Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] 2,0 Ecoboost- wibracje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306202)

Zaderek 13-02-2020 16:52

2,0 Ecoboost- wibracje
 
Witam,

Koledzy mam pytanie. W moim fusionie 2017, 2,0 EB występują delikatne lub troszkę większe wibracje. Czuć je głównie czekając pod światłami na załączonym D. Im silnik cieplejszy tym częściej je czuje. Występują od początku jak auto kupiłem, miało wtedy 35tyś km. Wymieniłem świece ale problem pozostał, zaktualizowałem oprogramowanie komputera ecu, temat nadal występuje. Wskazówka nie faluje. Czy też macie takie wibracje minimalne? Kilku mechaników twierdzi, że ecoboosty tak mają ale wolałbym to skonfrontować z opinią użytkowników

konradkruk 14-02-2020 14:19

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
dokładnie mam to samo. Jeszcze rozwiązania nie znalazłem :)

Zaderek 14-02-2020 15:14

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
Dziękuję za odpowiedź. Powiedz czy te wibracje masz regularne? U mnie czasem są zaraz po odpaleniu ciepłego silnika, czasem mam takie wibracje 3 sekundy przerwa 3 sekundy i tak w pętli�� Dodatkowo wydaje mi się, że jak przełączę na LPG to bardziej czuć te wibracje co by sugerowało układ zapłonowy. Noszę się z zamiarem wymiany cewek chociaż szkoda mi 700zł tak wydać w ciemno ale pomysły mi się kończą. Z drugiej strony aż się wierzyć nie chce, że przy przebiegu 35 tyś km cewki nie domagają. Może czyszczenie przepustnicy ale dostęp słaby, trzeba by kolektor wyciągać:/ Kolejne uwagi mile widziane:)

konradkruk 17-02-2020 09:51

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
Cytat:

Napisał Zaderek (Post 3224071)
Dziękuję za odpowiedź. Powiedz czy te wibracje masz regularne? U mnie czasem są zaraz po odpaleniu ciepłego silnika, czasem mam takie wibracje 3 sekundy przerwa 3 sekundy i tak w pętli�� Dodatkowo wydaje mi się, że jak przełączę na LPG to bardziej czuć te wibracje co by sugerowało układ zapłonowy. Noszę się z zamiarem wymiany cewek chociaż szkoda mi 700zł tak wydać w ciemno ale pomysły mi się kończą. Z drugiej strony aż się wierzyć nie chce, że przy przebiegu 35 tyś km cewki nie domagają. Może czyszczenie przepustnicy ale dostęp słaby, trzeba by kolektor wyciągać:/ Kolejne uwagi mile widziane:)

nic nie zrobisz,wymieniłem poduszke skrzyni i jest lepiej.. Póki co nie walczę z tym jakoś specjalnie.

Zaderek 17-02-2020 09:53

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
Rozumiem, poduszki też raczej wykluczam ze względu na przebieg. Którą poduszkę wymieniłeś?

konradkruk 17-02-2020 13:36

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
Cytat:

Napisał Zaderek (Post 3224960)
Rozumiem, poduszki też raczej wykluczam ze względu na przebieg. Którą poduszkę wymieniłeś?


coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nie wiem jaki masz przebieg dokładnie, ja mam 100tyś i poduszka nie wyglądała najlepiej i po jej wymianie jest lepiej,ale drganie jeszcze występuje.

Zaderek 17-02-2020 16:04

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
Ta poduszka od diesla ale pewnie podobna tak? U mnie 35 tyś km:/ no nic chyba muszę z tym żyć:) Po przesiadce z diesla liczyłem na aksamitną pracę��

ferolo22 17-02-2020 16:59

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
Ja mam 20 tyś i od kiedy go mam czyli od 5 tyś jest tak zawsze przy D wbitym na skrzyni i zatrzymaniu na światłach czasem potrafi drgać czasem niem.
Wymieniałem cewki od innego kolegi i było tak samo więc dałem sobie spokój i się przyzwyczaiłem bo nie są to mocne wibracje

Zaderek 17-02-2020 21:52

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
To bardzo cenna uwaga. Jeśli wymieniałeś cewki to znaczy, że mój trop jest błędny. U mnie czasem ledwo czuć tak jakby w pętli włączało się jakieś obciążenie ( 3 sekundy drży i 3 sekundy cisza, 3 sekundy drży i tak w koło) a czasem czuje jakby co któryś zapłon wypadał. Aktualizowałem też oprogramowanie ECU i skrzyni ale to nic nie dało.

konradkruk 18-02-2020 07:49

Odp: 2,0 Ecoboost- wibracje
 
Cytat:

Napisał Zaderek (Post 3225233)
To bardzo cenna uwaga. Jeśli wymieniałeś cewki to znaczy, że mój trop jest błędny. U mnie czasem ledwo czuć tak jakby w pętli włączało się jakieś obciążenie ( 3 sekundy drży i 3 sekundy cisza, 3 sekundy drży i tak w koło) a czasem czuje jakby co któryś zapłon wypadał. Aktualizowałem też oprogramowanie ECU i skrzyni ale to nic nie dało.

Możę warto tutaj byłoby napisać "TEN TYP TAK MA" :0. Ja też z diesla sie przsiadłem i liczyłem na więcej, no ale drganie na "D" występuje od początku. Ciekawe czy w mondeo 2.0EB też to występuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.