Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Płyn gotował się w zbiorniczku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313289)

vizmor 24-09-2020 13:53

Płyn gotował się w zbiorniczku
 
Witam, jechałem normalnie, temperatura ciągle w połowie na wskaźniku, zatrzymałem się, auto się gotuje, płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku, syczy coś
Fiesta mk6 1.3 60 km

- termostat ? Czy wymienia się tu sam wkład czy z całą obudowa ?

gibaj 24-09-2020 16:25

Odp: zatrzymałem się, auto się gotuje, płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku
 
najpierw sprawdź przewody czy który nie pękł

vizmor 24-09-2020 18:10

Odp: zatrzymałem się, auto się gotuje, płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku
 
Dzięki będą sprawdzane :) a co do temperatury na wskaźniku szybko pokazuje połowę i trzyma cały czas wymieniony czujnik w głowicy na nowy wczesniej też tak było

damianisko5 25-09-2020 07:48

Odp: zatrzymałem się, auto się gotuje, płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał vizmor (Post 3283828)
płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku
Fiesta mk6 1.3 60 km

- termostat ? Czy wymienia się tu sam wkład czy z całą obudowa ?

Jest w rodzinie mk6, ale to co opisujesz, to horror - płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku.

Termostat jest w obudowie razem z czujnikiem temperatury. Polecam poszukać aluminiowego, te z tworzywa pękają /tak było w naszym aucie.

vizmor 25-09-2020 07:52

Odp: zatrzymałem się, auto się gotuje, płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3284037)
Jest w rodzinie mk6, ale to co opisujesz, to horror - płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku.

Termostat jest w obudowie razem z czujnikiem temperatury. Polecam poszukać aluminiowego, te z tworzywa pękają /tak było w naszym aucie.

No horror strefa płatnego dlatego na chodniku ;) szukałem ale są tylko plastikowe, a wymienić całość z obudową czy sam wkład?

damianisko5 25-09-2020 10:32

Odp: zatrzymałem się, auto się gotuje, płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał vizmor (Post 3284040)
No horror strefa płatnego dlatego na chodniku ;) szukałem ale są tylko plastikowe, a wymienić całość z obudową czy sam wkład?

Całość, bo nie wiem czy znajdziesz odpowiedni rozmiarowo i temperaturowo termostat.
ps. nie wyrzucaj używanego czujnika, tego fordowskiego. Mnie padł po ok. roku ten w zestawie /chyba to był Wahler/ i narobił sporo kłopotów, bo silnika nie dawało się po rozgrzaniu uruchomić i walił dziwnymi błędami i wskazaniami temperatury. Do obudowy wrócił ten używany ORI i wszystko wróciło do normy.

Coś takiego jest w necie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tu masz namiar na ALU - 1149617 2S6G9K478A2B 256G-8A586AL-KIT aluminiowy termostat z obudową + czujnik i uszczelki.

vizmor 27-09-2020 07:10

Odp: zatrzymałem się, auto się gotuje, płyn na chodniku gotował się w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 3284079)
Całość, bo nie wiem czy znajdziesz odpowiedni rozmiarowo i temperaturowo termostat.
ps. nie wyrzucaj używanego czujnika, tego fordowskiego. Mnie padł po ok. roku ten w zestawie /chyba to był Wahler/ i narobił sporo kłopotów, bo silnika nie dawało się po rozgrzaniu uruchomić i walił dziwnymi błędami i wskazaniami temperatury. Do obudowy wrócił ten używany ORI i wszystko wróciło do normy.

Coś takiego jest w necie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lub

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tu masz namiar na ALU - 1149617 2S6G9K478A2B 256G-8A586AL-KIT aluminiowy termostat z obudową + czujnik i uszczelki.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc, auto na lawecie pojechało do mechanika, lecz po dolaniu wody po awarii , sprawdziłem rano i było zero płynu, od razu się grzeje, mechanik podejrzewa uszczelkę pod głowicą i termostat który się zawiesił aluminiowy zamówiony.

damianisko5 27-09-2020 09:02

Odp: Płyn gotował się w zbiorniczku
 
Nie ma za co, powodzenia, daj znać po wszystkim.

vizmor 28-09-2020 12:43

Odp: Płyn gotował się w zbiorniczku
 
Dam znać co się wydarzyło, aby komuś być może to pomogło w przyszłości.

vizmor 03-10-2020 19:47

Odp: Płyn gotował się w zbiorniczku
 
Cytat:

Napisał vizmor (Post 3284843)
Dam znać co się wydarzyło, aby komuś być może to pomogło w przyszłości.

Odpowiadam komis jakby ktoś miał pidobnie- uszczelka między termostatem i termostat padł, oraz sparciala rura od termostatu - teraz pali nie 10 tylko 8.6

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.