Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Belki bazowe na relingi - muszą być "uniesione" powyżej relingów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290447)

Alo 04-01-2019 13:10

Belki bazowe na relingi - muszą być "uniesione" powyżej relingów
 
Witam, wiem, że dawno temu był temat belek, ale nie rozwiązał moich wątpliwości.
Pytanie - czy belki montowane pomiędzy relingami muszą być "uniesione" powyżej relingów i czy ewentualnie dużo? Rozważałem
Inter Pack Quiet C - ale tu jest zupełnie płasko, boje się o montaż boxa (na objemki mam) i w ogóle, zapięcia nart, uchwyt rowerowy (thule 591 - np. paski zaciskowe blisko dachu czy odległość od samego dachu przy montażu, łatwo coś drapnąć)
Inter Pack Quiet A - te są dość mocno uniesione i nie powinno być problemów
Aguri Prestige II S16 - te są tak na oko pomiędzy tymi dwoma, a wyglądają na nieco lepiej wykonane.
W Inter Pack z kolei nie trzeba ciąć gumy do założenia uchwytów na rowek T, w Aguri I też tak było, teraz jest jak w Thule - pasek gumy do cięcia.
Nie chcę inwestować w Windbary czy Thule, może ktoś ma doświadczenie, używa?
Dzięki.

MKraszan 04-01-2019 18:08

Odp: Belki bazowe na relingi
 
Kupiłem Aguri, montowane między relingi, założyłem. Zamontowałem uchwyt narciarski, wsadziłem narty i du..a.
Belki są tak nisko, że wiązania nart nie pozwalały na domknięcie uchwytu (thule 727) i wiązania nart opierały się o dach.
Kupiłem uzywany Thule wingbar i jest bajka pod wzgledem "ciszy"
W poprzednim aucie miałem zwykle belki thule i świst zaczynał się od 80km/h, teraz powiedzmy 120km/h i belki mi nie przeszkadzają.

saks 04-01-2019 20:55

Odp: Belki bazowe na relingi
 
MKraszan napisałeś że masz belki Thule wingbar możesz uściślić dokładniej bo na stronie Thule jest tego sporo .

hyrus1 04-01-2019 21:46

Odp: Belki bazowe na relingi
 
aguri musialem wyginac zeby box (dokladniej zaciski montazowe thule) nie dotykaly dachu, trzeba uwazac na boxy wycieciami na poprzeczki

jekr62 05-01-2019 16:44

Odp: Belki bazowe na relingi - muszą być "uniesione" powyżej relingów
 
Witam.
Mam belki Aguri i box Thule z wyprofilowanym dnem i uchwytami zaciskającymi się przy dokręcaniu. To nie łapki są problemem tylko dno boxa bo wisi tuż nad dachem. Pierwsze dwie podróże było o.k. a później zaczęło się klupanie w dach. Zatem albo belkI nad relingami albo box z płaskim dnem.

MKraszan 05-01-2019 22:48

Odp: Belki bazowe na relingi
 
Cytat:

Napisał saks (Post 3075765)
MKraszan napisałeś że masz belki Thule wingbar możesz uściślić dokładniej bo na stronie Thule jest tego sporo .

stopy 757, belki 969

saks 06-01-2019 07:53

Odp: Belki bazowe na relingi - muszą być "uniesione" powyżej relingów
 
Dzięki MKraszan tu zestaw [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

hyrus1 06-01-2019 17:21

Odp: Belki bazowe na relingi - muszą być "uniesione" powyżej relingów
 
Cytat:

Napisał jekr62 (Post 3076057)
Witam.
Mam belki Aguri i box Thule z wyprofilowanym dnem i uchwytami zaciskającymi się przy dokręcaniu. To nie łapki są problemem tylko dno boxa bo wisi tuż nad dachem. Pierwsze dwie podróże było o.k. a później zaczęło się klupanie w dach. Zatem albo belkI nad relingami albo box z płaskim dnem.

w AGURI trzeba przednia belke lekko "wygiac" i bedzie ok, nie powinno dotykac dachu, z boxem Thule jest wszystko na styk. Aguri nie podpasowal mi np z Taurusem, box lezal na dachu.

jekr62 14-03-2019 08:30

Odp: Belki bazowe na relingi - muszą być "uniesione" powyżej relingów
 
Zgadzam się w zupełności. Można się pokusić o wyginanie tylko nie po to płaci się tyle kasy żeby bawić się w metaloplastyka. Ja podkleiłem box od spodu filcem starając się uzyskać odległość na "0". W tej chwili nie puka no ale pozostaje to "ale". Człowiek na błędach się uczy no i zawsze jeszcze może zasięgnąć opinii innych na forach:D

hyrus1 14-03-2019 18:06

Odp: Belki bazowe na relingi - muszą być "uniesione" powyżej relingów
 
Cytat:

Napisał jekr62 (Post 3105773)
Zgadzam się w zupełności. Można się pokusić o wyginanie tylko nie po to płaci się tyle kasy żeby bawić się w metaloplastyka. Ja podkleiłem box od spodu filcem starając się uzyskać odległość na "0". W tej chwili nie puka no ale pozostaje to "ale". Człowiek na błędach się uczy no i zawsze jeszcze może zasięgnąć opinii innych na forach:D

w moim przypadku thule nie dotyka dachu, tylko zaciski mocujące box, po lekkim wygięciu belki jest ok. Natomiast Taurus leżał na dachu w połączeniu z belką AGURI, niestety bo wydawał mi się solidny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.