Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Mrugające ksenony (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=211230)

gabko 10-09-2014 15:08

Mrugające ksenony
 
Na wstępie witam Kolegów.
Mam na imię Gabriel i jestem szczęśliwym (póki co ;)) posiadaczem Mondeo MK4 2.0Pb.
Od dłuższego czasu czytam forum, ale że jestem nowy a do tego nie było problemów to się nie udzielałem.

Teraz problem się pojawił :<
Od pewnego czasu dziwnie gasną mi /mrugają/ światła mijania, drogowych nie było za bardzo jak sprawdzić.
Objawia się to na dwa sposoby:
- albo sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu Convers gasną światła na grafice auta – tylko wtedy nie widać fizycznego przygaśnięcia świateł. A nie jestem w stanie zauważyć jaka ikona czy komunikat pojawia się na wyświetlaczu bo dzieje się to w ułamku sekundy.
- albo - to widać głównie w nocy – poprostu światła przygasają na ułamek sekundy. Niestety na tyle długi ze widać mrugnięcie gdy jedzie się poza terenem zabudowanym gdy nie ma latarni przy drodze.
Jest to jednorazowe mrugnięcie i tyle .. później spokój przez jakieś pól godziny czy godzinie i znowu. Czasem częściej, czasem rzadziej.
Dzieje się to zarówno gdy przełącznik jest ustawiony na A jak i na pozycje świateł mijania.
I kompletnie nie wiem dlaczego się tak dzieje, żadnego komunikatu czy informacji o błędzie nie ma zapisanego
Reflektory mam xenonowe – wersja Titanium X – i z tego co zauważyłem to mrugają oba jednocześnie.
Czy kończą się już żarniki? Czy to problem jakiegoś przekaźnika czy coś jeszcze innego? Boje się że kiedyś stanę w jakimś lesie bez świateł, albo będę musiał kupować jakieś przypadkowe żarniki gdzieś na trasie na stacji paliw.
No i jako że to usterka to mnie denerwuje – lubię jak auto jest w 100% sprawne i pewne – ze względu że często jeżdżę w długie trasy.

Juzek 10-09-2014 15:46

Odp: Mrugające ksenony
 
Przygasaja tak samo w tym samym momencie?

siebek 10-09-2014 15:59

Odp: Mrugające ksenony
 
Miałem takie objawy ale tylko w jednej lampie. Po wymianie żarników problem zniknął.

gabko 10-09-2014 16:22

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2267833)
Przygasaja tak samo w tym samym momencie?

Wydaje mi się że tak. Głowy za to nie dam - bo przygasają naprawdę na ułamek sekundy -ale takie odniosłem wrażenie. Na pewno na wyświetlaczu jednocześnie gasną obie wizualizacje świateł. Tylko nie wiem czy na Convers'ie jest rozróżnienie na lewy i prawy reflektor.
Chyba trzeba będzie zakupić nowe żarniki i sprawdzić czy coś to zmieni. Najwyżej zostaną na zapas. Polecacie jakiś konkretny model?

Maniak 11-09-2014 08:55

Odp: Mrugające ksenony
 
ja bym zaczął od tańszej opcji. Zamień przekaźniki miejscami w skrzynce pod maska. Przeczyść gniazda przy lampie.

peter79 11-09-2014 11:26

Odp: Mrugające ksenony
 
Witam już o tym pisaliśmy miałem ten sam objaw tylko wymiana na nowe żarniki rozwiązała problem oznacza to, że dni twoich żarników się kończą (jak będziesz kupował nowe to uważaj na podróbki, poszukaj na forum info na ten temat)

tommobile 11-09-2014 18:11

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał peter79 (Post 2268212)
...oznacza to, że dni twoich żarników się kończą...

W moim przypadku były to zaledwie godziny.

siebek 11-09-2014 20:47

Odp: Mrugające ksenony
 
A w moim przypadku było to prawie 10 miesięcy ;)

armator 12-09-2014 21:28

Ja kupowałem Osramy D1S bodajże wchodzi do mkIV, w aso motorcrafty mają ale cena powalająca. Nie narzekam, odkąd odbłyśnik został zregenerowany znowu polubiłem jazdę nocą ;-)

kardavi 12-09-2014 22:33

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał armator (Post 2268900)
Osramy D1S

ładnie i dobrze świecą Osram cool blue intense D1S ;) miałem kupione w Fordzie niby zamienniki oryginalne lecz świeciły zbyt żółto gdyż miały tylko 4100K po zmianie na CBI światło jest z lekką niebieską poświatą wpadającą w biel 8)

