Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214212)

Boniek88 04-11-2014 11:26

Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
Witam,

Wrzuciłem ostatnio VIN mojego focusa do ETIS i zastanawia mnię kilka zawartych tam informacji:

Bez wspomagania awaryjnego hamulców
Bez Układu Abs (Antypoœlizgowego)


Czy to znaczy, że w moim samochodzie nie ma ABS'u? Było by to dziwne, mysąłem, że to standard. Tym bardziej, że moja foka dosyć bogata (GHIA)

Reflektory skręcajšce na zakrętach
Z automatycznym ster. reflektorów


Mam zwykłe lampy, ale wiem, że samochód był uderzony w przeszłości. czy powyższy wpis oznacza, że seryjnie zamontowane były soczewki? jeżeli tak to jak sprawdzić czy instalacja jest w porządku i gdzie jej w ogóle szukać? Z chęcią wymieniłbym lampy na soczewki skrętne.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pitol321 04-11-2014 12:13

Odp: Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
Odnośnie ABSu.
ETIS z powodu błędów w tłumaczeniach na poszczególne wersje językowe lub innych problemów programu, w przypadku gdy auto posiada ESP, często wykazuje brak ABS.

Nie należy się tym jednak przejmować - jeśli pojazd ma ESP, to ma także ABS.
System ABS jest wymagany w każdym pojeździe produkowanym od 2004 roku jako wyposażenie seryjne.

Boniek88 04-11-2014 14:29

Odp: Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
U mnie akurat nie ma ESP. Ale dzięki za odpowiedź. Skoro od 2004 roku każdy pojazd powinien mieć ABS to pewnie mój też je ma.

Mile widziane odpowiedzi na drugie pytanie:)

André Fivehundred 04-11-2014 14:33

Odp: Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
Odnośnie drugiego to nie pomogę, ale jeżeli chodzi o abs to przecież możesz to sprawdzić w praktyce :)

mick1973 04-11-2014 15:23

Odp: Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
Boniek88 podeślij VIN na PM bo z takich szczątek to mało wiadomo.

mick1973 04-11-2014 16:35

Odp: Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
Twój VIN mówi ze nie masz ani ABS ani ESP. Dziwne z reguły powinno być to lub to. Wynika natomiast jasno że fabrycznie miał soczewki skrętne sterowane automatycznie czyli włącznik z AUTO i czujnik światła.
ABS sprawdź gwałtownie hamując na mokrym lub zapiaszczonym asfalcie tylko na pustej drodze jak zblokuje koła to go nie ma a jak jest to będzie widać kontrolkę że działa i słychać.

Boniek88 04-11-2014 19:39

Odp: Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
Abs sprawdzę przy okazji.
Ktoś musiał włożyć zwykle lampy bo było taniej. Pozostaje kwestia tego czy jak wloze soczewki to czy będzie wszystko działać. Jak poznać czy jest cała instalacja? Czy mogła się.uszkodzić podczas stłuczki i czy nie została wymieniona na inną.

Grinch 05-11-2014 12:53

Odp: Rozszyfrowanie danych z ETIS - ABS i lampy skrętne
 
Poszukaj wątku o dokładaniu soczewek do Focusa - tam będziesz miał informacje o tym co musi być aby to działało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.