Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152693)

FrogsterPL 06-03-2012 00:29

1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Dźbry! Zacząłem się ostatnio (póki co czysto teoretycznie) zastanawiać nad "wpakowaniem" 6-biegowej skrzyni biegów z Mondeo 1.8 SCi do zwykłego Mondeo 1.8 HE (125 KM, fabrycznie oczywiście skrzynia 5-biegowa). Teraz temat mi się przypomniał, ponieważ po wizycie na Allegro okazało się, że takie skrzynie chodzą taniej niż myślałem (są aktualnie dwie, za 500-550 zł, jedna ma gwarancję rozruchową na okres 14 dni).

Pojawia się więc pytanie: czy w teorii, taką skrzynię można bez zbędnego "rzeźbienia" zamontować w zwykłym 1.8? Mocowania itd. pasują? Jak sądzę, trzeba by było wymienić sprzęgło na jakieś inne? I pewnie dwumasowe koło zamachowe i wysprzęglik również? Jak w razie czego wygląda dostępność części (może SCi ma skrzynię spokrewnioną konstrukcyjnie np. z poliftowym ST220)?

Pytam o to wszystko, ponieważ 60-70% moich tras to autostrada i zacząłem się zastanawiać nad ewentualnymi oszczędnościami :) Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, wypowiedzi i rozważania ;)

EDIT:

Troszkę poszperałem i póki co wydaje mi się, że sprzęgło pasuje to co jest, natomiast trzeba by zmienić "dwumasę" i wysprzęglik... ktoś potwierdzi, ktoś zaprzeczy?

jendrekmak 06-03-2012 08:00

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Cytat:

Napisał FrogsterPL (Post 1795191)
wydaje mi się, że sprzęgło pasuje to co jest, natomiast trzeba by zmienić "dwumasę" i wysprzęglik...

może być również różnica w rozruszniku (konieczność montażu innego rozrusznika) oraz na pewno jest różnica w linkach i lewarku/dźwigni zmiany biegów w kabinie (tak przynajmniej jest w dieslach). wydasz kilka koła a oszczędności będą na poziomie 0,5-1,0 litra na 100 km. myślę, że mało opłacalne bo musiał byś natłuc naprawdę sporo km żeby się zwróciło. zwłaszcza, że dwumasa do benzyny tania nie jest

teoretycznie wszystkie skrzynie MMT6 na pierwszy rzut oka są takie same ale oczywiście przełożeniami i dyfrem różnią się w zależności od silnika z jakim miały współpracować więc raczej ta z st220 nie jest identyczna z tą z sci

FrogsterPL 06-03-2012 08:26

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Tym rozrusznikiem to mnie zaskoczyłeś szczerze mówiąc, nie wiedziałem że to może być jakoś powiązane ze skrzynią :) Co do linek i lewarka, nie pisałem tego traktując to jako oczywiste hehe ;)

Czyli wychodzi na to, że w teorii jest to możliwe, tyle że po prostu nieopłacalne... no cóż, szkoda, ale przynajmniej jest o czym pomarzyć: "na co bezsensownego wydałbym kasę gdybym wygrał w totka" :D

Dzięki!

matrog19 06-03-2012 10:05

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Cytat:

Napisał FrogsterPL (Post 1795252)
"na co bezsensownego wydałbym kasę gdybym wygrał w totka"

Udałbyś się do salonu i kupił nowego mondka full opcję z mocnym, oszczędnym silnikiem :P Przynajmniej ja bym napewno tak zrobił

FrogsterPL 06-03-2012 12:09

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Diesla nie chcę :D Poza tym... "na co bezsensownego" bym wydał kasę :D

m_g 06-03-2012 13:42

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
A ja powiem, zainwestuj w gaz :mrgreen::mrgreen:

FrogsterPL 06-03-2012 16:08

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
A kysz!

Mateoo 06-03-2012 20:00

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Cytat:

Napisał FrogsterPL (Post 1795419)
A kysz!

Popieram! Dla mnie silnik tylko albo diesel albo benzyna. Nie żadne tam wynalazki! :)

nnneeeooo 01-06-2018 19:12

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Odgrzebie kotleta :)

Przeszczepiał już ktoś i jest zadowolony ?
Chce do mojej S40 II z 2004 przeszczepić 1,8 HE Duratec, i się zastanawiam czy dużo rzeźby będzie bo jednak brakuje mi nadbiegu :(

MMT6 występowały jako wersje do benzyny i diesla ?

Pozdrawiam.

krystian1410 01-06-2018 19:36

Odp: 1.8 Duratec HE + skrzynia z 1.8 SCi? Możliwe?
 
Cytat:

Napisał nnneeeooo (Post 2987049)
MMT6 występowały jako wersje do benzyny i diesla ?

dokładnie tak,inne przełożenia,inne mocowanie do silnika


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.