Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Silnik 2.0 diesel - Wasze opinie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97103)

Filip M 08-04-2010 21:18

Silnik 2.0 diesel - Wasze opinie
 
Witam wszystkich!
Mam pytanie dotyczące nowego Galaxy. Interesuje mnie model nowy z silnikiem diesla 2.0 moc 140 KM
Moje pytanie: Czy ktoś ma doświadczenie z takim silnikiem?
Chodzi mi zwłaszcza o problem jakości naszego paliwa. Czy ten silnik sobie dobrze radzi czy też ma problem jak w niektórych Mondeo?
Czy to prawda że to silnik Peugeota?
Czy to jest taki silnik jak w Mondeo gdzie występuje problem z wtryskami?
Jakie opinie ma najnowszy Galaxy?
Czy jest samochodem awaryjnym czy raczej ma dobre opinie?
Bardzo proszę o odpowiedz. Zależy mi na tym bardzo.
Pozdrawiam
Filip :)

Mik3sz 09-04-2010 06:25

Odp: Nowe Galaxy w dieselu - Wasze opinie
 
a czy to przypadkiem nie jest silnik z VW - jezeli tak to woła o pomste - pachnie mi to tym podobienstwem z Mondeo i problemy z wtryskiwaczami i nie tylko ...

mila1 09-04-2010 07:39

Odp: Nowe Galaxy w dieselu - Wasze opinie
 
Cytat:

Napisał Filip M (Post 1409021)
Witam wszystkich!
Mam pytanie dotyczące nowego Galaxy. Interesuje mnie model nowy z silnikiem diesla 2.0 moc 140 KM
Moje pytanie: Czy ktoś ma doświadczenie z takim silnikiem?
Chodzi mi zwłaszcza o problem jakości naszego paliwa. Czy ten silnik sobie dobrze radzi czy też ma problem jak w niektórych Mondeo?
Czy to prawda że to silnik Peugeota?
Czy to jest taki silnik jak w Mondeo gdzie występuje problem z wtryskami?
Jakie opinie ma najnowszy Galaxy?
Czy jest samochodem awaryjnym czy raczej ma dobre opinie?
Bardzo proszę o odpowiedz. Zależy mi na tym bardzo.
Pozdrawiam
Filip :)


Witam,

Mam Galaxy mk3 2.0 TDCI bez filtra DPF (143KM)z 2008 roku. Przebieg 70 tys., jak na razie zadnych problemow zarowno z silnikiem jak i z innymi czesciami. Kilka drobnych usterek jak np. jeden z foteli 2 rzedu przestal sie przesuwac, zaroweczka od swiatla tylnego rzedu sie przepalila. Poza tym zadnych problemow.Auto serwisowane w ASO.
Jako rodzinny MPV sprawdza sie bardzo dobrze, na trasie spokojnie suniesz 160km/h ze srednim spalanie 7.5l/100km w miescie bardzo podobne spalanie.
Samochod dobry choc odrobine za drogi.

Pozdrawiam.

RafałB 09-04-2010 08:45

Odp: Nowe Galaxy w dieselu - Wasze opinie
 
Cytat:

Napisał Mik3sz (Post 1409207)
a czy to przypadkiem nie jest silnik z VW - jezeli tak to woła o pomste - pachnie mi to tym podobienstwem z Mondeo i problemy z wtryskiwaczami i nie tylko ...

Na pewno nie.Od 2006r Galaxy ma wszystko z Forda jeśli chodzi o motor 2.0 a 2.2 jest z PSA.Poczytaj sobie o S-maxie na forum tam jest dużo (prawie same dobre) opinii na temat tego motoru.

Filip M 09-04-2010 21:26

Odp: Nowe Galaxy w dieselu - Wasze opinie
 
dzięki za odpowiedzi
czyli nie ma obawy że wtryski będą siadać tak jak w Mondeo. Przynajmniej nie z tego samego powodu ;)
pozdrawiam

nomi9 10-04-2010 15:55

Odp: Nowe Galaxy w dieselu - Wasze opinie
 
Ja osobiście go niemam ale ma kolega rok 2006 i ma problemy ze skrzypieniem schowków podsufitowych oraz z chowaniem foteli w podłogę co do jednostki napędowej komonrail 2,0 140 kucy to bardzo sobie chwali.

colina 03-05-2010 21:11

Odp: Nowe Galaxy w dieselu - Wasze opinie
 
szukam porządnego galaxiaka 2,0 mk3 jak ktoś ma coś na oku(((::: to proszę pisać

pozdrawiam

colina

maro74 17-11-2010 09:33

Odp: Nowe Galaxy w dieselu - Wasze opinie
 
Odświeżę trochę wątek gdyż tez planuje zakup Galaxy Mk3 i szukam wszelkich opinii o tym egzemplarzu. Jeszcze nie jestem do końca zdecydowany na silnik czy benzyna czy diesel. Moja jazda to 85 % miasto i tyo nie długie trasy. Pod uwage brane są wyjazdy urlopowe co rok w dalekie trasy łącznie z przyczepą kempingową ok 1300-1500 kg.
Pod uwagę biorę dwa silniki 2,0 140KM lub DURATEC 2,0 145 KM. Aha i nie dodałem w planach jest zakup auta nowego ew. z rocznika 2010 z jakimś symbolicznym przebiegiem do 20-30.000 km.
Aktualnie smigam mondkiem TDDI i choć nie sprawiał mi problemów to mam jednak mam dylemat co do rodzaju silnika.
Jesli ktoś zechciałby się wypowiedzieć na temat co wybrac chętnie poczytam.

Jarek G. 17-11-2010 13:50

Odp: Nowy model 2.0 diesel - Wasze opinie
 
Mistrzu,
do jazdy po mieście służą benzyniaki.
Diesel tylko na trasę.
Wójt wam to mówi.
Pozdro. g:DD

RafałB 17-11-2010 13:53

Odp: Nowy model 2.0 diesel - Wasze opinie
 
Taaa...tylko przejedźcie sie benzynką i w/w dieselkiem to od benzyny każdy ucieknie w takim aucie raz dwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.