Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261366)

Hooch180 29-03-2017 20:47

Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia.
 
Witam.
Chciałem wymienić radio na inne i zauważyłem brak napięcia na kablu podpisanym "Ignition/ACC" niezależnie od położenia kluczyka i uruchomienia silnika.

Sprawdziłem bezpieczniki 70 oraz 83 i są OK.
Sprawdziłem napięcie bezpośrednio na pinie z wtyczką od strony samochodu.
Gdzie dalej mogę sprawdzić przyczynę?

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S.
Gdzie mogę się ewentualnie zgłosić (Śląsk) do dobrego elektryka samochodowego w celu sprawdzenia tej instalacji i może dorobienia automatycznego włączania się świateł mijania (to tak dodatkowo).

radek70 29-03-2017 22:43

Odp: Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , nie znajdziesz plusa po zapłonie na radiu, bo ta informacja idzie po magistrali CAN. Są jakieś adaptery/konwertery, ale najprościej doprowadzić plus np. ze stacyjki. Nie wiem czy trafiłeś na ten temat: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , gdzie kolega Samurajski w poście #663 opisał dołożenie świateł przy automacie. Sprawa dotyczy polifta i jest inna numeracja bezpieczników. Konwersję bezpieczników przedlift/polift znajdziesz w pierwszych postach tego tematu.

Hooch180 29-03-2017 23:38

Odp: Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Jesteś pewien, że w moim "starym" modelu ta informacja (ACC) jest puszczona po CAN'ie?

Jeżeli tak, to gdzie dokładnie można "zaczerpnąć" plusa ze stacyjki. Byłbym wdzięczny za zdjęcie/diagram.

radek70 30-03-2017 20:08

Odp: Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia.
 
Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 2777934)
w moim "starym" modelu ta informacja (ACC) jest puszczona po CAN'ie?

Tak, nieważne jak stary mk2, info idzie po CAN. Plus po zapłonie na stacyjce, to skrajny kabel zielono/żółty, opisany na obudowie kostki stacyjki jako nr 15.

Hooch180 31-03-2017 09:56

Odp: Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia.
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2778355)
Tak, nieważne jak stary mk2, info idzie po CAN. Plus po zapłonie na stacyjce, to skrajny kabel zielono/żółty, opisany na obudowie kostki stacyjki jako nr 15.

Dzięki.
Tak przy okazji jak oglądałem tą kostkę to wygląda jakby poprzedni właściciel miał podpięte coś innego do niej. Wiele kabli ma założone takie "rozdzielacze".

Czy istnieje możliwość, że przez to lecą błędy komunikacji na CAN'ie?

radek70 31-03-2017 10:53

Odp: Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia.
 
A radio jest zamontowane? Jakie błędy? System musi poprawnie wykryć ACU (radio), inaczej wywali jakiś błąd.

pankrakus 31-03-2017 11:51

Odp: Brak napięcia na "ACC ON" w kablu do radia.
 
Witam

W Focusie mk2, z prostokątnym radiem jest "zwykła kostka" radiowa
Powinien być "normalny" plus, a nie sygnał po CAN
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Radia z komunikacją CAN, to późniejsze modele

Jeśli jest radio z komunikacją po CAN, to w kostce brak pinu "plus od kluczyka"

zobacz
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
pankarkus


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.