Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Wymiana oleju w PowerShift - gdzie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246365)

koziolo 22-06-2016 07:53

Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Muszę już wymienić olej w skrzyni PS. Na dolnym śląsku znalazłem tylko "p.Tomka", który się na tym zna. Dzwoniłem do Caros'y z zapytaniem czy wymieniają i czy robią aktualizację oprogramowania do skrzyni i adaptację sprzęgieł i wybieraka to mi Pan przez telefon powiedział, że jeśli są błędy to wykasują?!? To troszkę zwątpiłem. Wyczytałem, że zakład ze Smolca jest ok ale że walą na kasę. Czy jeśli się umówię na określoną kwotę z góry, to sama usługa będzie ok? Robił ktoś wymianę w tym warsztacie? Albo może polecić jakiś inny, który robi też adaptację i aktualizację?

koziolo 30-06-2016 07:55

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Jako, że nikt nie odpisuje to ja odpisze może się komuś przydać. Wymieniłem olej u "p.Tomka" aka ATL. Cenowo najtaniej jak znalazłem. Dogadałem się na cenę, którą była o około 60zł większa niż bym zamawiał sam materiały (olej+filtr), czyli koszt usługi 60zł?!? Przyglądałem się: olej i filtry sądząc po opakowaniach oryginalne. Więc może ma taniej materiały. Co do samej usługi wydaje się fachowa. Jacyś młodzi mechanicy wymieniali ale pod czujnym okiem właściciela. Cały czas ich sprawdzał i instruował. Aktualizację i adaptację wykonywał sam. Jako, że inaczej wyobrażałem sobie procedurę adaptacji zadzwoniłem do użytkownika Tedi k który się tym zajmuje potwierdził. że tak wygląda cały proces więc prawdopodobnie adaptacja została przeprowadzona pomyślnie. Zastrzeżenia miął tylko do aktualizacji softu, którego ostatnia wersja jest z tamtego roku. Najprawdopodobniej wcześniej nie miałem robionej aktualizacji softu, bądź nie mam takiej informacji. W ATL stwierdzono, że nie ma aktualizacji do mojej skrzyni. Teraz albo miałem nowy soft albo jak sugeruje Tedi k, możliwe że był użyty starszy IDS, który nie widzi aktualizacji (tyle zrozumiałem z rozmowy telefonicznej). Jak będę przejazdem w Katowicach bądź Warszawie to zweryfikują co z tym softem. Reasumując ja polecam usługę wymiany oleju w ATL. Wiem, że za taka cenę lub większą wymieniają tylko olej i filtr bez adaptacji i aktualizacji. Więc i tak jest to opłacalne. Od wymiany auto zmienia biegi płynniej, cała operacja wydaje się być udana. Zamieniłem też kilka słów z Panem Tomkiem, w moich oczach jest dobrym fachowcem. Na podwórku stoi dużo fordów i na pewno daje mu to ogólny pogląd na tą markę. W moim aucie jest troszkę do zrobienia opisał mi wszystko co i jak widać że miał styczność z podobnymi naprawami a dla mnie to ważne. Wyczytałem że ostatnio ma nie najlepsze opinie ale ja puki co polecam. Na pewno trzeba się umawiać na cenę z góry.
Przepraszam, że tak się rozpisałem ale od dłuższego czasu czerpię z tego forum informację i choć raz też chciałem napisać coś co może się komuś przydać.

juri2069 30-06-2016 08:51

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Tak chwalisz cenę i chwalisz to może napisz jaki olej był wlany i ile Cie cała operacja kosztowała , na pewno więcej osób będzie zainteresowanych :)

koziolo 30-06-2016 09:42

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Nie wiem czy można pisać o takich rzeczach :) Napisałem, że oryginalne materiały czyli olej i filtr forda przynajmniej tak wyglądały opakowania. Napisałem też, że 60 zł różnicy jak bym sam zamawiał. Każdy kto planuje wymianę zna pewnie ceny. Ale żeby już nie owijać... Zapłaciłem 620zł - paragon (nie mam firmy więc VAT sobie nie odpisuję).

P.S.
Strasznie denerwujące jest te wylogowywanie, siedząc w pracy nie zawsze jest te 5 minut nieprzerwanego czasu. Można to gdzieś zmienić?

juri2069 30-06-2016 11:34

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Oczywiście , że można. No to dobra cena , ASO bierze ok 1000 zł +-

Polarny 05-07-2016 21:53

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Jeżeli chodzi o softową stronę (adaptację, aktualizację PowerShifta), to zapraszam do mnie. Wszystko na miejscu we Wrocku i nie będzie problemu ze starym IDSem.

Możemy nawet umówić się tak, że można podjechać do wybranego zakładu (np. Caros) by tam zrobili wymianę, a ja mogę tam podjechać i zrobić co trzeba od strony softu.

strozsp 06-08-2018 10:39

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Witam
Potrzebuję pomocy w kwestii: "warsztatu" w okolicy Zawiercia, który wymieni mi olej... i ewentualnie zdiagnozuje skrzynie ponieważ zakupiłem focusa (2010r z przebiegiem 103tyś) ale niestety szarpie/ślizga się skrzynia ... POMOCY :)

Aedifico 06-08-2018 15:31

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Cytat:

Napisał strozsp (Post 3014927)
Witam
Potrzebuję pomocy w kwestii: "warsztatu" w okolicy Zawiercia, który wymieni mi olej... i ewentualnie zdiagnozuje skrzynie ponieważ zakupiłem focusa (2010r z przebiegiem 103tyś) ale niestety szarpie/ślizga się skrzynia ... POMOCY :)

Jeśli się nie mylę to dolnyśląsk nie dokonał jeszcze anschlussu Zawiercia.

strozsp 07-08-2018 06:21

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
racja - nowy jestem :)

Sandacz 5 30-12-2018 18:57

Odp: Wymiana oleju w PowerShift - gdzie?
 
Witam wszystkich szukam dobrego zakładu który wymieni olej w pavershifcie i zrobi adaptację sprzegiel, chodzi mi na Dolnym Śląsku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.