Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298177)

esik_az_eso 08-07-2019 21:00

Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
Zamieszczam ten temat, jako jeden z elementów dzielenia się uwagami/sugestiami, dla tych, którzy rozważają chip.

Ponieważ moje Galaxy miało ok. 292 000, byłem pełen obaw dotyczących chipu. Podjąłem jednak decyzję o wyprawie do Małopolski, celem dodania stukonnemu czołgowi jakiejkolwiek mocy, która pozwoli się tym czasem sprawnie rozpędzić.

Chip wyszedł dla mnie fajnie: 139 KM/366 Nm

https://i.imgur.com/ruQEf2Bl.jpg

ale zaczęły się problemy, które do przedostatniego etapu - wiązane były ze zużyciem elementów.

Wątek opisuję w dziale technicznym, zatem w skrócie, padł EGR i turbo. Samochód po wszystkich naprawach odebrany. Ale ciągle coś nie tak. Na pół-sprzęgle, przy parkowaniu dymił jak Batory. Jednocześnie bardzo ciężko się nim ruszało, i w końcu wywalił po podłączeniu P1335 - znowu EGR.

Kiedy wszyscy się poddali, samochód poszedł do ASO. IDS wykazał błąd obwodu EGR, ale sprawdzenie wiązki EGR i Turbo nie wykazały błędów. W związku z tym, wgrano najnowszy soft silnika, usuwając chip. Jak ręką odjął.

Według Forda, w czasie chipowania wykodowano EGR, jednak go nie zaślepiono i pozostawiono w pozycji otwartej. Kiedy założono nowy EGR i go skalibrowano, ECU zgłupiał.

Kontaktowałem się w tej sprawie z wgrywającym, jednak sprawa została zlekceważona. Mam pretensje czy żal wyłącznie o program. Nie o sprawy mechaniczne, bo miały prawo paść.

Pozostawiam pod rozwagę w kwestii chipowania tej jednostki czy przy takim przebiegu. Samochód ma z powrotem 100 KM, co niewątpliwie utrudnia życie, ale chodzi zdecydowanie spokojniej, ciszej, lepiej. Chip miałem 9 tygodni i jakieś 2000 km.

Wszystkich dociekań mechaników, w tym Forda dotyczących jakości programu specjalnie nie wpisuję, poza wątkiem wykodowania. NIe jestem specjalistą, zatem trudno mi wejść w polemiki. Jeżeli zaś po wymianie wszystkiego, samochód się dalej psuje, a sytuację uspokaja fabryczny soft, wzbudza to jakieś wątpliwości.

lemon 08-07-2019 22:43

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
Czego ty się po heko spodziewałeś?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edi 09-07-2019 08:18

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
Nie Ty pierwszy już piszesz ze lipa jest.
Zapoznaj się z tematem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zero reakcji że strony osoby która robiła nazwijmy to chip. Zero chęci porozumienia

esik_az_eso 09-07-2019 09:02

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 3150704)
Nie Ty pierwszy już piszesz ze lipa jest.
Zapoznaj się z tematem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zero reakcji że strony osoby która robiła nazwijmy to chip. Zero chęci porozumienia

nie znałem.
zaufałem.
nie czynię kącika żalu.
dzielę się spostrzeżeniami.

Edi 09-07-2019 09:16

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
A chip mimo wszystko można zrobić i przy takim przebiegu, tylko musisz go zrobić u jakiegoś rozgarnientego tunera. Najpierw sprawdzić silinik czy coś nie kleka a nie wgrać co popadnie na pałe aby kasę zgolić.
Dla potomnych "Owce trzeba strzyc a nie zarzynać"

esik_az_eso 09-07-2019 09:23

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
w fordzie seria, dla potomnych, kosztuje niecałe 300 złotych na nowym sofcie.

cała usługa czyli wpięcie IDS, sprawdzanie wiązek i soft nowy kosztowało 1076 złotych po rabacie.

Edi 09-07-2019 09:33

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
A gdzie ten rabat hehe? Chyba w Maroko.
Masz w Warszawie naprawdę ogarnientych ludzi z kabelkami, wygrają soft bez problemu tylko najpierw sprawdź silnik czy wszystko ok. Niech ściągną logi jak to kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisał i będziesz wiedział w jakiej kondycji jest silnik.

esik_az_eso 09-07-2019 09:35

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 3150741)
A gdzie ten rabat hehe? Chyba w Maroko.
Masz w Warszawie naprawdę ogarnientych ludzi z kabelkami, wygrają soft bez problemu tylko najpierw sprawdź silnik czy wszystko ok. Niech ściągną logi jak to kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisał i będziesz wiedział w jakiej kondycji jest silnik.

Polarny był zajęty :) a samochód potrzebowałem szybko.
Samochód jest zrobiony i naprawiony, to mnie cieszy.
Chociaż fajnie byłoby mieć chip, to jakoś mnie teraz nie ciągnie.

lemon 09-07-2019 09:38

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
Niestety tak się kończy cebulowy tuning czyli gotowiec bez logów. Ehhh ile jeszcze silników czy turbin musi paść aby ludzie to zrozumieli? Zapewne po logach już by było widać że coś nie halo jest z turbo czy egrem i normalny tuner nie robiłby żadnego programu bez usunięcia usterek.

Edi 09-07-2019 09:41

Odp: Moja przygoda z chipem 1.8 TDCi - powrót do serii po 9 tygodniach.
 
Nie taki cebulowy bo 1076 zł to już nie cebula. Tylko czasu szkoda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.