Norb.81 12-09-2014 22:39

Witam. Ja stawiam na oprograwowanie. Dwa palniki od zurzycia równocześnie nie gasną a przekaźniki są odzielne dla każdej lampy co równierz wyklucza jednoczesne mruganie dwóch lamp na raz. Mysle ze może ty być wynikiem odswierzania odczytu danych z magistraki BUS a dokładnie czujnika zmieszchowego lub połorzenia wyłącznika świateł. Mialem tak w innym aucie. Jesli komputer ma problem z odswierzaniem danych z czujników może to skutkować mikrosekundowymi zawiechami pracą ukladów samochodu. A ksenony bardzo szybko wygasaja wiec można to zauważyć. Kombuter błedu nie odczyta bo w momęcie zawiechy nie szczytuje danych wiec ta usterka dla niego nie wystepuje. Propnuje udać sie najpierw do elektronika. Moge sie mylic bo problem w moim wypadku dotyczyl innego auta.

Norb.81 12-09-2014 22:42

A z innej beczki... czy jak podjedziecie pod jakiś murek to widzicie jakies plamy w strumieniu światła z ksenonów?

mati8701 16-02-2015 21:36

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał Maniak (Post 2268144)
ja bym zaczął od tańszej opcji. Zamień przekaźniki miejscami w skrzynce pod maska. Przeczyść gniazda przy lampie.

Witam,
Powiesz które to przekażniki??

gabko 09-06-2015 11:06

Odp: Mrugające ksenony
 
Chwile mnie tu nie było, ale ...
Zagadkę rozwiązałem dopiero jakieś 2 tygodnie temu.
Po tym jak serwis sprawdził lampy, palniki/żarniki, wiązki elektryczne, spadki napięcia, akumulator, alternator i nic nie znalazł .. pojechałem do magika od elektryki u mnie w mieście.
On też wszystko sprawdził, pooglądał i stwierdził że najwidoczniej ten ksenon się tak wypala – że od czasu do czasu zgaśnie. Tzn. mruga i tylko tyle, a nie tak jak żarówki z innych firm – które dają coraz bardziej żółte światło.
I mówił ze póki świecą, jest ok, a jak się któraś spali to trzeba wymienić komplet na nowe.
I tak się stało. Raz zgasła na dłużej, pojawił się komunikat o sprawdzeniu oświetlenia. Wyłączyłem światła, odczekałem chwile, włączyłem i jeszcze kilka dni było ok.
Później jedna zgasła na zawsze. / po 115 kkm przebiegu-od nowości nie wymieniana w 100%-chyba że serwis ją wymienił i tego na fakturze nie pokazał//
Podjechałem do sklepu, kupiłem 2 sztuki D1S Boscha.
Znalazłem filmik na YT jak się to wymienia, i po 20 minutach wymieniłem obie i teraz wszystko jest jak najbardziej ok.

Du_poid 22-03-2016 09:31

Odp: Mrugające ksenony
 
Odświeżę temat, ponieważ mam podobny problem.

Na wstępie, lampy wyładowcze Osram kupione 1.5 roku temu, więc wykluczam ich zużycie.

Teraz: podczas jazdy zgasną (mrugną) na chwilę obie lampy jednocześnie, na powiedzmy ok sekundę, mignie też usterka oświetlenia na conversie.
Dzieje się to tylko po najechaniu na jakąś nierówność, wydaję mi się, że wtedy kiedy dziurę zalicza tylna oś, ale ręki sobie uciąć nie dam.

marco102 22-03-2016 09:45

Odp: Mrugające ksenony
 
Sprawdź czy masz dobrze wpięte wtyczki z lamp. Może gdzieś nie styka.

Du_poid 09-06-2016 09:34

Odp: Mrugające ksenony
 
Witam

Walki ciąg dalszy.
Wtyczki sprawdzone, bezpieczniki też. Zauważyłem, że mruganie związane jest z przechyłem samochodu przód/tył. Jeżeli mocno przyśpieszę i naglę odejmę gazu (samochód trochę nurkuje) nie zawsze ale migną, wjechanie w dziurę w drodze, hamowanie np dojazd do ściany. Raz na czas migną i słyszalny jest dźwięk ostrzeżenia o usterce, pod Forscan i "utrata łączności z tylnym modułem oświetlenia"
Mam od roku zamontowany hak dedykowany pod czujniki nie wiem czy wogóle może to mieć jakiś związek, problem ze światłami występuje od ok 3 mieś.
Czy może to mieć związek z czujnikami poziomowania?

