Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Jaki fotelik wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186970)

rafal8967 30-07-2013 16:10

Jaki fotelik wybrać
 
Witam pytanie kieruje do tatusiów lub znawców fotelików samochodowych, jestem na etapie zakupu fotelika samochodowego do mojej córeczki, i niewiem co wybrać, jak pare lat temu kupywałem fotelik do pierwszego dziecka to kierowałem się opinią znajomych , testów ADAC , i porad pań w sklepie ale i tak wydaje mi się ze nie trafiłem zbyt dobrze, więc oto moje typy może ktoś ma taki fotelik i może coś o nim napisać oczywiście czekam też na wasze propozycje :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

RedFord 30-07-2013 16:11

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
A powiedz ile ma mała i ile waży a postaram Ci sie pomóc. Patrząc po wadze fotelika planujesz zakup już do końca, więc dobrze byłoby aby uzyskać z niego, fotelika na końcu podstawkę.
Nie wiem jak duża jest twoja niunia, ale dobrze aby fotelik miał dodatkowe wkładki i możliwości rozszerzania boczków, wyciągany - regulowany zagłowek.
Foteliki które pokazałeś są tej samej klasy. Mogę ci polecić zarówno graco jak i recaro.
Dodatkowo jeszcze, z ręką na sercu fisher price lub ferrari. Homologowane 44R04, stosunkowo nie drogie a dobrej jakości.
Produkt francuski.
Pamiętaj że fotelik, jaki by nie był, będzie grzał, więc wybierz materiał chłonny i przewiewny. A fotelik dosyć przestronny. Żeby nie był zbyt wąski. Pamiętaj że potem posluży w zimie, a zimowe kurteczki są grube :)
Wiem, bo przerabiałam na dwójce dzieciaczków, a teraz przerabiam trzeciego maluszka, jeszcze w foteliku 0-18 ;)

rafal8967 30-07-2013 17:12

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
no własnie że jest malutka ma roczek ale dopiero co miesci sie w przedziale wagowym 9kg wzostowo to okolo 80cm .... z góry dziekuje i przyjmuje wszelkie propozycje dzieki

Hansolo 30-07-2013 17:19

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Moja córa ma też od kilku dni roczek i podobne "gabarytki". Ja jeszcze wożę tyłem do kierunku jazdy. Dzieci w tym wieku powinny raczej jeździć jeszcze tyłem, i patrzeć w sufit :(

Skoro jeździsz Mdo IV to szukaj fotelika z isofix. W tych z linków się tego nie dopatrzyłem / ostatni ma /

Ja też w niedalekiej przyszłości muszę kupić i chyba to będzie Recaro.

RedFord 30-07-2013 17:37

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 2052722)
Moja córa ma też od kilku dni roczek i podobne "gabarytki". Ja jeszcze wożę tyłem do kierunku jazdy. Dzieci w tym wieku powinny raczej jeździć jeszcze tyłem, i patrzeć w sufit :(

a zgodzę się z Tobą, że jest to dobre rozwiązanie.
Mój ma już dwa lata i właśnie wyrasta z 0-18, w sensie - wystawać zaczyna główka nad zagłówek.

Rafale, to jednak radziłabym fotelik przejściowy, wiem że to wydatek, ale....uważam że 9-36 kg to troskę za wcześnie dla roczniaka.
Fotelik od 0-18 - ma możliwość lekkiej regulacji położenia, w sensie całości. Ich kształt jest przeważnie zbliżony do nosidełka.
Ten 9-36 kg jest dla dziecka które już samodzielnie sobie radzi z siedzeniem i to siedzenie go nie męczy. Tez ma oczywiście regulację do spania, ale to już jest niewielki kąt. A jeśli twoja mała jest kruszynka, to tym bardziej pokusiłabym się jeszcze na przejściowy fotelik.
Mam fotelik takiego typu:
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b3eeabd22db7.jpg

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rafal8967 30-07-2013 21:27

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
zgadzam sie z wami panowie w 100%, ze taka kruszyna powinna siedziec jeszcze w foteliku tylem do kierunku jazdy i tak tez sie z nia poruszam, ale jak tylko odpale autko to od razu zaczyna sie krzyk, a jak wezme fotelik od jej starszego brata to siedzi i nic cisza i tylko to zmusza mnie do szukania alternatywy... Dzieki bardzo za porady i chyba opcja z fotelkikiem od 0-18 bedzie dobrym rozwiazaniem narka pozdrawiam

galowy 30-07-2013 21:49

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Pamiętajmy też że fotelik 9-36 to nie jest jeden wydatek od 1 roku dziecka aż do 12 lat jak pięknie opisują sprzedawcy. W połowie tego czasu fotelik będzie mocno sfatygowany nie upilnuje się tego. I po połowie tego czasu kupimy następny.
Dlatego proponuje przejść kolejno etapami. Foteliki anatomicznie dopasowane do wieku czyli bezpieczniejsze dla naszego szkraba.

Hansolo 30-07-2013 21:58

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
Cytat:

Napisał rafal8967 (Post 2052906)
zgadzam sie z wami panowie w 100%, ze taka kruszyna powinna siedziec jeszcze w foteliku tylem do kierunku jazdy i tak tez sie z nia poruszam, ale jak tylko odpale autko to od razu zaczyna sie krzyk, a jak wezme fotelik od jej starszego brata to siedzi i nic cisza i tylko to zmusza mnie do szukania alternatywy... Dzieki bardzo za porady i chyba opcja z fotelkikiem od 0-18 bedzie dobrym rozwiazaniem narka pozdrawiam

Niech sobie beczy, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ja już przerabiałem temat z synem / obecnie 4 lata / a tera z córeczką. Gdy takie małe dziecko zaśnie, to przy najmniejszym hamowaniu główka leci do przodu, budzi się i też płacz. Nie daj Boże hamowanie awaryjne, lub kolizja wtedy może nastąpić uraz kręgosłupa. Moim zdaniem , zatyczki w uszy dla taty, a dziecko tyłem do kierunku jazdy. Bezpieczeństwo malucha nie może znać kompromisów.

Odnośnie fotelika na później. To kup tylko sprawdzony, markowy produkt / marki nie podam , jest ich kilka /. Z racji zawodu widziałem juz sporo wypadków , i niestety połamane foteliki/wyrwane szelki. Były to w większości foteliki -dziadostwo z hipermarketów.

jaceks 30-07-2013 23:00

Odp: Jaki fotelik wybrać
 
osobiście polecam maxi cosi tobi.
kategoria 9-18 kg.
bardzo fajny mechanizm pochylania "kołyski" fotela, dla śpiących dzieci.
regulacja wysokości pasów i zagłówka.
dziecko jest zapięte swoimi pasami w foteliku, a fotel pasami samochodowymi do auta.
kilkanaście razy robiłem z śpiącym dzieckiem nocne trasy po całym kraju i raczej nie narzekało.

hefi 31-07-2013 02:31

Romer king plus
Kupuj 9-18 a nie 9-36

Recaro young sport to szit..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.