Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] po wymianie akumulatora - wysokie spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309401)

lkdudek 25-05-2020 13:54

po wymianie akumulatora - wysokie spalanie
 
Cześć,

Pewnego dnia samochód nie odpalił, pojawił się komunikat dotyczący słabego akumulatora. Okazało się, że jest do wymiany. Aku wymieniłem i od razu wyszły małe problemy, małe podsumowanie:

- wysokie spalanie - wg. wskazań komputera (po kilku dniach miało się unormować, jest OK),

- problem z domykaniem szyb - nie domykały się do końca, lub wyjeżdżały do góry, żeby od razu zjechać na dół (samochód miał się na nowo "nauczyć", po kilku dniach miało się unormować, jest OK),

- problem z otwieraniem drzwi - pomimo odblokowania drzwi z pilota, drzwi tylne są nadal zamknięte, często trzeba otwierać ponownie guzikiem w środku lub rączka od wewnątrz, rzadziej dzieje się tak z drzwiami pasażera z przodu. (pomimo przejechania kilku kkm, bez zmian, nie ma reguły czasami działa kilka dni ok, a potem problem wraca)

- start/stop - od momentu wymiany akumulatora nie włączył się nigdy (osobiście chciałem to wyłączyć na zawsze, ale w tym przypadku drażni mnie fakt, że coś samo przestało działać)

Moje pytanie: Czy mogły się skasować pewne ustawiania w związku z rozładowaniem aku? W jaki sposób mogę odzyskać władzę nad systemem start/stop oraz drzwiami?

P.S.Po wymianie aku, po wyjeździe z serwisu i po przejechaniu kilku km zaświecił się check engine, okazało się, że coś było nie podłączone ponownie (prawdopodobnie kostka do przepływomierza) i wyrzucało masę błędów. Po ponownym wpięciu i zresetowaniu błędów, błędy nie wróciły, a check engine zniknął.

umiarkowany 25-05-2020 20:02

Odp: po wymianie akumulatora - pomimo odblokowania drzwi z pilota, drzwi tylne są nad
 
Mam podobnie, co prawda nie wymieniłem aku ale go odpiołem bo zdejmowałem kiere i odpinałem poduszke w niej i po ponownym podłączeniu aku drzwi pasażerów nie zamykają się ani nie otwierają z pilota, szyba kierowcy traci ustawienia otwierania i zamyjania automatycznego, a pasażera potrafi się blokować. Załamka normalnie. Konia z rzędem dla tego kto zna rozwiązania dla tych przypadłości.

lkdudek 26-05-2020 09:15

Odp: po wymianie akumulatora - pomimo odblokowania drzwi z pilota, drzwi tylne są nad
 
Cześć,

Cytat:

Napisał umiarkowany (Post 3253091)
szyba kierowcy traci ustawienia otwierania i zamyjania automatycznego

Z tego co się dowiedziałem można to na nowo zaprogramować jeżeli faktycznie się ustawienia straciły, ale powinien "nauczyć się" komp sam. Czarny scenariusz to wymiana jakiegoś czujnik położenia szyby (może ktoś podpowie jak on się fachowo nazywa)

Alecki 27-05-2020 12:24

Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie
 
Czy po wymianie aku był reset BMS?

Bogdan1963 27-05-2020 13:54

Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie
 
Szyby programuje się w ten sposób, że trzeba zamknąć do końca i przytrzymać przycisk jeszcze przez parę sekund. Każdą szybę osobno.
Pilot ma dwie możliwości otwierania. Można ustawić, że po jednym naciśnięciu otwiera tylko drzwi kierowcy (przydatne sam stosuję), a dopiero drugie naciśnięcie otwiera resztę. Druga możliwość, to że pierwsze naciśnięcie otwiera wszystko. Może tu się przestawiło. Zmienia się to jakąś kombinacją naciskania przycisków na pilocie. Nie wszyscy też wiedzą, że przytrzymanie przycisku otwierania powoduje otwarcie wszystkich szyb, a przytrzymanie zamykania ich zamknięcie.

lkdudek 27-05-2020 14:22

Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 3253545)
Czy po wymianie aku był reset BMS?

nie mam pojęcia, więc pewnie NIE :( powinien być wykonany reset BMS po wymianie aku?

umiarkowany 27-05-2020 15:02

Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , dzięki panowie za porady, znam te możliwości programowania kluczyka i otwierania okien, jest to zawarte w instrukcji.
Po kazdym ''zgubieniu'' ustawień powtarzam tą procedure programowania okna na Auto. Dodadkowo blokada używania otwierania okien przez pasażerów też świruje, ja ją włączam u siebie by dzieci nie bawiły się oknami i co jakiś czas sama się deaktywuje.

Pytanie do kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy reset BMS trzeba też robić po odłączeniu aku czy tylko przu wymianie na nowy?
Czy w naszych samochodach jest to kombinacja kluczyk na zapłon, 5 x długie światła i 3xhamulec w podłoge, niezależnie czy jest convers+ czy czerwony wyświetlacz?

Alecki 27-05-2020 15:20

Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie
 
Reset BMS trzeba robić po tylko wymianie aku.

Ja robiłem sobie forscanem, opisana procedura działała w poprzedniej generacji galaxy, nie testowałem jej w mk4.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.