Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Sprawdz cisnienie w oponach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295760)

Matjan 06-05-2019 21:16

Sprawdz cisnienie w oponach
 
Witam, od jakiegos czasu caly czas widnieje mi ta kontrolka. Nie mam TPMS, w zeszlym tygodniu zmienialem opony i mialem nadzieje, że kontrolka zniknie, ale niestety wciąż widnieje, a w oponach potwierze bez zmian.
Czego to wina?
Czy jak wykasuje błąd (jesli idzie) to czujniki będą 'nieaktywne' do czasu usuniecia usterki?

pozdrawiam

gregor19710112 07-05-2019 12:12

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
wyzeruj komputer i wszystko wróci do normy

boncio 07-05-2019 14:02

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
TPMS nie masz, ale DDS (pomiar pośredni z czujników ABS) tak, bo każdy B-max go miał do 2.06.2014. Widocznie gdzieś miałeś za małe ciśnienie przed zmianą i układ to wykrył.
Jak powyżej napisane, zresetuj układ. Tak trzeba po każdej zmianie.

Ze_ja 08-05-2019 15:40

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
Kontrolka nie zniknie bez ręcznego potwierdzenia ustawienia ciśnienia w menu komputera.
Ten system jedynie zlicza różnice prędkości obrotowej kół i jak już uzna, że jest źle, to marudzi i nie przestanie, dopóki nie przeklikasz się przez menu komputera pokładowego. Dopompowanie / wymiana - nic nie zmienią.
Pompujesz wszystkie koła zgodnie z naklejką / instrukcją i wtedy w komputerze ustawiasz ciśnienie (trzymasz chwilę przycisk, aż skończy - to jak z zerowaniem licznika dziennego itp., czyli nie wprowadzasz wartości a jedynie informujesz komputer, że jest dobrze i ma to od teraz brać za punkt wyjścia). Po tym zabiegu kontrolka zniknie i nie pojawi się, o ile nie zejdzie znów powietrze w jednej oponie bardziej, niż w innych albo nie będziesz jeździć non stop w kółko (w jedną stronę), czy bawić się w ulicznego króla driftu aż do zdarcia opon (na wstecznym chyba, ale zawsze) :P

Matjan 09-05-2019 18:16

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
Dzieki za informacje. Nie moge znalezc informacji gdzie w komputerze to usunac.
Patrzac po yt znalazlem jeden filmik, ale nie mam w menu tej pozycji jak koleszka tutaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ze_ja 10-05-2019 09:13

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
Musi być gdzieś w ustawieniach. Filmik wstawiłeś dla fiesty, ale niby to podobne.
Instrukcja obsługi się kłania: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

"Resetowanie układu

Wskazówka: Nigdy nie resetuj układu, gdy pojazd jest w ruchu.
Wskazówka: Powinieneś zresetować układ po każdej regulacji ciśnienia powietrza w oponach lub wymianie opon.

Włączyć zapłon.
Za pomocą elementów sterowania wyświetlacza informacyjnego przejdź do Menu > Ustawienia pojazdu > Układ wykrywania niedopompowania opon.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk OK, aż pojawi się potwierdzenie."

Matjan 10-05-2019 17:56

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
No własnie podeslany filmik oparty o wpis w instrukcji, który też podesłałeś.
Problem w tym, że ja nie mam w ustawieniach pojazdu nic dot. niedopompowania opon...

Ze_ja 10-05-2019 20:50

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
Może jakiś posiadacz B-Maxa sprawdzi u siebie, jak to się zwie i gdzie siedzi? Nie raz widziałem, jak tłumaczenie w instrukcji i tłumaczenie w menu komputera miały się do siebie nijak.

Jeżeli nikt nie napisze, to wrzuć fotkę albo spisz jakie masz kolejne opcje w menu komputera. Może gdzieś to siedzi. W foce 2 po spolszczeniu to chyba mam "Ust. cisn. opon" czy jakoś tak - nie pamiętam. W mk3 (nieco bliższe realiów B-Max) nie pamiętam nawet, bo raz tylko tego użyłem, a i konsekwentnie trzymałem tam wszystko po angielsku, bo zdarzało się, że ktoś inny z firmy jechał.

Oczywiście zakładam, że robiłeś to na postoju (często w ruchu pewne opcje są niedostępne - celowo :)). Zobacz jeszcze na zapłonie / w pozycji akcesoriów - wedle instrukcji ma być zapłon (lub pracujący silnik - ta sama pozycja kluczyka, więc opcje takie same).

Korci74 11-05-2019 09:42

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
Włączyć zapłon - Menu - Ustawienia pojazdu - Kontr.ciśn.opo,
Pojawi się okienko - Kontr. ciśn. opon Trzymać OK dla inicjalizacji.

Menü - Vehicle setting - Daflation detect - Deflation detektion Hold OK to initialize.

boncio 13-05-2019 09:50

Odp: Sprawdz cisnienie w oponach
 
1 załącznik(i)
U mnie jest tak w menu z TPMS, ale układ menu powinien być taki sam z DDS.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.