Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] leci ciepłe powietrze, dopiero jak zjadę do okolo 20-19.5 stopni to się ochłodzi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313482)

Patrykus005 01-10-2020 07:02

leci ciepłe powietrze, dopiero jak zjadę do okolo 20-19.5 stopni to się ochłodzi
 
Witam, od jakiegoś czasu mam dziwna sytuację z klimatyzacja. Czasami jak odpalę auto i temperatura ustawiona jest na np. 22stopnie to leci ciepłe powietrze, dopiero jak zjadę do okolo 20-19.5 stopni to się ochłodzi, a czasami działa całkiem normalnie. Czy jest to sygnal jakiegoś zużycia lub nadchodzącej usterki? Dodam że auto mam od kilku miechów i nie sprawdzałem jeszcze klimy ani nie nabijałem czynniekiem a w lato wydawało mi się że wszystko było ok.

surfly 01-10-2020 07:09

Odp: Problem z Klima
 
Dołączam się do pytania. Mam to samo.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Matych 01-10-2020 07:29

Odp: Problem z Klima
 
Może dlatego że od pewnego czasu temperatury są niższe niż 22 stopnie na zewnątrz, a może dlatego że już jesień.

krystian1410 01-10-2020 07:40

Odp: Problem z Klima
 
skoro masz ustawione 22 a w aucie jest poniżej 22 bo to już nie lato to chyba logiczne że będzie grzało a nie chłodziło

surfly 01-10-2020 08:04

Odp: Problem z Klima
 
Sprecyzuję jak to u mnie wygląda. Samochód mam już 5 lat. Od roku zdarza mu się ześwirować z klimą. Temperatura na zewnątrz nie ma znaczenia. Zazwyczaj jest ok ale czasami chociaż cały czas mam ustawione 22 st to albo grzeje jak bym miał ustawione 28 albo chłodzi jak bym miał ustawione 17. Skorygowanie pokrętłem pomaga ale nie o to chodzi. Może ktoś już to przerabiał i wie gdzie szukać przyczyny?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

poset 01-10-2020 09:33

Odp: Problem z Klima
 
Nowoczesna elektronika. Przywyknij. Klimatyzacja w Fordach działa niedeterministycznie. Korzystam z dwóch różnych, od nowości. W każdym jest inaczej. I w każdym trzeba ciągle coś regulować. W poprzednim samochodzie (nie Fordzie) ustawiałem temperaturę, włączałem tryb auto i zapominałem, że mam klimatyzację.

Podobnie jest zresztą z czujnikiem deszczu. Urządzenie, które zostało wymyślone po to, żeby nie zawracać sobie głowy regulacją wycieraczek, ma wyraźne problemy z ustaleniem punktu pracy. Raz nie reaguje na zachlapanie szyby, a za chwilę wpada w panikę z powodu mżawki.

Fiesta Mk8 ST Line 01-10-2020 20:12

Odp: leci ciepłe powietrze, dopiero jak zjadę do okolo 20-19.5 stopni to się ochłodzi
 
Znana usterka posiadaczom niektórych mk5, u mnie jest akurat ok, ale w firmowym po roku już się zepsuło i działa zerojedynkowo, albo grzeje na max albo chłodzi na max, nic pośrodku. Niestety nie doczytałem czy ktoś sobie z tym poradził do końca. Chyba to jest kwestia uwalonego jakiegoś czujnika. W każdym razie update w ASO nic nie daje...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.