Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Kemping z automatyczną skrzynią biegów, warto? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100781)

jarekgo 19-05-2010 15:40

Kemping z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Witam,

Jestem zaintersowany kupnem Transita 2.5D z 1996 roku (wersja kampingowa), auto super -przynajmniej tak wyglada, i bylbym 100% za zakupem tago auta gdyby nie skrzynia biegów -AUTOMAT, czy ktos wie jaka moze byc srednia konsumpcja paliwa? Ale najważniejsze pyatnie dot. ewentualnej usterkowosci i serwisowania tego podzespołu (ceny napraw), czy ktos miał doswiadczenie z ta skrzynia biegow i mogłby podzielic sie opinia appros jej uzytkowania, jak sie sprawuje w rzeczywistosci.

Pozdrawiam!
Jacek

wojtekjanus 19-05-2010 16:33

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Serwisowanie automatu w przypadku awarii to... duże koszty. I natykanie się na pseudo fachowców którzy twierdzą, że posiedli wiedzę tajemną. Coś o ty wiem (ale nie z Transitem).

Ja bym nie brał, bo w przypadku Transita jest to bardzo rzadko spotykane rozwiązanie, a auto przecież nie jest nowe... Zwykłych skrzyń masz na rynku zatrzęsienie, w przypadku awarii taniej jest kupić sprawną używkę niż naprawiać - a fachowiec dobry w skrzyniach to rzadkość. Przy automacie używki raczej nie kupisz.

Zużycie paliwa z automatem może być nieco wyższe, zwykły pali na trasie (mały, krótki) 7-8 l, w mieście do 10 l. Jadąc wyjątkowo ekonomicznie (do 100km/godz) można zejść poniżej 7l. Kempingowy ze względu na oporu powietrza będzie mało palił przy spokojnej jeździe, ale powyżej 100km zużycie może mocno podskoczyć ...

jarekgo 19-05-2010 16:56

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
...i tu masz racje, ten rocznik (1996) i zastosowana automatycznia skrzynia biegow to rzecz niespotykana (moze dlatego ze nawalala i koncern sie wycofal z jej instalowania???), stad mozna sie spodziewac wysokich kosztow napraw, ze wzgledu na unikalnosc (tez brak tzw fachowcow ktorzy by sie na tym znali) no i czesci -lepiej wymienic calosc niz grzebac i naprwaic cos w srodku. Z drugiej strony czytalem gdzies ze to nie pelny i typowy automat, jakies rozwiazanie polsekwencyjne, nie wiem o co chodzi, ktos gdzies zachwalal, ale sma niewiem, prosze o wiecej opini!

Góralczyk 19-05-2010 21:53

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Gdy szukałem swojego samochodu natrafiłem na ładne auto, które tak jak piszesz miało automat. Skonsultowałem się telefonicznie z Auto Waś porada brzmiała "Broń Boże, omijać szerokim łukiem" i tak też zrobiłem.

FajterWWY 20-05-2010 07:57

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Nie wiem jak z transitami przed 2000r, ale po 2000roku skrzynia automatyczna to tak naprawde skrzynia manualna z automatycznym przełącznikiem biegów i sprzęgła. wszytsko jest to samo co w manualu(sprzęglo, skrzynia) tylko w miejscu drążka jest taka mała puszka ktora wrzuca bieg. Jest to słabe rozwiązanie bo wszystko jest na elektronice. Miałem to w swoim transicie(jumbo 2004r) ale w bradfordzie zostało to zmienione na zwykły manual z drążkiem. Koszt 2500zł.

skin80 20-05-2010 17:31

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Czesc
Od 3 lat mam automacika 2.5 TD. Kupilem z przebiegiem 150 tys dla pewnosci wymienilem w skrzyni olej i filtr (chociaz niektorzy nie zalecaja) byl dziwnie szary.. Po 3 latach jazdy olej jest nadal zieloniutki jak nowy i ze skrzynia nie mam zadnych problemow. Biegi zmienia plynnie wrecz niezauwazalnie. Co do minusow to fakt po miescie wiecej spala ale w trasie w 8 l/100 sie miesci. Niestety automat ma 4 begi i czwarty wydaje sie za dlugi gdyz potrafi wskoczyc przy 60 km/h. gdyby mial piec byloby bez minusow - takie moje odczuca z automata transitowego :)

p.s. pewnie jak cos padnie bede mial klopoty ale poki co (odpukac) smiga, pod pelnym obciazeniem pod gorke sam rusza po zwolnieniu hamulca

szakal27 14-06-2010 16:52

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
witam ja jeżdżę od 15lat transitami i nigdy nie miałem problemu ze skrzyniami ale ostatnio byłem zmuszony kupić automat i od roku jestem właścicielem transita 2006r 2.4l 90k/M ze skrzynią ASM albo inaczej Durashift EST , przekładnia z elektronicznym wybieraniem przełożeń więcej można poczytać; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] albo

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
nie jestem zadowolony skrzynia raz chodzi fajnie a raz kaprysi biegi czasem wrzuca po chamsku jak bez sprzęgła z trójki nie chcę zejść na niższe biegi zapala się tryb awaryjny [skrzyni] po czasie tryb sam gaśnie. pojechałem do serwisu na komputer kontrolka się nie paliła skrzynia chodziła idealnie nie było co pokazać komputer też nie pokazał błędu, pan powiedział że te skrzynie pracują tak nie kulturalnie , ja osobiście nie polecam tej skrzyni jak macie jakiegoś speca od napraw to proszę o jakiś kontakt . Ale jak działa wszystko ok to przyjemnie się jeździ nawet 160km/h

marekpz 16-06-2010 10:08

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Niestety ale ten system jest moim zdaniem wadliwy, robiliśmy już kilka takich i koszty nie są małe :( W dłuższym okresie (a w niektórych przypadkach nawet od razu) opłaca się przerobić, kolega wyżej napisał że zapłacił 2.5k , cena wskazuje że na używkach, na nowych częściach to koszt ok 3.5-4k

szakal27 16-06-2010 12:53

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Cytat:

Napisał marekpz (Post 1457536)
Niestety ale ten system jest moim zdaniem wadliwy, robiliśmy już kilka takich i koszty nie są małe :( W dłuższym okresie (a w niektórych przypadkach nawet od razu) opłaca się przerobić, kolega wyżej napisał że zapłacił 2.5k , cena wskazuje że na używkach, na nowych częściach to koszt ok 3.5-4k

Tak jak piszesz też to wyczytałem , zawsze jeżdziłem transitami z manualnymi skrzyniami i nie narzekałem ale teraz muszę jeździć automatem i szybciej będę musiał zmienić markę :( auta niż wstawić ręczną skrzynie , chyba że znajdę kogoś kto mi to ustawi bo wina nie jest w skrzyni tylko w tym patencie co przełącza biegi , tak mi się wydaje ...

Szeryf455 16-06-2010 17:15

Odp: Transit z automatyczną skrzynią biegów, warto?
 
Spróbuj się skontaktować z tym gościem:
Jarosław Jakubowski, Pruszcz Gdański E-mail [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
nr, gg.5107099, tel. 501711232.
Jeżeli się tego podejmie, to na 1000% będziesz zadowolony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.