Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2008-2011] Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288605)

qsmier 14-11-2018 20:20

Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Mam problem, nie działa mi streaming przez bluetooth z telefonu(telefon się łączy z radiem, zestaw głośnomówiący działa poprawnie).
Travelpilot fx, moduł bluetooth, usb w schowku - podłokietniku. Zaktualizowałem moduł BT/VC, zainstalowałem najnowszy soft do radia sp.4.1. Co jeszcze mogę zrobić aby opcja bt stream się pojawiła?

muffintsi 15-11-2018 17:27

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Modul musi byc w wersji obslugujacej streaming a2dp. Trzeba zmienic rodzaj bt w konfiguracji samochodu.

qsmier 15-11-2018 19:48

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Rozumiem że chodzi o zmianę w ELMconfig na BT/VC/USB+BTaudio+Navi?
Czy zwykłym kablem (elm327) za ~ 20 zł zmienię czy muszę mieć ten z can?

yaris1 16-11-2018 08:08

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 3055786)
Modul musi byc w wersji obslugujacej streaming a2dp. Trzeba zmienic rodzaj bt w konfiguracji samochodu.

Zmiana nic nie da, próbowałem w elmconfing zmienić. Zapisuje nową konfigurację resetuje moduł i niby gotowe , ale przy próbie ponownego odczytania wraca na radio co było orginalnie.

muffintsi 16-11-2018 08:33

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Podaj jak masz modul bt. Nr czesci

yaris1 16-11-2018 09:21

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Mi akurat nie chodziło o bt chciałem zmienić typ radia dla potrzeb radia z androidem by pokazywał na ekranie wizualizacje klimatyzacji. I jest to niemożliwe

muffintsi 16-11-2018 09:24

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zastanow sie Czego chce i napisz w osobnym wątku. Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] prawi o "Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth" nie o jamkimś, siakimś Androidzie.

yaris1 16-11-2018 09:30

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 3056001)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zastanow sie Czego chce i napisz w osobnym wątku. Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] prawi o "Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth" nie o jamkimś, siakimś Androidzie.

Kolega co napisał wątek pisał o bt, ty napisałeś że trzeba zmienić konfigurację, ja napisałem że się nie da zmienić rodzaju radia bez jego wymiany. Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem że ja dla potrzeb bt. Tak dla zrozumienia nie chodzi tu o androida czy też bluetooth pisałeś by zmienić konfigurację, kolega ma FX nie da się zmienic na NX bez jego wymiany zrozumiałeś o co chodzi. Jedyne wyjście to zmiana modemu BT na odpowiedni obsługujące a2dp.

qsmier 16-11-2018 09:39

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Jutro postaram się dobrać do modułu BT i sprawdzić jaką mam wersje i dam znać(moduł znajdę za schowkiem pasażera?)
Z tego co wyczytałem w innym tematach to jak się ma moduł BT z obsługą USB(w podłokietniku) to stream powinien działać? tylko niektórym pomogła sama aktualizacja modułu+radia a niektórzy piszą o zmianie w ELMconfig. Więc jak to jest?

muffintsi 16-11-2018 09:53

Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth
 
Cytat:

Napisał qsmier (Post 3056005)
Jutro postaram się dobrać do modułu BT i sprawdzić jaką mam wersje i dam znać(moduł znajdę za schowkiem pasażera?)
Z tego co wyczytałem w innym tematach to jak się ma moduł BT z obsługą USB(w podłokietniku) to stream powinien działać? tylko niektórym pomogła sama aktualizacja modułu+radia a niektórzy piszą o zmianie w ELMconfig. Więc jak to jest?

Musi być moduł BT, który obsługuje a2dp.

Jeżeli będziesz już mial odpowiednią wersję modułu należy zmienić konfigurację CCC elmconfigiem na stronie 5: "BT/VC High + USB, and BTAudio for NAV only"

Dla radia FX na stronie 4 ma być "Navi Low Level CD + AM/FM/Radio"

Konfig zapisz w BCM i IPC.

Bump:
Cytat:

Napisał yaris1 (Post 3056003)
Kolega co napisał wątek pisał o bt, ty napisałeś że trzeba zmienić konfigurację, ja napisałem że się nie da zmienić rodzaju radia bez jego wymiany. Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem że ja dla potrzeb bt. Tak dla zrozumienia nie chodzi tu o androida czy też bluetooth pisałeś by zmienić konfigurację, kolega ma FX nie da się zmienic na NX bez jego wymiany zrozumiałeś o co chodzi. Jedyne wyjście to zmiana modemu BT na odpowiedni obsługujące a2dp.

A gdzie ja napisalem ze trzeba zmienic rodzaj radia?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.