Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302453)

kamilns 30-10-2019 13:38

Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke?
 
Witam. Posiadam Mondeo mk3 2004r tdci pierwszy lift sedan. Dla jasnosci auto to sedan wiec posiadam spryskiwacze tylko na przednia szybe. Problem polega na tym ze nie działaja mi spryskiwacze przedniej szyby. Po naciśnieciu guzika spryskiwaczy wycieraczki startuja ale nie uruchamia sie pompka. W ogóle nie slychać zeby pracowała pompka. Nie ma znaczenia czy przycisk nacisniemy na chwile czy bedziemy go trzymac dlugo. Z rzeczy jakie udało mi sie sprawdzic to bezpiecznik 20A ale nie jest przepalony. Pompka nie dawała oznak jakby miała sie zepsuc. Lałem tylko markowe płyny do spryskiwaczy nigdy wody. Co moge jeszcze sprawdzic? Moze idzie do tego jakiś dodatkowy bezpiecznik który nie jest nigdzie opisany? Spryskiwacze szyby posiadaja jakis moduł/przekażnik?

Garbojad 30-10-2019 15:27

Odp: Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke?
 
Musisz zdjąć nadkole i wywlec ha na zewnątrz i tam podłączyć na krótko, po drodze wiązkę sprawdzić czy prąd do niej dochodzi

kamilns 30-10-2019 15:34

Odp: Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke?
 
Nie da sie bez sciagania nadkola z kanału wyjac samej pompki?

kluska123244 30-10-2019 17:31

Odp: Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke?
 
Cytat:

Napisał kamilns (Post 3188227)
Nie da sie bez sciagania nadkola z kanału wyjac samej pompki?

nie da się, aby napełnić układ klimatyzacji też trzeba zdjąć prawe nadkole a zbiorniczek z silniczkiem jest tuż przy zaworze od tegoż zaworu do napełniania klimatyzacji

bluebob 30-10-2019 20:47

Odp: Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke?
 
O czym Ty piszesz? Nawet przy nabijaniu klimy nie potrzeba ściągać nadkola. Po co!? Wystarczy skręcić koła max w lewo poluzować nadkole od strony zderzaka i masz dojście do zaworu.

Co do pompki spryskiwacza to da radę ją wyjąć bez kanału i ściągania nadkola, ale jest to karkołomne i nie polecam tego sposobu. Sam byłem w takiej sytuacji i pompkę podmieniłem na podjeździe.

Tak jak wyżej piszę to przede wszystkim skręt koła max w lewo i poluzowanie nadkola i odkręcenie osłony dolnej. Potem nurkujesz pod auto i ją (pompkę) odpinasz od wtyczki i wyciągasz.

Sprawdź ją na krótko podpinając pod aku. Jak zadziała to coś z przewodami, jak nie to szukaj drugiej.

peteypee 30-10-2019 21:50

Odp: Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke?
 
Obstawiam że pompka napuchla i wyspie się z niej rdza. W kilku mk3 tak miałem.

N7h4k4lr 30-10-2019 22:06

Odp: Nie działaja spryskiwacze. Co sprawdzic? Jak wymienić pompke?
 
U mnie w FF2fl od spryskiwaczy reflektorów jest bezpiecznik.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.