Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] 2,3 stukanie w silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112221)

marbit0000 14-10-2010 20:01

2,3 stukanie w silniku
 
Wiitam.

Może ktoś z Was miał podobny przypadek i coś podpowie.

Objawy.

1- po dłuższym postoju ok 5 h, (zwłaszcza po nocy) jak zapali to swieci kontrolka oleju z 30 sek, po czym gaśnie.

2-na zimnym stuka coś w silniku i wycisza się do (prawie niesłyszalnego) po zagrzaniu silnika.

Nowy olej i filtr nic nie dał.

Popychacze były wyciągniete, czyszczone i sprawdzone (jeden był padaka i został wymieniony) - pozatym stuka raczej od dołu silnikia.

Kompresja wzorowa i równa na wszystkich garnuszkach.

Zaworek pompy oleju jest wkręcony i zawór działa (był czyszczony i pracuje tak jak trzeba)

Niestety nie mierzyłem jeszcze ciśnienia oleju,!!!

Oleju nie bierze, cała reszta ok. przebieg 220 kkm.

Jakieś sugestie ????

panewki główne , korbowodowe, swożeń tłoka, pompa oleju słaba ????

MarcusGawin 14-10-2010 20:25

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
Ja typuje na zaworek (zawsze moze sie odkręcić).Objawy wskazują na słabe ciśnienie oleju w magistrali olejowej, a tak czysto hipotetycznie -pompa jest nisko , jeżeli zaworek sie wykręcił i olej spływa całkowicie do miski przez tą śrubkę to z rana musi pompa najpierw nabić olej do magistrali a potem kanalikami w miejsca docelowe np głowica, panewki itp.
A zaworek robiłeś sam? czy był klej do połączen gwintowych?

luckyluck76 14-10-2010 21:31

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
Mam podobne objawy. U mnie kontrolka oleju gaśnie szybciej bo po ok.5 sekundach. Ciśnienie w normie. Słynny zaworek wymieniony na nowy i niewiele to pomogło. Myślę jeszcze o wymienianie napinacza łańcucha rozrządu i pompy oleju, tylko że nowa pompa kosztuje w serwisie 1000zł, a kupno używki to loteria.

czarli7602 15-10-2010 07:03

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
U mnie było to samo ,stukanie w silniku,po wykręceniu pompy olejowej okazało się że gniazdo w pompie jest wyrobione i zaworek się blokował.Pompę kupilem na aledrogo za 25zł od forda scorpio i pasuje idealnie.Dzisiaj odbieram samochód od mechanika i myśle że będzie dobrze.

czarli7602 16-10-2010 12:04

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
Wczoraj odebrałem auto z naprawy ,wymienili pompę olejową .Teraz przy kręceniu stacyjką kontrolka oleju gaśnie ,silnik po odpaleniu chodzi cicho.Koszt naprawy to pompa uzywana-50 zł ,mechanik 150zł +olej i filtry

MarcusGawin 18-10-2010 12:27

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
A jak u kolegi marbit0000?

marbit0000 18-10-2010 20:21

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
Narazie kiszka bo czasu brak. Jak to mówią szewc w dziurawych butach chodzi - inne auta robie a na moje nie mam czasu (ewentualnie ochoty).
Ale w tym tygodniu musze sobie dorobić redukcje do wskaźnika cisnienia, mam do paliwka i kopresji tylko redukcje na czujnik oleju musze zrobić.
dam znać co wyszło z pomiarów.

Pozdrawiam.

mateusz102 20-10-2010 18:59

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
Cytat:

Napisał marbit0000 (Post 1523062)


Kompresja wzorowa i równa na wszystkich garnuszkach.

A tak z ciekawości ile powinna wynosić ?

rici520 20-10-2010 19:16

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
Witam! Kompresja 10,0. To jest wzor, a wiecej ciekawych informacji znajdziecie tutaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

marbit0000 22-10-2010 20:00

Odp: 2,3 stukanie w silniku
 
kolego RICI520

sprężanie 10:1 czyli 10 do 1 to jest stopień sprężania do obietości sylindra.

wsilnikach benzynowych nie doładowanych cisnienie mierzone waha się w okolicach 13 bar. Poniżej 8 to już dentka motor . silniki benzynowe doładowane są silnikami odpreżonymi i tam bodajże 10 bar to narma ale nie jestem pewien.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.