Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313201)

carew1987 21-09-2020 11:58

Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Witam. Problem wygląda następująco. Podczas jazdy coś wyłącza mi turbinę (brak trybu awaryjnego) po prostu turbo przestaje działać. Po ponownym uruchomieniu silnika turbo jest. Byłem parę dni temu w Fordzie na diagnozie (załącznik) i powiedzieli mi że pompa Vacum do wymiany. Koszt naprawy to 2200 pompa + 200 robocizna. Pan z obsługi opisał mi problem uszczelki która jest uszkodzona i znajduję się w pompie podciśnienia jednak Ford nie wymienia tej uszczelki tylko od razu pompę wymienia.
Pytanie do was:
1. Czy kupić używaną pompę Vacum i wymienić całą?
2. Kupić używaną pompę i wymienić uszkodzoną uszczelkę?
3. Może macie jakieś inne rozwiązania tego problemu?
4. Szukając pomp podciśnienia o numerze podanym przez Forda (CM5G2A451GA) czasami widzę dopisek Układ Hamulcowy, ktoś wie czemu?

Dziękuję za pomoc a poniżej skan z Forda.
https://zapodaj.net/696f285e0d15a.jpg.html

Fulara 21-09-2020 12:22

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Kup używana pompę vacum jeśli diagnoza jest trafna a za resztę 2000 wyślij wodę do Sudanu

Jaryska 21-09-2020 14:56

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Pompa Vacum albo działa, albo nie. Nie może być tak jak u Ciebie, za tą usterkę odpowiedzialny jest zawór regulujący ciśnieniem sterowania turbo, używany kosztuje grosze.

A serwis bzdury wypisuje, chce naciągnąć klienta na duży wydatek.

Kup za 100 zł taki zawór, sam wymienisz, ma 3 wężyki podciśnienia, i wtyczkę prądową, przeważnie jest umiejscowiony na ścianie grodziowej.

technik08 21-09-2020 19:57

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Cytat:

Napisał carew1987 (Post 3283064)
4. Szukając pomp podciśnienia o numerze podanym przez Forda (CM5G2A451GA) czasami widzę dopisek Układ Hamulcowy, ktoś wie czemu?

Pompa podciśnienia w dieslu odpowiada za wspomaganie hamulców , jeśli nie masz problemu z hamulcami pompa może być ok .

Bump:
Cytat:

Napisał carew1987 (Post 3283064)
4. Szukając pomp podciśnienia o numerze podanym przez Forda (CM5G2A451GA) czasami widzę dopisek Układ Hamulcowy, ktoś wie czemu?

Pompa podciśnienia w dieslu odpowiada za wspomaganie hamulców , jeśli nie masz problemu z hamulcami pompa może być ok .

slawek-kali 21-09-2020 20:02

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
to jest 1.0 eco.. diagnoza dobra, reszte wpisow pomiń bo nie wiedzą o czym piszą..
jest zamiennik meat doria za 1000zl

technik08 21-09-2020 20:50

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Nie wiedziałem , że benzyna turbo też wymaga pompy vacum i wspomaganie hamulców nie może być zasilane z kolektora ssącego . Przestarzała wiedza .

carew1987 21-09-2020 21:21

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3283191)
to jest 1.0 eco.. diagnoza dobra, reszte wpisow pomiń bo nie wiedzą o czym piszą..
jest zamiennik meat doria za 1000zl


Dzięki za konkretną odpowiedź :D

Vultar 21-09-2020 22:12

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Z tego co widzę to przewody podciśnienia nie idą prosto do turbiny, po drodze jest jeszcze zawór podciśnienia i jeszcze jedno rozgałęzienie.

Nie chce mi się wierzyć, że przy 122kkm poszła pompa vacum.

Vacumetr można kupić już za około 40zl

Jaryska 22-09-2020 10:38

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Po co Vakuometr kupować, dla sprawdzenia turbo, można połączyć dwa gumowe przewody od zaworu kawałkiem rurki hamulcowej, metalowej, tak pojechac na próbę, jak działa, to Sławek Kali postawi prawidłową diagnozę, co dolega.

carew1987 22-09-2020 12:42

Odp: Brak Turbo, do wymiany pompa Vacum?
 
Zamówiłem używaną pompę Vacum w zestawie z zaworem regulacji ciśnienia. Przebieg pompy to ok 8tyś km. Koszt 100zł. Spróbuję najpierw wymienić pompę, jak będzie ok to zostawiam założoną używkę, jak nie to wymieniam zawór. Póki co koszty niewielkie więc zobaczymy co jest nie tak a później będę wymieniał na nowe części

Mechanik wymienił obie rzeczy i jak na razie jest wszystko ok. Zrobiłem 100km dzisiaj i turbina ciągle działała.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.