Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus MK2 poszukiwany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237188)

levski86 18-01-2016 19:52

Focus MK2 poszukiwany
 
Drodzy forumowicze,
Jakiś czas temu na świat przyszedł mój syn i nasze autko, w które sami czasami się nie mieściliśmy jest już w ogóle za małe :)
W kręgu zainteresowań znalazł się Ford Focus MK2 kombi (1,8 lub 2,0 diesel). Budżet nie jest zbyt wielki, ale może coś się znajdzie w okolicy 16-17k (wiadomo, że można coś dołożyć jak ma być bardziej warte kupna). Da się?

Jak na razie przeglądam oferty i analizuję co i jak. Wkrótce trzeba będzie znaleźć czas żeby podjechać gdzieś czasami coś pooglądać.

Jestem z okolic Wrocławia, więc Dolny Śląsk i tereny przyległe to będzie główny rejon poszukiwań. Mam człowieka w Krakowie, więc jak będzie miał czas to też może pomoże :)

Tak jak piszecie na forum - jest wiele dziwnych ogłoszeń, a co myślicie np o tym:
- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - podałem już VIN (WF0SXXGCD59B38816) w innym dziale do sprawdzenia... bardzo niski przebieg.

Czy w większości tych aut znajdę isofix? Bo jeśli chodzi o podgrzewanie przedniej szyby to chyba większość ją ma - zapewne fajny gadżet ;)
Jestem otwarty na wskazówki i Wasze zdanie co do nabywania Focusa.

paciej 18-01-2016 20:46

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Nigdzie w ogłoszeniu, nie padło słowo bezwypadkowy, co daje do myślenia. Oczywiście, nie znaczy to, że należy to auto przekreślić ale bliżej mu się przyjrzeć. Isofix w większości przypadków musisz sam dołożyć. Koszt ok 90 zł + 20 min roboty. Znajdziesz na Forum informację jak to zrobić. Jeśli chodzi o silnik to 2.0 polecam, sam taki posiadam i jestem zadowolony z jego osiągów i szukaj koniecznie z podgrzewaną przednią szyba, bo nie każdy ją posiada. Zaproponował bym Ci swojego, ale cena jest dużo wyższa. Resztę pozostawiam kolegom z forum, którzy potrafią wiele odnaleźć.

czeslaw555 19-01-2016 06:33

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Szukasz za 16-17 a wrzucasz droższe i być może + opłaty...

levski86 19-01-2016 07:28

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Dzięki za pierwsze wskazówki.
To droższe wrzuciłem, bo zastanawia mnie Wasza opinia nt. takich przebiegów. Chciałbym się zmieścić w budżecie, bo nastawiam się, że na początku jakiś pakiet startowy trzeba będzie zrobić, typu filtry, olej itp. Niektóre modele sprzedawane są po wymianie rozrządu, ale nie wiadomo w jakim stanie jest dwumasa. Jeśli coś będzie warte więcej, to może da się coś do budżetu dołożyć.

Wieczorem jeszcze trochę pogrzebałem i znalazłem np.:

- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - 2.0, garażowany, 1 właściciel, auto klima, radio sony, el. wszystkie szyby, brak podgrzewanej przedniej szyby, sprowadzony do Polski

Dla porównania:
- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - 1.8, podgrzewana przednia, klima manual, el. szyby przednie, kupiony w Polsce

- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - sprowadzony ale zarejestrowany, szkoda, że brak zdjęć ze środka, a daleki rewir żeby jechać wyłącznie na słowo sprzedawcy ;)

Czy wszystkie 2.0 diesel posiadają DPF? Pytam, ale nie z jakiejś wielkiej obawy :)

czeslaw555 19-01-2016 07:35

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Idziesz w złym kierunku, szukaj z PL salonu

levski86 19-01-2016 07:48

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Rozumiem, że takie autko będzie łatwiej zweryfikować. Czasami widzę jakby z PL wychodziły trochę słabiej wyposażone, no ale w sumie to klient kupował to, co chciał :)

Przykładowe krajowe:
- czerwony ale nieźle wyposażony: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- z Rybnika i podany VIN [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

levski86 19-01-2016 19:13

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Nie wiedziałem, że Focusy też mają swoją wersję "S" - bez alufelg 1000 zł mniej, z filtrem cząstek stałych, drugi koniec Polski :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ogólnie widzę, że nie ma za dużo ofert z silnikiem 2.0.

slawek-kali 19-01-2016 19:25

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Postaraj sie o numer VIN jak juz cos wrzucasz ;)

krzys1968 19-01-2016 20:07

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Cytat:

Napisał levski86 (Post 2519247)


Tak jak piszecie na forum - jest wiele dziwnych ogłoszeń, a co myślicie np o tym:
- [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - podałem już VIN (WF0SXXGCD59B38816) w innym dziale do sprawdzenia... bardzo niski przebieg.

Powiem tak bardzo dziwne auto z Hessen a przeglady w Hamburgu robione to zastanawia

slawek-kali 19-01-2016 20:13

Odp: Focus MK2 poszukiwany
 
Kolego nie Hessen tylko Sachsen jak juz ;)
Ja nie pisalem nic, ale jezdzic na serwis do Hamburga, ktory jest ok. 550km odlegly to burżuazja :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.