Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275515)

Fm3A 23-01-2018 09:17

180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Witam wszystkich. Proszę Was o opinie, które pomogłyby w rozsądnym rozstrzygnięciu dylematu czy bardziej przymierzać się do zakupu S-Maksa 2,0 TDCi 180 KM czy 210 KM Biturbo. Chodzi głównie o to czy w praktyce układ AWD jest przydatny czy raczej kupić sobie za te pieniądze więcej mocy i momentu obrotowego. Mieszkam na Górnym Śląsku, tu napęd na cztery koła nie jest niezbędny, może nawet zupełnie niepotrzebny, robię też przebiegi głównie autostradowe, natomiast jestem ciekaw opinii osób np. z okolic Bielska-Białej gdzie aut 4x4 spotyka się nie bez powodu dużo więcej - jak układ AWD montowany do S-Maksa sprawdza się w warunkach zimowych, w jakich sytuacjach jest pomocny i jak się plasuje w porównaniu do innych (xDrive/Quattro/Subaru). Z góry dziękuję za komentarze i opinie.

drout 23-01-2018 15:57

Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Miałem podobny dylemat przed zakupem. Byłem zdecydowany na AWD (mam Subaru i mazdę cx-9 AWD -Subaru to przepaść in + w porównaniu do napędu Mazdy) ale po jeździe testowej takiej 3 dniowej odpuściłem sobie napęd AWD z powodu jak dla mnie oczywiście braku wystarczającej mocy i ociężałości samochodu. Jak do tej pory jestem strasznie zadowolony z wyboru. Robiłem teraz okolice Zakopca i dowaliło trochę śniegu ale podjazdy pod góry okolice Zęba nie były problemem tak samo pod wyciąg. Komfort psychiczny w górach w AWD większy ale na autostradzie i trasach 210 wynagradzało. Mijanki na 7 szedł pod górę bez problemu. Myślę, że częściej moc Ci się przyda niż AWD i to mówię ja, który od 10 lat ujeżdża Subaru

mkur 23-01-2018 21:52

Re: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Obawiam się że mała szansa na uzyskanie tutaj odpowiedzi - ludzi którzy mają nowy napęd AWD Forda jest bardzo mało.

Mocy dla S-maxa w wersji 180 KM AWD jest wystarczająco. Użytkuję takiego od roku a wcześniej wiele lat Subaru Imprezę ;-)

W mojej ocenie fordowskie AWD jest na pewno lepsze niż Haldex, zbliżone do xDrive.
Charakterytyka auta pozostaje oczywiście przednionapędowa.

Napęd na tył nie włączy się raczej nigdy powyżej pewnej prędkości - najprawdopodobniej ok 100 - 120 km/h. Jest jednak bardzo fajny - prawie symetryczny - w każdej sytuacji typu start albo zakręty na śliskiej nawierzchni.

jmm84 23-01-2018 22:18

Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
A to właśnie nie jest haldex 4tej generacji?

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

mkur 23-01-2018 22:25

Re: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Nie ;-)

tomaszjan31 23-01-2018 23:05

Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Intelligent All Wheel Drive. Jest tego tematu całkiem sporo w sieci.
Osobiście zakupiłem już drugiego forda z układem AWD i kolejnym na pewno będzie AWD. Błędem jest myślenie że wspomniany układ sprawdza sie tylko w zimę, choć przyznam że wtedy daje największą frajdę. Ten napęd to przede wszystkim większe bezpieczeństwo nawet na suchej nawierzchni. Oczywiście i droższym w eksploatacji.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lukasz2525 23-01-2018 23:38

Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Ten biturbo to benzyna ? Trzeba pamiętać że z diesel'a to są inne konie niż z benzyny, diesel zawsze ma mniejszą moc, ale często dwukrotnie większy moment obrotowy i czuć to przy ruszaniu, moim zdaniem diesel + awd to świetne rozwiązanie. Z drugiej strony diesel'e trochę męczą się przy prędkościach autostradowych. Tak czy inaczej, heko zrobi Ci z tych 180 pewnie z 220 KM. Chyba że ten biturbo to też diesel. Jak dla mnie awd i zrobienie chipu jest jakimś pomysłem, ale zależy też gdzie jeździsz, a piszesz o przebiegach autostradowych. Benzyna byłaby lepsza, ale tak jak wspomniałem, nie wiem co to jest za silnik ten drugi.

koszak 24-01-2018 05:47

Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Tutaj moje zdanie przekopiowane z innego tematu:
Napęd AWD jest mi niezbędny, ponieważ ja jeżdżę z przyczepą kempingową - a taki napęd jest kluczowy, żeby nie "rozciągać" samochodu. Poza tym taki napęd z 2-tonową przyczepą zapewnia mi przyczepność nawet na pochyłym podmokłym terenie placu kempingowego. Poza tym napęd AWD w fordzie pracuje doskonale. Jest o wiele lepsze prowadzenie samochodu na zakrętach. Jego wada to niestety dynamika, ale ja nie jeżdżę sportowo, a do normalnej jazdy w 100% wystarcza. Łopatki zmiany biegów świetnie się spisują przy redukcji podczas wyprzedzania. Ja jestem z niego mega zadowolony. Z 2-tonową przyczepą bez problemu radzi sobie podczas przejeżdżania przez Alpy w drodze do Włoch. Nie zdarzyło mi się, żeby mi gdzieś brakowało mocy, choć dynamika mogłaby być lepsza.

mkur 24-01-2018 08:20

Re: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Mocy jest wystarczająco - tak do 180 km/h.

Jeżeli ktoś potrzebuje więcej - lepsze będzie biturbo.

I tak nie będzie to auto sportowe -
- a jednak wciąż najlepiej prowadzące się w klasie ;-)

Cinek78 24-01-2018 09:12

Odp: 180 KM AWD czy 210 FWD / przydatność układu AWD
 
Tyle , że biturbo nie występuje w wersji AWD...A szkoda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.