Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313522)

Fugeo 02-10-2020 08:59

2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Witam wszystkich


Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim fordem mondeo mk4 2.2 200 KM 2011 r polift. Po przejechaniu około 30-50 km jak już się nagrzeje pojawia się w nim szarpanie. Najczęściej pojawia się ono na 4 biegu, w momencie gdy jadę około 80-85 km/h i delikatnie puszczę gaz. Wtedy zaczyna szarpać autem. Dodam gazu i problem znika. Szarpanie pojawia się również na wyższych biegach prędkości 100 i 120 km/h jak i na 3 biegu (ale rzadziej).
Podczas szarpania auto nie dymi, nie ma problemu z przyspieszeniem.
Był jeden błąd dotyczący egr i jego chwilowego zacięcia się. Dodam, że tankuję vervę.

Ktoś miał podobny problem?

bartecki92 02-10-2020 09:13

Odp: Mondeo MK4 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
EGR świruje. Jak wsadzisz zaślepkę na próbę to szarpanie powinno ustać, u mnie było podobnie.

Jeśli nie to może być czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej, ale daje 90% że to EGR. U mnie tak było przy delikatnym wciskaniu gazu. Zaślepka wsadzona i przeszło.

Fugeo 02-10-2020 09:32

Odp: Mondeo MK4 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał bartecki92 (Post 3285859)
EGR świruje. Jak wsadzisz zaślepkę na próbę to szarpanie powinno ustać, u mnie było podobnie.

Jeśli nie to może być czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej, ale daje 90% że to EGR. U mnie tak było przy delikatnym wciskaniu gazu. Zaślepka wsadzona i przeszło.



Gdzie dokładnie znajduje się egr? Da radę samemu to zrobić czy nie?

bartecki92 02-10-2020 09:49

Odp: 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To Ci wszystko rozjaśni, jaśniej się nie da, na dole aukcji masz obrazek poglądowy. Odkręcasz 2 śrubki, montujesz, skręcasz i zauważasz jak przyjemnie się jeździ. Samego EGRu nie ruszasz. Odkręcasz rurkę która wchodzi w dolot. Potem od Ciebie zależy, czy bawisz się w naprawy, czy zostawiasz zaślepkę, ewentualnie czy wyprogramowujesz EGR z softu. DPF też Ci podziękuje.

Fugeo 02-10-2020 21:20

Odp: 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Znajomy powiedział, że dodatkowo trzeba wyprogramować EGR i wtedy go zaślepić. Jak to z tym jest?

klocolus 04-10-2020 17:54

Odp: 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Cytat:

Napisał Fugeo (Post 3286046)
Znajomy powiedział, że dodatkowo trzeba wyprogramować EGR i wtedy go zaślepić. Jak to z tym jest?

Ogólnie w przyszłości przydałoby się wyprogramować jak zaślepiasz natomiast do testu czy to egr jest przyczyną to nic nie trzeba robic

Fugeo 11-10-2020 14:57

Odp: 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Zaślepiać z tyłu silnika czy z przodu? Ponoć jak się wyprogramuje egr to wtedy można zaślepić go z przodu, bo z tyłu dostęp tragiczny.

radkor 11-10-2020 15:32

Odp: 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Na pewno to będzie EGR. Mam podobnie. Zauważyłem, że dzieje się tak średnio raz na pół roku po dłuższej trasie. Problem znika po zrobieniu adaptacji EGR w Forscanie.
Moim zdaniem EGR się przytyka podczas codziennej eksploatacji i sterownik "uczy się" ruchów grzybka w mniejszym zakresie, a po przegonieniu auta, wypala się nagar i grzybek działa w większym zakresie co nie pasuje sterownikowi. Po wykonaniu adaptacji jest OK na długi czas.

Fugeo 13-10-2020 21:46

Odp: 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Samo zaślepienie nic nie da? Wyprogramowanie jest konieczne?

bartecki92 14-10-2020 06:51

Odp: 2.2 TDCi 200 KM szarpie w czasie jazdy
 
Nie nie jest konieczne, masz mój post, masz aukcje allegro, masz pokazane wielką strzałką gdzie to zaślepić. To, że założysz zaślepkę na próbę nie oznacza, że do końca życia musisz z tym jeździć. Zaślep to w końcu i daj znać czy jest poprawa, jak nie to będziesz kombinował... NIC ZŁEGO SIĘ NIE STANIE


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.