Na schemacie widnieje przekaźnik od świateł natomiast w rozpisce skrzynek nie mogę go zlokalizować.

marooo9 18-10-2019 08:29

Odp: Mrugające ksenony
 
Witam,

Odświeze trochę temat zapytaniem - czy wie ktoś gdzie w mondeo mk4 są masy do świateł przednich?
Pytam bo kiedyś miałem taki problem z xenonami w Mazdzie 6, mrugały raz jeden raz drugi aż ignorowałem to myśląc ze jest to problem żarnikow aż wkocu przestały świecić.
Po sprawdzeniu okazało się ze obie przetwornice są spalone a przyczyna był brak masy.
Dodam tylko ze zaczęli się to dziać jesienią przy dużej wilgotności.

Teraz w moim mondeo tez zaczynam obserwować podobne zachowanie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tomas_zg 18-10-2019 09:01

Odp: Mrugające ksenony
 
W moim Mondeo to samo. Ignorowalem to z myślą, że to tylko zarniki się przepalaja. Wymieniłem na chińczyki rok temu w czerwcu i tak z rok było OK, od jakiegoś czasu to samo. Przygasa raz jeden, raz drugi, info na conversie sie pojawia. Ostatnio jeden z ksenonow potrafi podczas jazdy całkowicie zgasnąć. Gasze auto, odpalam za jakis czas i znowu świeci. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie to prosze o informacje. Nie wiem czy jest sens wymieniać znowu żarniki

bartecki92 18-10-2019 09:07

Odp: Mrugające ksenony
 
Jakby ktoś potrzebował to mogę sprzedać żarniki Phillipsa Ultimate White Led Effect komplet za 300zl. Miałem Focusa z xenonami i kupiłem 2 pary jak wymieniałem, żeby jeden zestaw był w razie czego, ale focusa sprzedałem, a teraz śmigam Mondeo bez xenonów. Nie zdażyło mi się, żeby w Focusie mrugały...

Tomas_zg 18-10-2019 09:13

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał bartecki92 (Post 3184299)
Jakby ktoś potrzebował to mogę sprzedać żarniki Phillipsa Ultimate White Led Effect komplet za 300zl. Miałem Focusa z xenonami i kupiłem 2 pary jak wymieniałem, żeby jeden zestaw był w razie czego, ale focusa sprzedałem, a teraz śmigam Mondeo bez xenonów. Nie zdażyło mi się, żeby w Focusie mrugały...

a to to samo co w Mondeo ten bixenon? D1S bodajze?
Pytanie tylko, czy to wina xenonu...:) może się zgłoszę do Ciebie. W ten weekend chce umyć auto + pare pierdół porobić, to może ściągnę lampy i styki ogarne i zobacze czy jest poprawa.

bartecki92 18-10-2019 09:20

Odp: Mrugające ksenony
 
Tak jest, miałem bixy w Focusie, świeciły BARDZO fajnie, zmieniałem lampy na nowe więc wrzuciłem nowe żarniki. Auto odjechało na Ukrainę a komplecik D1S został. Jak już się okaże czy to wina żarników czy nie to odzywaj się śmiało.

MaXyM 18-10-2019 16:29

Odp: Mrugające ksenony
 
Cytat:

Napisał Tomas_zg (Post 3184297)
W moim Mondeo to samo. Ignorowalem to z myślą, że to tylko zarniki się przepalaja. Wymieniłem na chińczyki rok temu w czerwcu i tak z rok było OK, od jakiegoś czasu to samo. Przygasa raz jeden, raz drugi, info na conversie sie pojawia. Ostatnio jeden z ksenonow potrafi podczas jazdy całkowicie zgasnąć. Gasze auto, odpalam za jakis czas i znowu świeci. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie to prosze o informacje. Nie wiem czy jest sens wymieniać znowu żarniki

Jak mialem podroby to potrafily mignac na ulamek sek. Wymienilem na oryginaly i od tej chwili juz pare lat zadnego migniecia

marooo9 27-10-2019 21:29

Odp: Mrugające ksenony
 
Witam ponownie,

Już zacząłem rozglądać się za nowymi żarnikami ale zauważyłem pewna zależność a mianowicie mryga mi jeden zarnik ale tylko w wilgotne dni.
W dni w których jest sucho na zewnątrz jeżdżę cały dżin i nic nie mryga - tym bardziej skłaniam się ku temu ze może być jakiś problem z masa.

Ponowię pytanie - czy ktoś wie gdzie znajdują się masy do lamp xenon ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rewol 10-12-2019 18:00

Odp: Mrugające ksenony
 
Siemka mam podobny problem lecz u mnie po włączeniu świateł po kilku sekundach gasną i wyskakuje błąd świateł mijania na conversie innym razem pala dłużej lub wcale nie odpalaja.

Juzek 11-12-2019 09:19

Odp: Mrugające ksenony
 
Masy do lamp zobaczysz jak wyjmiesz lampy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.