Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] ropa na silniku wyciek? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291134)

jahjah 20-01-2019 10:34

ropa na silniku wyciek?
 
Witam wszystkich.Mam taki problem.Wczoraj rano odpalam samochod ku mojemu zdziwieniu nie odpalil oodrazu tylko po okolo 2 sec. krecenia rozrusznikiem, ale ok mysle zdarza sie. Po przejechaniu kilku kilometrow slysze co chwila glosniejsze klekotanie przez kilka sekund, i znowu ok i tak co chwila(wydaje mi sie ze bylo to spalanie stukowe).Pomyslalem sobie wtryski sie koncza. Zdjąłem wiec obudowe a tu w szczelinach kolo wtryskow wszedzie ropa.Macie jakies pomysly,sugestie.Przegladalem wezyki przelewowe,(za wiele nie widac) niby nie leca.Dodaje filmik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .Dzisiaj rano samochod odpalil normalnie nic nie klekocze. Pozdrawiam

Hansolo 20-01-2019 10:48

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
Jeśli nie wytarłeś wszystkiego to odpal i zobacz czy gdzieś tej ropy w którymś gnieździe nie wydmuc***e w y d m u c h u j e / podkładka pod wtryskiwaczem - cykanie i klekotanie będzie słyszalne/ . Podejrzewam, że któryś z wężyków od powrotu pękł , lub pękł króciec na który zakłada się wężyk. Jak wszystko oczyszczone to obserwuj przy którym wtrysku zacznie pojawiać się ropa. Jak przeoczysz to rozleje się ona na kolejne.
W poprzednim moim mk4 tak wyglądały gniazda wtrysków jak pękła głowica w gnieździe wtryskiwacza. Płyn chłodniczy dokładnie tak samo wypełniał gniazda bo wywalało go na zewnatrz.

jahjah 20-01-2019 11:09

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
Patrzyłem niby nie widać żadnego wydmuchiwania. W ogóle wyczyszczenie tej ropy nie będzie łatwe bo bardzo slaby dostęp :(

Hansolo 20-01-2019 11:40

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
Dużo ręczników papierowych poupychaj wkrętakiem i wymieniaj jak u dentysty waciki ;)

jahjah 20-01-2019 11:54

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
hehe no chyba nie ma innego wyjscia:).Gadałem teraz ze znajomym mechanikiem,gdybaliśmy sobie,ze moze jak mi zaczął przez chwile silnik klekotać to któryś wtrysk się zawiesił nie podawał w ogóle paliwa caly nadmiar szedł w weżyki przelewowe,i poprostu przepuscily troche ropy.

jahjah 23-01-2019 08:37

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
Wyczyściłem cała ropę niestety po przejechaniu 100 km znowu wszędzie ropa.Niestety żeby coś zobaczyć trzeba zdjąć kolektor ssący, dużo z tym roboty,da radę to zrobić w domowych warunkach?

Edi 23-01-2019 08:55

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
Dasz radę bez problemu, przy okazji możesz go wyczyścić z mazi bo pewnie takowa będzie. Ja odrazu wymieniłem uszczelki na owym kolektorze co by nie było przypału z nieszczelnością po złożeniu. Czas jaki mi to zajęło około 2 godz.

jahjah 23-01-2019 09:23

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
Uszczelki w ASO czy normalnie w sklepie ?

Edi 23-01-2019 11:14

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
W sklepie kupowałem coś pona 130 zł

jahjah 23-01-2019 12:20

Odp: ropa na silniku wyciek?
 
dzwonilem do aso za komplet uszczelek 515 zl :O no chyba ich pogielo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.