Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Obudowa filtra paliwa 2.0 TDCI - Wypalona dziura (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259685)

K4F 02-03-2017 16:51

Obudowa filtra paliwa 2.0 TDCI - Wypalona dziura
 
1 załącznik(i)
Witam szanownych forumowiczów.
Chciałbym podzielić się swoim pierwszym problemem, który unieruchomił moją Kugę. A mianowicie jak w temacie, w miejscu połączenia wtyczki z podgrzewaczem, wypaliła się dziura i zapowietrzył się układ paliwowy. W moim ASO byli mocno zdziwieni awarią więc zakładam, że zdarzenie było jednostkowe. Jeśli komuś jeszcze z czytających temat, zdarzył się tego typu przypadek, proszę o wpis. Może to powszechny problem tego typu obudowy filtra paliwa i możemy jako użytkownicy temu zaradzić. Załączam zdjęcie dla identyfikacji producenta. Generalnie zmuszony byłem nabyć nową obudowę filtra no i "skombinować" fragment instalacji elektrycznej ze wspomnianą wtyczką. Piszę to też ku przestrodze, przejechałem swym autem 82 tys. km i to chyba trochę za wcześnie na tego typu awarie.:<

tedi_k 02-03-2017 19:33

Odp: Obudowa filtra paliwa 2.0 TDCI - Wypalona dziura
 
Cytat:

Napisał K4F (Post 2760105)
...w miejscu połączenia wtyczki z podgrzewaczem, wypaliła się dziura i zapowietrzył się układ paliwowy. W moim ASO byli mocno zdziwieni awarią ...

Zdaje się, że "rżnęli Jarząbka"... Był chyba na ten temat nawet biuletyn techniczny Forda...
W zeszłym tygodniu miałem dokładnie tę samą przygodę w moim Grand C-maxie 2.0TDCi... W moim przypadku Ford Sławek (a dokładniej kolega Grześ) zadzwonił w 15 minut po pozostawieniu auta na diagnozę powodów zapowietrzania, że wypaliło mi wtyczkę podgrzewacza... Stwierdził, że to się zdarza, bo pomysł zrobienia podgrzewacza z taką grubością pinów wtyczki i takimi przewodami to był jeden z głupszych pomysłów w tym całkiem dobrym motorze...

K4F 02-03-2017 20:22

Odp: Obudowa filtra paliwa 2.0 TDCI - Wypalona dziura
 
Czyli to może być niedoróbka (słaby punkt). Trzeba to nagłaśniać, to może Ford to poprawi w nowszych wersjach. Rzeczywiście grubość przewodów i sama wtyczka chyba są zbyt delikatne jak na podgrzewacz. W pierwszej chwili myślałem, że to czujnik wody.

tedi_k 03-03-2017 09:39

Odp: Obudowa filtra paliwa 2.0 TDCI - Wypalona dziura
 
Cytat:

Napisał K4F (Post 2760279)
...Trzeba to nagłaśniać, to może Ford to poprawi w nowszych wersjach. ....

Przecież ta wersja silnika nie jest już produkowana, to co chcesz "nagłaśniać"?

K4F 03-03-2017 13:26

Odp: Obudowa filtra paliwa 2.0 TDCI - Wypalona dziura
 
Nie znam szczegółów związanych z kontynuacją produkcji danej wersji silnika, ale Ford nadal ma w ofercie silniki 1997 cm3. Mogą więc się pojawić obudowy filtra MANN+HUMMEL. Poza tym, są jeszcze użytkownicy i w ich stronę sygnalizuję problem. Prewencyjnie zalecam sprawdzenie tego złącza. Szczególnie jeśli auto nie jest garażowane.

SebaP 15-11-2018 21:57

Odp: Obudowa filtra paliwa 2.0 TDCI - Wypalona dziura
 
Mam to samo w mondeo mk4 2.0 tdci przy przebiegu 128 tys.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.