Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Techniczne ABC (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189040)

bzdur 17-05-2016 14:49

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Cytat:

Napisał elucidate (Post 2581296)
Jaka będzie najbardziej odpowiednia opona do felgi i auta:

- Ford Focus 2015 HB a felga to 8.5' 18' ET 40 5x108

225/40/18??


ja mam w swojej foce kombi 2013, alu 18 i opony 235/40
Continental ContiSportContact 5 235/40 R18 95 Y XL FR
narazie przejechalem 1000 kilometrow, puki co polecam

YatzeK 18-05-2016 12:44

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Cytat:

Napisał Carlos94 (Post 2593466)
Jakie kupić felgi aluminiowe chodzi mi o 15 stki .. pytanie jakie maja mieć wymiary zeby weszly na nie opony 195/60 r15 ? chce kupic takie zeby pasowaly bez zadnych przerobek na piascie (te jakies pierscienie czy cos nie chce tego)

Jak nie chcesz pierścieni (choć nie rozumiem dlaczego) to pozostają ci jedynie felgi fabryczne od Mondeo lub niektóre aftermarketowe dedykowane dla Mondeo - takich szukaj.

Cytat:

Napisał weuek (Post 2593511)
To najlepiej odczytaj sobie parametry z posiadanych stalówek i aluminiowe kup takie same.

Nie ma tak łatwo, felgi aluminiowe prawie zawsze mają inne parametry niż stalowe, szczególnie ET

Marek 21-05-2016 17:33

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Jak ktoś chce Sobie wirtualnie alusy przymierzyć to można tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ps. W 1-szym poście również dodałem ten link żeby nie trzeba było szukać..

Skrzat 25-05-2016 09:07

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Witam jestem tu nowa,nie bardzo wiem czy trafiam dobrze z zapytaniem. Posiadam moje upragnione auto od grudnia 2015r więc uczę się go i poznaję. Ford cougar z 2000r,moje oczko w głowie:-D
Mam problem bo zakupiłam felgi17 oraz nowe opony Michelin o rozmiarze 225/45 i pojawiły się schody tzn.auto prowadzi się super ale przy większym obciazeniu tylne opony odbijają mi o nadkole (głównie rant)co powoduje nacięcia w oponie.
Proszę o pomoc i poradę w jaki sposób zapobiec takim akcją. Nie orientuje się w temacie za bardzo :-( może komuś się tak działo i jest w stanie mi coś doradzić?

weuek 25-05-2016 09:45

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Pewnie problem tkwi w osadzeniu felgi (ET), czyli wystaje ona za bardzo na zewnątrz pojazdu. A jeśli opona wystaje poza rant nadkola, to jest to powód do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez pana/panią władzę.

Skrzat 25-05-2016 10:26

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Jesli chodzi o wystawienie opony to minimalnie ;-) dało by radę może zastosować zmianę sprężyn badz jakieś podkładki? Kurde chodzi mi o to żeby zniwelować tarcie. Czy jedynym wyjściem jest zmiana felg?jakie ET by musialo byc przy felgach o rozmiarze 17?:one:

YatzeK 25-05-2016 10:36

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Tylko zmiana felg. Zmiana sprężyn nie zmieni położenia koła względem nadkola. Podkładki? Gdzie chcesz je dawać?

Skrzat 25-05-2016 10:40

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Cytat:

Napisał YatzeK (Post 2601139)
Tylko zmiana felg. Zmiana sprężyn nie zmieni położenia koła względem nadkola. Podkładki? Gdzie chcesz je dawać?

Pytam bo taki pomysł podsuneli mi u machanika.tylko ze ja jestem mnoga z tego tematu i krótkie rozwiązania mnie raczej nie satysfakcjonuja dlatego rozważam zakup nowych felg

weuek 25-05-2016 11:25

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Podkładki, czyli dystanse, to można dać gdy koło za bardzo się chowa (i ramiona felgi kolidują z zaciskiem).

Może mechanikom chodziło o gumy wkładane w sprężyny? Ale to dosyć druciarskie rozwiązanie.

ET felgi zależy tez od jej szerokości, a chyba nie ma z czym porównać, bo cougar nie wychodził z fabryki na siedemnastkach, prawda? Albo szukaj właściciela takiego auta z felgami 17" albo okazji do przymierzenia i przetestowania felg przed zakupem.

Skrzat 25-05-2016 11:59

Odp: Opony, felgi- wszystko na temat(artykuł)
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2601167)
Podkładki, czyli dystanse, to można dać gdy koło za bardzo się chowa (i ramiona felgi kolidują z zaciskiem).

Może mechanikom chodziło o gumy wkładane w sprężyny? Ale to dosyć druciarskie rozwiązanie.

ET felgi zależy tez od jej szerokości, a chyba nie ma z czym porównać, bo cougar nie wychodził z fabryki na siedemnastkach, prawda? Albo szukaj właściciela takiego auta z felgami 17" albo okazji do przymierzenia i przetestowania felg przed zakupem.

Masz rację kupiłam go na 16 i zaczynam żałować że pokusiło na 17:619: ale cóż człowiek uczy się na błędach -niestety.dziekuje ślicznie za pomoc i życzę miłego dnia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.