Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275529)

Katarzynaaa 23-01-2018 14:57

zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Witam.
Jestem posiadaczką forda focusa z 2005 roku. 1.8 TDCI.
Samochód nabyłam w sierpniu 2017 roku, wymieniłam w nim sprzęgło i dwumasę. Do samochodu nie miałam najmniejszych zastrzeżeń... do początku stycznia tego roku. Jak zawsze rano poszłam odpalić samochód, jednak ten nie odpalił. Rozrusznik kręcił ale silnik nie chciał odpalić. Odczekałam chwile , za drugim razem odpalił normalnie i tak było przez jakiś czas. Za pierwszym razem silnik nie odpalał, ale kiedy odczekałam te parę minut zawsze odpalał za drugim razem. (czasami odpalił i zgasł) Teraz jest gorzej, bo Samochód odpali tylko kiedy stoi pod górę, lub kiedy jest ciepły. Auto było u mechanika, który sprawdził wtryski, świece, rozrząd i ciśnienie paliwa. Postanowiłam wymienić filtr paliwa, jednak nic to nie dało, zimne auto nadal nie pali. Zauważyłam też że układ jest zapowietrzony, co może być przyczyną ? Pomocy :(

cyberion84 23-01-2018 15:50

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Cytat:

Napisał Katarzynaaa (Post 2921261)
Zauważyłam też że układ jest zapowietrzony, co może być przyczyną ?

Właśnie to. Zapowietrzenie układu paliwowego. Ile masz paliwa w baku, ile pokazuje na zegarach ?

Pawełsz 23-01-2018 16:04

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Jeżeli są pęcherzyki powietrza w przewodzie paliwowym to proponuje wymienić przewody paliwowe i dobre opaski założyć,powinno pomóc,dziwne że mechanik tego nie zobaczył.

gibaj 23-01-2018 16:06

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Kiedy wymieniany był filtr paliwa?

hindus 23-01-2018 16:10

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , przecież Kasia pisała:

Cytat:

Napisał Katarzynaaa (Post 2921261)
Postanowiłam wymienić filtr paliwa, jednak nic to nie dało, zimne auto nadal nie pali.

Czyli już po zaistnieniu usterki.

gibaj 23-01-2018 16:18

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Ups nie doczytałem
Opaski i przewody paliwowe do sprawdzenia a.może uszczelke źle założył przy filtrze

Katarzynaaa 23-01-2018 17:47

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Cytat:

Napisał cyberion84 (Post 2921284)
Właśnie to. Zapowietrzenie układu paliwowego. Ile masz paliwa w baku, ile pokazuje na zegarach ?


mam pół baku. Wydaje mi się, że im mniej paliwa tym gorzej pali... Jeśli rano chce go odpalić (jak stoi na prostej drodze) , muszę użyć pompki ręcznej na powrocie z pompy

Katarzynaaa 23-01-2018 19:18

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
I jeszcze dwa pytanka
Czy zamontowanie zaworka zwrotnego może pomóc, oraz które przewody należy wymienić z baku do filtra czy z filtra do pompy ?
Dziekuje za pomoc :P:P

cyberion84 23-01-2018 19:26

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Cytat:

Napisał Katarzynaaa (Post 2921461)
I jeszcze dwa pytanka
Czy zamontowanie zaworka zwrotnego może pomóc, oraz które przewody należy wymienić z baku do filtra czy z filtra do pompy ?
Dziekuje za pomoc :P:P

U mnie przy 1/4 baku się zapowietrzał. Nikt nie dawał rady, nawet ASO tfuu :mad: tutaj na forum znalazłem pomoc. Niech mechanik zrobi Ci to tak:

http://i68.tinypic.com/2s8leo5.jpg

Pawełsz 23-01-2018 19:46

Odp: zimny silnik nie odpala, ciepły odpala za każdym razem
 
Wymień przewody od filtra do pompy,te co idą do baku bym ich w ogóle nie ruszał.A jak zamontujesz zaworek zwrotny na pewno nie zaszkodzi tylko pomoże,i też zamontuj między filtrem a pompą tylko bliżej filtra,zawsze będzie ten zasób paliwa który sie nie cofnie do zbiornika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.