Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus MK1 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308283)

kuba1961 19-04-2020 16:27

Focus MK1
 
Czy ktoś potrafi coś wyczytać z tego ogłoszenia. Czy Focus wart jest zainteresowania.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Teleosxy 19-04-2020 17:14

Odp: Focus MK1
 
W [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dla VIN: WF0AXXGCDA2L14980, pierwsza rejestracja 16/05/2002, Numer rejestracyjny PO2NX10 można znaleźć m.in., że
• Pierwszy właściciel w Polsce: od 20.03.2020
• Właściciel: osoba fizyczna
• Pierwsza rejestracja w Polsce: 30.03.2020
• Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym
• Termin następnego badania technicznego: 31.03.2020
• Data ważności polisy: 28.04.2020
• Liczba właścicieli: 1
• Data wydania aktualnego dokumentu: 30.03.2020
• Typ dokumentu: Pozwolenie czasowe

A poza tym silnik bardzo czysty (pewnie świeżo umyty), a skrzynia biegów jest bardzo oryginalna (chyba typ 4F27E); zob [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kuba1961 19-04-2020 18:14

Odp: Focus MK1
 
Dlaczego bardzo oryginalna ?

Teleosxy 19-04-2020 19:25

Odp: Focus MK1
 
Oryginalna - w tym kontekście chciałem wyrazić, że skrzynia nie jest pospolita (jak typowa manualna 5-cio biegowa występująca w połączeniu z tym silnikiem).
Sam miałem takiego focusa z 2003 r, ale z ręczną skrzynią, bardzo dobrze go wspominam.

Przy okazji moją uwagę zwrócił fakt, że ten focus z ogłoszenia jest w najwyższej wersji ghia, ale klimatyzację ma manualną. Myślałem, że była w cenie. Wiem z autopsji, że niższa wersja silver z 2003 miała klimatyzację automatyczną, wersja gold zapewne też.

jarhel74 19-04-2020 21:06

Odp: Focus MK1
 
Trochę wprowadzasz kolegę w błąd-w focusie ghia to nie wersja wyposażenia, a stylizacyjna. Czyli plastikowe drewno (tutaj na szczęście w grafitowym kolorze), chromowane klamki, itp.
Widziałem ghię w ogóle bez klimy.
Za klimę automatyczną trzeba było dopłacić extra nawet w wersji gold.

A co do auta- jak na 18 letniego focusa z 1.6 pod maską , cena spora.
Tradycyjnie jak to w foce- sprawdzić blachy ,czy ruda nie szaleje (koniecznie na podnośnik lub kanał, ranty drzwi, błotników), no i tylny zawias.
Resztę ogarniesz po taniości.
Koniecznie przejedź się autem- 100 KM i automat to nie będzie demon szybkości. Do zakorkowanego miasta się nada, ale do jazdy pozamiejskiej już może być gorzej.

Ja bym chyba go nie kupił w takiej cenie i konfiguracji, choć ogólnie foczka to fajne auto.

MAG 20-04-2020 10:20

Odp: Focus MK1
 
Cytat:

Napisał jarhel74 (Post 3243920)
Trochę wprowadzasz kolegę w błąd-w focusie ghia to nie wersja wyposażenia, a stylizacyjna. Czyli plastikowe drewno (tutaj na szczęście w grafitowym kolorze), chromowane klamki, itp...

Tylko częściowo masz rację, bo Ghia była jak najbardziej wersją wyposażeniową, która uznawana była za taka pseudo-luksusową, co oczywiście nie przeszkadzało w tym żeby za pewne elementy dzisiaj oczywiste, wtedy były za dopłatą - typu klima np.

Charakterystycznym elementem Ghia były wykończenia "drewniane" we wnętrzu, których nie mozna było zamówić do innych wersji. W standardzie miała welurowa tapicerkę, halogeny, chromowane klamki wewnętrzne, zderzaki i klamki w kolorze nadwozia i takie tam pierdoły. Klimatyzacja zależała od rynku i czasami była w standardzie, a czasami za dopłatą - to sie zresztą zmieniało w trakcie produkcji.

Jeśli auto jest zdrowe (rdza to chyba największe przekleństwo tego modelu) i po jeździe próbnej zaakceptujesz jego mułowatość, to targuj się 8)

jarhel74 20-04-2020 12:38

Odp: Focus MK1
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 3244024)
Charakterystycznym elementem Ghia były wykończenia "drewniane" we wnętrzu, których nie mozna było zamówić do innych wersji. W standardzie miała welurowa tapicerkę, halogeny, chromowane klamki wewnętrzne, zderzaki i klamki w kolorze nadwozia i takie tam pierdoły. Klimatyzacja zależała od rynku i czasami była w standardzie, a czasami za dopłatą - to sie zresztą zmieniało w trakcie produkcji.

Czyli stylizacja, a nie wyposażenie.
Wersja wyposażenia to była np. w sierze, gdzie tylko w wersji ghia była "choinka", w innych niedostępna.
Tak jak pisałem, widziałem ghię bez klimy. Znajomy sobie coś takiego kupił- nie dość ,że sedan (czyli stylizacyjny potworek), to w turkusowym kolorze,z jasną tapicerką i najjaśniejszym odcieniu "drewna". Brak klimy, szyby w prądzie tylko z przodu, kołpaki na stalówkach. Wyglądał strasznie, no ale w 98 czy 99r. polski rynek samochodowy tak wyglądał.

Z tym targowaniem to właśnie problem. Wyraźnie jest napisane- cena ostateczna.

karloss 20-04-2020 15:34

Odp: Focus MK1
 
Cytat:

Napisał kuba1961 (Post 3243842)
Czy ktoś potrafi coś wyczytać z tego ogłoszenia. Czy Focus wart jest zainteresowania.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z tych lat jak już szukalbym focusa tylko w sedanie. Kolega ma a sąsiad miał takiego focusa z 2001/2002 r. buda bez rdzy. Pozostale wersje to prochno. To taka moja uwaga.

kuba1961 20-04-2020 20:08

Odp: Focus MK1
 
Sedan to nie moja bajka. Jak focus to krótki. Potrzebuję czegoś do latania po mieście. A że miałem już focusa MK1 to pomyślałem o nim.

TOMAS 20-04-2020 20:42

Odp: Focus MK1
 
Cytat:

Napisał Teleosxy (Post 3243852)
• Typ dokumentu: Pozwolenie czasowe

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie kupuj pod żadnym pozorem, dopiero jak będzie sztywny dowód, bo będzie masa problemów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.