Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zgrzytanie w automacie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179066)

Marcin1983pomorze 29-03-2013 11:19

Zgrzytanie w automacie
 
Witam od paru dni jestem posiadaczem Forda Mondeo Mk4 Kombi z 2010r z automatyczna skrzynia biegów Powershift jest to mój pierwszy automat i nie bardzo wiem co i jak mianowicie wczoraj zauwazyłem ze gdy samochód redukuje biegi badz przy gwałtownym przyspieszeniu dziwnie zagrzyta zjawisko nie wystepuje cały czas i nie na kazdym biegu Auto ma przejechane 147000 km. czy moge sie liczyc ze sporym wydatkiem w razie powaznej usterki.Z góry dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.

Alexander25 29-03-2013 19:42

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Pierwsza rzecz. Poziom oleju w skrzyni. Kolejna rzecz jego stan. Następna to kiedy był wymieniony.
jak wszystko jest ok z olejem tzn jego stanem oraz parametrami to może być problem ze skrzynią. U mnie w mondeo mk3 problemy ze skrzynią zaczęły się gdy padły poduszki pod skrzynią a potem pod silnikiem. Ważne też jest odpowiednio dobrać olej. Musi być oryginalny fordowski zalecany przez producenta a nie żaden zamiennik. Na wszystko związane ze skrzynią automatyczną radzę brać fakturę. Powershift spokojnie powinna wytrzymać taki przebieg chyba, że ją katowałeś to wtedy się rozsypie. Skrzyń automatycznych się nie katuje chyba, że są przerobione do wyścigów i mają chłodnicę oleju.

Marcin1983pomorze 30-03-2013 08:21

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Witam no własnie nie wiem co i jak z olejem ani kiedy był wymieniany po swietach przyjedzie do mnie koles z komputerem i zobaczy czy cos jest nie tak nie nie katowałem skrzyni bo mam to auto od niecałego tygodnia jezdze spokojnie mam nadzieje ze to nic powaznego bo nie chciałbym sie zawiesc na pierwszym aucie w automacie autko nie kosztowało małych pieniedzy a tu taki zonk nagle czy wymiana oleju i filtra w tej skrzyni musi sie odbyc tylko w renomowanych warsztatach tzn ASO??

misiekxyz 30-03-2013 20:39

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Podepnij samochód pod komputer, sprawdź czy nie ma błędów. Następnie wymień olej w skrzyni biegów (2 razy) tzn. raz pojeździj przez kilkaset km i znowu wymień ponieważ nigdy nie spuścisz go w 100% (fachowiec Ci doradzi)Olej powinno się wymieniac co 60 kkm. Nie wiem jak jest w powershifcie ale może być tak że filtr oleju jest nie wymienny......
Samochód jest na gwarancji...olej nie musisz wymieniać w ASO. Najlepiej znajdź fachowca od automatów na pomorzu.
Poniżej masz link do fachowców z okolic warszawy, jest tam forum, poczytaj, zadaj pytanie, na pewno odp, coś zasugerują

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 30-03-2013 21:57

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Cytat:

Napisał misiekxyz (Post 1987298)
Podepnij samochód pod komputer, sprawdź czy nie ma błędów. Następnie wymień olej w skrzyni biegów (2 razy) tzn. raz pojeździj przez kilkaset km i znowu wymień ponieważ nigdy nie spuścisz go w 100% (fachowiec Ci doradzi)Olej powinno się wymieniac co 60 kkm.

Olej do tej skrzyni (6litrów) to wydatek minimum ok. 500zł, filtr oleju (owszem wymienny) to kolejne ponad 100zł.

Tak więc nie bardzo bym się rwał na kolejną wymianę po kilkuset kilometrach...

Wymianę oleju zrób w jakimś warsztacie niezależnym Ford - jeśli mają wykupiony dostęp do ETIS (a jeśli są na prawdę "niezależnym warsztatem Ford", to muszą mieć...) - to w ETISie jest procedura na wymianę oleju i na pewno dadzą to rade zrobić - żadna filozofia.

Ważne aby to robili właśnie zgodnie z procedurą a nie "na czuja i według doświadczenia" jak różni "fachowcy od ASB"...

Marcin1983pomorze 31-03-2013 12:16

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Witam Serdecznie wczoraj byłem u mechanika co ma jakis komputer z programem TEXA czy jakos tak i zadnego błedu nie wykazało postanowiłem zaczac od wymiany oleju i filtra koles w sklepie dzwonił do ASO i zamówił mi towar koszt 60 zł za 1 litr oleju i około 200 zł za filtr takze spory wydatek na dzien dobry około 600 zł po swietach jade wymienic wtedy zobaczymy czy cos pomoze jak nie to zdecyduje sie na wymiane skrzyni dzieki za odpowiedzi napisze czy problem znikł czy nie pozdrawiam i Wesołych Swiat:wink:

misiekxyz 31-03-2013 22:58

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1987345)
Olej do tej skrzyni (6litrów) to wydatek minimum ok. 500zł, filtr oleju (owszem wymienny) to kolejne ponad 100zł.

Tak więc nie bardzo bym się rwał na kolejną wymianę po kilkuset kilometrach...

.

Chyba że tak ;) W durashifcie filtra się nie wymienia.

tedi_k 31-03-2013 23:06

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Cytat:

Napisał Marcin1983pomorze (Post 1987492)
...koszt 60 zł za 1 litr oleju i około 200 zł za filtr ...

Olej za tani, filtr za drogi... Coś jest nie tak...
Tu masz wszystko o oleju i filtrze: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Marcin1983pomorze 01-04-2013 07:43

Odp: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
No kurcze nie wiem koles w sklepie zamawiał towar według numeru vin powiedział mi ze to oryginalny Forda.

grodek75 01-04-2013 08:31

Re: Zgrzytanie w automacie Ford Mondeo Mk4
 
Cytat:

Napisał Marcin1983pomorze (Post 1986335)
Witam od paru dni jestem posiadaczem Forda Mondeo Mk4 Kombi z 2010r z automatyczna skrzynia biegów Powershift jest to mój pierwszy automat i nie bardzo wiem co i jak mianowicie wczoraj zauwazyłem ze gdy samochód redukuje biegi badz przy gwałtownym przyspieszeniu dziwnie zagrzyta zjawisko nie wystepuje cały czas i nie na kazdym biegu Auto ma przejechane 147000 km. czy moge sie liczyc ze sporym wydatkiem w razie powaznej usterki.Z góry dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi.

Oprócz oleju i filtra (które w tej skrzyni powinny być wymieniane co 60 tys. km nawet według specyfikacji Forda) masz tam jeszcze dwumasę, której żywotność jest oceniana na ok. 150 000 - 160 000km.
Moim skromnym zdaniem zmiana płynu niewiele pomoże jeżeli skrzynia już zgrzyta. A biorąc pod uwagę, że jak piszesz dziwne dźwięki pojawiają się przy gwałtownym przyspieszaniu kierowałbym się właśnie na sprzęgło i dwumasę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.