Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268733)

Robert9011 24-08-2017 14:37

Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Witam

Na trasie na autostradzie podczas przyspieszania zapaliła się kontrolka żółty kluczyk a samochód stracił moc. Przyspiesza ale wolniej. Po restarcie silnika wszystko wraca do normy aby przy kolejnym przyspieszaniu (takim mocnym) znowu wystąpiła awaria. Wg instrukcji "Awaria zespołu napędowego"

Silnik 2,0 TDI 210 KM

Serwis zaprasza na przegląd ale nie wiadomo ile potrwa a w poniedziałek jade? nim autem do chorwacji :/

Jakieś pomysły? Trywialne? - filtr paliwa?

slawek-kali 24-08-2017 14:39

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
w rocznym aucie? raczej wada fabryczna i juz pojechales...

totek2 24-08-2017 14:40

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Masz kompa żeby sie podpiąć i sprawdzić błędy?
Jak nie to odezwij się na PW, za godz będę w gdyni, mogę Ci go tak na szybko podpiąć.

Robert9011 24-08-2017 14:43

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 2848862)
Masz kompa żeby sie podpiąć i sprawdzić błędy?
Jak nie to odezwij się na PW, za godz będę w gdyni, mogę Ci go tak na szybko podpiąć.



Nie mam kompa. Bardzo chętnie. Gdzie i kiedy?

Ps. To moje pierwsze nowe auto. W sensie na gwarancji. Do tego leasing. Nie strace przez to gwarancji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

totek2 24-08-2017 14:45

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Cytat:

Napisał Robert9011 (Post 2848864)
Gdzie i kiedy?

Wyślij nr na PW, zadzwonię.
Cytat:

Napisał Robert9011 (Post 2848864)
Nie strace przez to gwarancji?

za odczytanie błędów? nie ma szans.

tedi_k 24-08-2017 22:12

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Cytat:

Napisał Robert9011 (Post 2848864)
... W sensie na gwarancji. Do tego leasing. Nie strace przez to gwarancji?...

No nie wiem... A już na pewno nocne koszmary z tego powodu gwarantowane...:619:

Koledzy - ogarnijcie się! Trzeba chwilę pomyśleć przed pisaniem o takich obawach!
Komu zależy na generowaniu kłopotów? Przecież to przeciwieństwo generowania przychodów!
Żyje się (ASO to samodzielny przedsiębiorca żyjący i płacący pensje pracownikom z tego co zapłacą klienci albo Ford...) z zarobionych pieniędzy a nie z wygenerowanych kłopotów!

Robert9011 15-09-2017 14:16

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2848861)
w rocznym aucie? raczej wada fabryczna i juz pojechales...



Jednak się zdecydowałem i pojechałem :) na trasie "wystrzeliło" jeszcze 7 razy przy czym wada ewidentnie się pogłębia. Gdy wyskoczy błąd silnik pracuje jakby bez turbiny, jakby je odłączał. Na obroty wchodzi, spokojnie do 6 tys. lecz mozolnie przyspiesza. Teraz wada uwidacznia się podczas normalnej jazdy autostradowej lecz pod górkę czyli przy większym zapotrzebowaniu na moc. Do tego ponownie pojawia się komunikat niskiego poziomu oleju. Miałem już to w maju i ASO to po prostu wykasowało. Stan oleju jest oczywiście ok.
Piszę dla potomnych i może ktoś jest ciekawy co dalej.

Ps. W poniedziałek oddaje auto do ASO. Wiecie czy i jak dostać auto zastępcze na czas naprawy? Dużo jeżdżę służbowo a przez PZU auto jest na 4 dni (dziwne).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stingerA6 15-09-2017 14:20

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Cytat:

Napisał Robert9011 (Post 2858927)
Wiecie czy i jak dostać auto zastępcze na czas naprawy?

Auto musi trafić na lawecie do aso. Wtedy dają auto zastępcze.

Robert9011 02-11-2017 15:25

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Witam po dłuższej przerwie.

W końcu naprawiłem, a raczej ASO naprawił. Winnym okazał się „elektro zawór ciśnienia oleju” naprawa trwała 3 dni robocze z czekaniem na części i myciem auta po robocie. Oczywiście i na szczęście w ramach gwarancji.

Problem rozwiązany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pafsen 04-12-2017 15:36

Odp: Kontrolka żółty kluczyk - brak mocy
 
Cześć,

Mam dokładnie to samo! Wjezdzajac na autostradzie przy mocnym przyspieszaniu, skrzynia redukuje, wchodzi na obroty i bum... utrata mocy, zolty kluczyk i tyle. Jedzie, ale nie przyspiesza... Wlasnie cos jakby odcielo turbine(y). Po zatrzymaniu, wylaczeniu silnika, ponownym restarcie wszystko wraca do normy. Jadac po miescie, nawet przyspieszajac nic takiego sie nie dzieje. Na obwodnicy Warszawy probowalem go przegonic w ramach testow i ze 4-5 razy sie powtorzylo. Jutro maja dzwonic z serwisu i umawiac wizyte. Dobrze ze znalazlem ten watek bo bede mogl ich naprowadzic na temat. Samochod ma 0.5 roku, 13 tys przebiegu, silnik 2.0 TDCi 210 KM... Poza tym samochod gites ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.