc za ciosem, nieśmiało zapytam jakie jest fabryczne miejsce montażu modułu czujników, oraz tak mnie tknęło czy przypadkiem w pasie tylnym pod zderzakiem nie powinno być jakiegoś dodatkowego keyless?

lordwader 15-06-2020 22:57

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3257761)
Obiecałem sobie, że nie będę brał udziału w tym "quizie 1000 pytań zadawanych czasem z lenistwa"...
Ale w niektórych przypadkach to już ręce opadają...
Allegro u Kolegi jest w "zablokowanych"???
Zerknąłem z czystej ciekawości ile trwa samodzielna odpowiedź na to pytanie - dokładnie 3 minuty!

Pytanie do Allegro w dziale "zderzaki" - "Kuga MK2 lift tył"... 2 sekundy trwało wymyślenie, że trzeba posortować od najdroższych - bo tylko w "drogich" jest szansa, ze będą anteny "nogi".:568::568:
No i bingo! tak 4 czy 5 od góry jest "ruby red" i wszystko widać.

Rozumiem, że ze schematami to jest jakiś problem - bo większości tutejszych forumowiczów nie chce się sprawdzić, że na powszechnie dostępnej (choć przeznaczonej dla profesjonalistów) stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest jakże intrygująca zakładka "opłaty" i tam się można dowiedzieć, że "wszystko co potrzebne jest do kupienia"...:569::568:
Powyższe wymaga już jakiegoś silnie niezerowego "samozaparcia", no ale brak podstawowej staranności w zerknięciu na allegro - to już mnie mocno "zjeża"...

@ tedi_k,
wiem, że reagujesz na mnie alergicznie, ale na pewno wiesz od czego jest ten tajemniczy wtyk. Podpowiesz?

tedi_k 15-06-2020 23:03

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
Od anteny keyfree - np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (opis - jak to na allegro: "od czapy").
Nie reaguję alergicznie, ale nie przepadam za osobami nazbyt absorbującymi sobą cały otaczający świat...

lordwader 16-06-2020 08:57

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3258770)
Od anteny keyfree - np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (opis - jak to na allegro: "od czapy").
Nie reaguję alergicznie, ale nie przepadam za osobami nazbyt absorbującymi sobą cały otaczający świat...

Dzięki Tadeusz :)
jakby ktoś też poszukiwał miejsca montażu tego modułu, załączam zdjęcia jakie udało mi się zdobyć :)

lordwader 26-06-2020 07:27

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
Hardware zamontowany,
tzn.
1. antena prętowa (sam dół zderzaka)
2. antena płaska (nieco powyżej anteny prętowej)
3. moduł do anten
4. wzmacniacz anteny keyfree
5. nowa wiązka zderzaka z odczepami na wzmacniacz keyfree oraz moduł anteny
6. nowa wiązka wpięta to fabrycznej instalacji - 2 kostki (stara wiązka tylko parktronic miała wpiętą jedną kostkę, nowa wiązka ma wpięte dwie kostki - wcześniej jedno złącze z oryginalnej instalacji pięciopinowej było zaślepione i nic nie było do niego podpięte)

Pozostała aktywacja.
Nigdzie nie mogę dogrzebać się do informacji jak aktywować system.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pouczył mnie, że keyfree trzeba aktywować w module RFA, a całą resztę w BCM.
Nie chciałbym czegoś uszkodzić bądź rozkalibrować zatem byłbym wdzięczny za podpowiedź jakie ustawienia należy skorygować i w jaki sposób.
Każda podpowiedź będzie cenna, choćby informacja gdzie szukać niezbędnej wiedzy w tym obszarze.

K.

cezarg1410 26-06-2020 11:01

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
Cytat:

Napisał lordwader (Post 3261654)
Hardware zamontowany,
tzn.
1. antena prętowa (sam dół zderzaka)
2. antena płaska (nieco powyżej anteny prętowej)
3. moduł do anten
4. wzmacniacz anteny keyfree
5. nowa wiązka zderzaka z odczepami na wzmacniacz keyfree oraz moduł anteny
6. nowa wiązka wpięta to fabrycznej instalacji - 2 kostki (stara wiązka tylko parktronic miała wpiętą jedną kostkę, nowa wiązka ma wpięte dwie kostki - wcześniej jedno złącze z oryginalnej instalacji pięciopinowej było zaślepione i nic nie było do niego podpięte)

Pozostała aktywacja.
Nigdzie nie mogę dogrzebać się do informacji jak aktywować system.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pouczył mnie, że keyfree trzeba aktywować w module RFA, a całą resztę w BCM.
Nie chciałbym czegoś uszkodzić bądź rozkalibrować zatem byłbym wdzięczny za podpowiedź jakie ustawienia należy skorygować i w jaki sposób.
Każda podpowiedź będzie cenna, choćby informacja gdzie szukać niezbędnej wiedzy w tym obszarze.

K.

Mam ryżowego UCDSa. wieczorkiem mogę podłączyć i popatrzeć jakie tam są możliwości konfiguracji.

lordwader 26-06-2020 13:19

Odp: czujnik pokrywy bagażnika
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 3261709)
Mam ryżowego UCDSa. wieczorkiem mogę podłączyć i popatrzeć jakie tam są możliwości konfiguracji.

byłbym wdzięczny


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.