Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Rozładowywane akumulatora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275837)

Szuwini 29-01-2018 15:34

Rozładowywane akumulatora
 
Od jakiegoś miesiąca mam problem z moim focusem. Po staniu mniej więcej 2-3 dni akumulator jest na tyle rozładowany że nie da się odpalić samochodu. Sprawa jest o tyle dziwna że testowałem auto na 3 różnych akumulatorach i na każdym działo się to samo. Samochód wylądował w aso forda w Chorzowie gdzie panowie uznali że wszystko jest w porządku i skasowali 300 zł... Przekazali mi że nie ma żadnych poborów mocy, autko fajnie się usypia po 40 minutach.

Z tego co zauważyłem to cały czas świeci mi się ekranik między zegarami (tzn gasi się po 10 minutach ale dość szybko się wybudza ponownie).

Próbowałem nawet zostawić auto na noc otwarte żeby zobaczyć czy nie jest to wina alarmu lub zamka centralnego ale dalej to samo.
Nie mam już pomysłów co z tym robić, może ktoś miał podobne objawy albo zna DOBREGO elektryka w Katowicach/Chorzowie i okolicach.

Lukasz2525 29-01-2018 15:36

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Trzeba wziąć miernik i mierzyć pobór prądu i wyciągać po kolei wszystkie bezpieczniki.

edmun 29-01-2018 15:51

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Cytat:

Napisał Szuwini (Post 2924934)
Z tego co zauważyłem to cały czas świeci mi się ekranik między zegarami (tzn gasi się po 10 minutach ale dość szybko się wybudza ponownie).

To że świeci to normalne, ale że się wybudza, to już oznaka że coś budzi go do życia.
Niechaj zgadnę, masz dokładany alarm w samochodzie?

Szuwini 29-01-2018 15:58

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Alarm Cobra ac/ak 4918. Tak jak pisałem nie zamknąłem samochodu na noc więc alarm się nie uzbroił(dioda była cały czas zgaszona) więc chyba jednak to nie jego wina :(

edmun 29-01-2018 16:01

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Nie o to chodzi.
Jeśli czujesz się na siłach, wpinasz się z miernikiem i po kolei sprawdzasz obciążenie na poszczególnych obwodach.
Jeśli nie czujesz się na siłach, szukasz elektryka który Ci to sprawdzi.
ASO zamknie drzwi, sprawdzi czy wszystko zgaśnie - i tyle.
Jeśli chcesz się upewnić, że to coś żre prąd, to wpinasz się miernikiem i zostawiasz auto zamknięte. Przychodzisz po 45 minutach i patrzysz na wskazania miernika.
0.2A to jeszcze w normie. Idealnie powinno być około 0.1A? (niech mnie ktoś poprawi jeśli z pamięci rzucam złymi cyframi/liczbami).
Jeśli masz 0.5A w górę, to oznaka że coś jest bardzo głodne i zżera.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szuwini 29-01-2018 16:06

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Chyba tak będe musiał zrobić. Ma ktoś może schemat bezpieczników w poliftach? Cały czas trafiam na te z przed liftingu.

edmun 29-01-2018 16:42

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Serio?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No już nie bądź aż tak leniwy :P

Akurat do modeli MK2FL instrukcje są online na stronie forda.
Możesz pobrać ładnego pdf'a, jak i przejrzeć instrukcję bezpośrednio w przeglądarce.

technik08 30-01-2018 18:09

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2924966)
Jeśli chcesz się upewnić, że to coś żre prąd, to wpinasz się miernikiem i zostawiasz auto zamknięte. Przychodzisz po 45 minutach i patrzysz na wskazania miernika.
0.2A to jeszcze w normie. Idealnie powinno być około 0.1A? (niech mnie ktoś poprawi jeśli z pamięci rzucam złymi cyframi/liczbami).

Prawidłowy pobór to ok. 20mA czyli 0,02A . To daje stratę 0,48Ah na dobę . Przy poborze 0,2A wychodzi 4,8Ah na dobę .

edmun 31-01-2018 09:17

Odp: Rozładowywane akumulatora
 
Przepraszam. Faktycznie jeszcze jedno zero powinno być.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.