Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jaki zestaw hamulców? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82203)

pawpor 29-10-2019 08:10

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
23mm to faktycznie połowa zużycia. Po 5-ciu latach niestety przyczyn bicia może być wiele. Korozja piasty, luz na łożysku, problem z jarzmem/zaciskiem itd. Bez dokładnego sprawdzenia samochodu ciężko określić co się stało

pablolinda 29-10-2019 19:02

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Cytat:

Napisał pawpor (Post 3187731)
23mm to faktycznie połowa zużycia. Po 5-ciu latach niestety przyczyn bicia może być wiele. Korozja piasty, luz na łożysku, problem z jarzmem/zaciskiem itd. Bez dokładnego sprawdzenia samochodu ciężko określić co się stało

Jestem tego świadom tylko pytanie na co teraz zamienić bo chyba coś tańszego będę jednak szukał bo chyba drugi raz już tego modelu nie założę , przyczyn może być wiele piasty nie były jakoś bardzo skorodowane ale być może kałuża je załatwiła. Co sądzicie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] miał ktoś?

Mysik86 01-02-2023 08:51

Tarcze, klocki przód - jakie wybrać?
 
Witam,

Jako że nadeszła wymiana tarcz i klocków - zwracam się z pytaniem - jakie są dobre firmy produkujące te elementy? Oczywiście cena też gra rolę. Silnik 2.0 Duratec 145KM.

Cenowo:
Maxgear, DACO, Denckermann (najniższa półka - komplet 200-300)
Febi, TRW (niższa półka)
Brembo, Bosch (średnia półka)
Textar, ATE (wyższa półka)
Ferodo (top półka)

A jak z wykonaniem? Może ktoś powiedzieć z praktyki? Nie chcę przepłacać za firmę, ale nie chcę też kupić szajsu.

tomao 01-02-2023 09:44

Odp: Tarcze, klocki przód - jakie wybrać?
 
Ja bym brał od "niższej półki" w górę dowolną z nich. Ze swoich doświadczeń jedynie do ATE szczęścia nigdy nie miałem.

klocolus 02-02-2023 00:09

Odp: Tarcze, klocki przód - jakie wybrać?
 
Cytat:

Napisał Mysik86 (Post 3442585)
A jak z wykonaniem? Może ktoś powiedzieć z praktyki?

Najniższą półkę sobie odpuść. Bosch i TRW mam dobre doświadczenia, febi raczej hamulce słabe robi bo tarcze nawet nie zabezpieczone od korozji.

luckyboy 03-02-2023 22:17

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Tarcze hamulcowe mogę polecić Metelli, klocki hamulcowe TRW

radekrogo 04-02-2023 09:51

Odp: Jaki zestaw hamulców?
 
Jak wiesz co to antycypacja ruchu i hamowanie silnikiem, to nawet drewniane możesz założyć. A jak jeździsz jak Walu, to nic nie wytrzyma.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.