Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200478)

djxxx 04-03-2014 23:51

Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Witam
Dzisiaj znajomy zadzwonił do mnie bo jego auto odmówiło posłuszeństwa no to podjechałem aby go holować ale na miejscu okazało się , że po otwarciu zaślepki na zderzaku nie mogę wkręcić haka holowniczego bo nie ma na to miejsca tzn brak gwintu i ogólnie otworu... Na szczęście mam oryginalny doczepiany hak ( ten do ciągnięcia przyczepek itp ) i po szybkim zamontowaniu ( pierwszy raz używany :) ) mogłem pomóc znajomemu. Mam pytanie: Jak mam oryginalny zdejmowany szybkiego montażu hak to nie mogę mieć haka holowniczego na wkręcanie ( jest w zestawie wraz z dopinanym hakiem ) ???
Moje auto to mondeo 2008 titanium s / ghia x ale nie wiem czy to ma znaczenie.

sq7lqr 05-03-2014 02:01

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Otwór z gwintem na ucho do holowania znajduje się w belce zderzaka, tutaj go widać: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
natomiast u Ciebie, jeżeli masz zamontowany hak, to tej belki nie ma

djxxx 05-03-2014 02:07

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Wydaje mi się ze sama belka jest ale bez otworu chyba że to jakiś plastik był bo na szybko to oglądałem i telefonem podswietlalem... Nawet jak belka jest to dlaczego nie zrobili otworu z gwintem...

bartoszek 05-03-2014 06:14

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Belka z otworem gwintowanym jest zdejmowana i zamieniana podczas montażu belki trzymającej hak do przyczepki. Zamieniana właśnie na tą belkę pod hak :)

Alecki 05-03-2014 08:21

Re: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Też mam fabryczny hak i także nie mam w nim mocowania na oczko holownicze.

kopydleusz 05-03-2014 15:57

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Zakładałem hak, więc miałem obie belki w rękach. Belka podstawowa ma gwintowany otwór na uszko. Belka z hakiem takiego otworu nie ma - nawet w instrukcji o tym wspomnieli - wtedy holujesz hakiem holowniczym. Jak masz hak, to uszko jest Ci potrzebne tylko do wkręcania w przedni zderzak - np. jak ktoś Ciebie holuje.

mondeo70235 05-03-2014 18:14

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
jak masz hak to belka z otworem na holowanie jest wyciągnięta też tak mam

koval1980 08-01-2023 16:24

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Odkopię temat.

Dzisiaj telefon z prośbą o pomoc więc się ubrałem i pojechałem. Nie dało się na miejscu, więc chciałem zaholować auto znajomego, otwieram zaślepkę w zderzaku i... Nie mogę wkręcić haka. Z przodu da się go wkręcić, z tyłu nie...
Czy jest możliwość, że z tyłu jest inny hak niż na przód czy jednak jeden jest uniwersalny na przód i tył.

klocolus 08-01-2023 20:28

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Cytat:

Napisał koval1980 (Post 3439164)
Czy jest możliwość, że z tyłu jest inny hak niż na przód

Normalnie jest taki sam na przód i tył. Obstawiam albo korozję albo belka była uderzona gdzieś z tyłu i się przygięło ewentualnie ktoś kiedyś wrzucił zamiennik z innyum gwintem

michadr 08-01-2023 20:53

Odp: Brak możliwości wkręcenia haka holowniczego
 
Trochę banał, ale... sprawdziłeś, że gwint może być lewy?

U mnie kiedyś się na tym złapałem i myślałem, że mam niewłaściwy hak. Inna kwestia to ewentualna korozja i syf w otworze. Warto psiknąć jakimś "tłuszczem".


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.