Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Montaż modułu Hcm (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305161)

vegeta777 18-01-2020 06:17

Montaż modułu Hcm
 
2 załącznik(i)
Witam jestem w trakcie dokładania modułu HCM oraz czujników poziomowania
aktualnie mam już ułożone wiązki i zamontowane czujniki. Przerabiam temat HCM i tu moje pytanie z tego co wiem

PIN 24-zasilanie 12V podłączyłem pod F20 5A
PIN 4 -masa
PIN 7 -HSI CAN- na PIN 19 GWM
PIN 19 -HSI CAN+ na PIN 20 GWM

Z opisów znalezionych na forach magistralę można wziąść z wtyczki złącza OBD
PIN 19(biały) i 20 (niebieski).

Po podłączeniu niestety wiadro błędów z komunikacją więc mam pytanie czy to prawidłowa opcja wpięcia się w magistralę HS CAN dla HCM czy może trzeba szukać innej opcji ?? Jest jeszcze opcja że się gdzieś pomyliłem z racji mrozu :) dziś będe sprawdzał dalej ale jeśli ktoś już to przerobił to prosił bym o negację lub potwierdzenie.

Fusionek 18-01-2020 11:44

Odp: Montaż HCM Mondeo MK5
 
Najlepiej nie h Ci ktos to ogarnie co kto juz to robil

vegeta777 18-01-2020 12:33

Odp: Montaż HCM Mondeo MK5
 
Problem w tym że chyba nie bardzo koledzy chcą się dzielic wiedzą, chciałem zrobić później ,,how to,, ale chyba nie jest to miłe widziane aktualnie mam już wszystko zainstalowane i podłączone problem tylko w tej magistrali bo napewno nie mam błędów w połączeniu

FUSION 2014 18-01-2020 12:52

Montaż HCM Mondeo MK5
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

FUSION 2014 18-01-2020 12:54

Odp: Montaż HCM Mondeo MK5
 
Pod tym linkiem był podobny temat [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vegeta777 18-01-2020 13:48

Odp: Montaż HCM Mondeo MK5
 
Wiem prześledziłem :) i jest mowa o magistrali HS CAN ale nie ma mowy gdzie teraz zastanawiam się czy on go wykryje i pokaże czy może nie pokaże jak pisał kiedyś Tedi w temacie fusiona ale to Mondeo..
Choć nawet gdyby był ukryty to chyba nie sypał by błedami na magistrali dla innych modułów chyba że to taki psikus od Forda :) i najpierw trzeba oprogramowąc BCM,IPC itp..

mm32 18-01-2020 14:01

Odp: Montaż HCM Mondeo MK5
 
Cytat:

Napisał vegeta777 (Post 3214205)
więc mam pytanie czy to prawidłowa opcja wpięcia się w magistralę HS CAN dla HCM czy może trzeba szukać innej opcji ??

Dobrze masz to rozpisane,wiec powinno działać jesli wszystko jest dobrze podłączone.
Jakie masz błędy ?

vegeta777 18-01-2020 14:36

Odp: Montaż HCM Mondeo MK5
 
Nie ma mnie teraz przy aucie więc podeślę później zdjęcia z błędami ale po krótce..Jak tylko wepne magistralę to na IPC wyświetla usterkę ESP oraz tracę wspoganie kierwonicy.Po podłączeniu forscana pojawia się komunikat że nie wykryto pojazdu mogę tylko wybrać zapisany profil i wtedy się polacze oraz widzę bledy.Wiem żeby wykryć moduł nie mogę korzystać z zapisanych profili ale inaczej auto się nie połączy.

mm32 18-01-2020 15:12

Odp: Montaż HCM Mondeo MK5
 
Coś masz źle podłączone,jest jakieś zwarcie na szynie CAN,ewentualnie moduł uszkodzony.

vegeta777 18-01-2020 15:45

Odp: Montaż modułu Hcm
 
Zgodze się że coś musi być nie tak skoro potwierdzasz że magistrala ma być z tych pinów w OBD , sprawdzałem już wcześniej miernikiem na zwarcie magistrali między 19 a 20 pinem i jest tam przejście ale nawet bez podłączonego HCM gdy wszystko działa więc założyłem że tak ma być.Moze faktycznie to moduł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.