Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Usterka silnika - błąd P00BD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=247132)

jaarox 07-07-2016 06:08

Usterka silnika - błąd P00BD
 
Witam,
Problem z Mondeo MKIV 2,0 tdci , 163KM
Podczas jazdy wyskakuje błąd "Usterka silnika" i silnik traci na mocy( tak jakby turbina nie działała)
Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd P00BD

Type : Powertrain - Fuel and Air Metering - ISO/SAE Controlled
Description: Mass or Volume Air Flow "A" Circuit Range/Performance - Air Flow Too High

Co ciekawe po wyłączeniu silnika i odczekaniu chwili błąd "Usterka silnika" znika, i wszystko wraca do normy.

Również mam takie wrażenie jakby przy przełączaniu z biegu 2 na 3 występowało lekkie szarpnięcie silnika.

Czy jest to związane z DPF ? Bo nie ukrywam że trochę po mieście ostatnio jeżdżę.

Dzięki za odpowiedz

aprox99 07-07-2016 07:41

Odp: Usterka silnika - błąd P00BD
 
To związane z przepływomierzem(ilość przepływającego powietrza za duża).Może system dolotowy ma małą nieszczelność.

tedi_k 07-07-2016 09:45

Odp: Usterka silnika - błąd P00BD
 
Też obstawiam nieszczelność dolotu.

jaarox 07-07-2016 13:47

Odp: Usterka silnika - błąd P00BD
 
Dzięki
Będę to sprawdzał

cloni 07-06-2018 23:22

Odp: Usterka silnika - błąd P00BD
 
Witam, odgrzeję temat gdyż w moim Mondeo mk4 2.0 tdci 140 koni pojawia się ten sam problem. Może podpowiesz czy udało Ci się go rozwiązać? Przypomnę że samochód podczas jazdy traci moc, pojawia się komunikat "usterka silnika", a po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd P00BD. Po ponownym uruchomieniu silnika po ok 30 min wszystko jest ok. Z góry dzięki za info i pomoc. Pozdrawiam.

mijagibus 08-12-2018 13:58

Odp: Usterka silnika - błąd P00BD
 
Mam tak samo co to może być? W komputerze jeszcze wyskakuje i problem z filtrem cząstek stalych

Gregi86 09-12-2018 19:51

Odp: Usterka silnika - błąd P00BD
 
do sprawdzenia nieszczelnosc przy turbinie, rura idaca od turbo do intercoolera i czujnik na niej

slychu 16-12-2018 19:57

Usterka silnika - Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA
 
Witam, mam taki sam komunikat "Usterka Silnika" w Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA, tylko że pojawia się przy przekręceniu kluczyka i nie idzie nic zrobić, nie przepuszcza nawet do kręcenia rozrusznika, cisza.
Dzień wcześniej zgasł mi wyświetlacz od radia i nawi ale poza tym zero problem, normalnie jeździłem, następnego dnia zonk, pojawił się komunikat.
Przedzwoniłem wszystkie bezpieczniki i wszystkie mają przejście. Aku sprawny. Odłączyłem aku na kilkanaście sekund i wyświetlacz audio/navi zatrybił ale komunikat został i nic nie idzie zrobić. Jeśli zna ktoś temat i ma jakieś sugestie to bardzo prosze o pomoc

Hansolo 16-12-2018 22:04

Odp: Usterka silnika - Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA
 
Cytat:

Napisał slychu (Post 3068928)
Witam, mam taki sam komunikat "Usterka Silnika" w Mondeo MKIV 2,0 tdci 2010 GHIA, tylko że pojawia się przy przekręceniu kluczyka i nie idzie nic zrobić, nie przepuszcza nawet do kręcenia rozrusznika, cisza.
Dzień wcześniej zgasł mi wyświetlacz od radia i nawi ale poza tym zero problem, normalnie jeździłem, następnego dnia zonk, pojawił się komunikat.
Przedzwoniłem wszystkie bezpieczniki i wszystkie mają przejście. Aku sprawny. Odłączyłem aku na kilkanaście sekund i wyświetlacz audio/navi zatrybił ale komunikat został i nic nie idzie zrobić. Jeśli zna ktoś temat i ma jakieś sugestie to bardzo prosze o pomoc

naładuj lub podepnij sie pod dobry akumulator. Jak dalej będzie to samo szukaj na forum tematu z " wiązka komputera " np u mnie kiedyś było coś podobnego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

matrek10 16-01-2022 23:48

tdci 2.0 dw10c Błąd przepływomierza
 
Witam
Podczas jazdy wywaliło mi usterka silnika auto jakby trochę osłabło po podłączeniu forscan. Błąd P0130:29-28 po skasowaniu błędu auto normalnie jeździło 20 km po czym znowu usterka silnika, sprawdzenie błąd P00BD sygnał w obwodzie A przepływomierz. Skasowałem błąd ponownie jazda ponownie ten sam błąd. Kupiłem płyn do mycia przepływek przemyłem skasowałem błąd i chyba pomogło tu przy przejechaniu koło 100 km spowrotem błąd poprzednie wyskakiwały po paru kilometrach. Wdzięczny bym był za podpowiedzi od czego zacząć bo przepływka to koszt koło500 zł a jak nie pomorze to niezły wydatek za zbędną rzecz. Zrobiłem oględziny wizualne podczas wymiany filtrów wczoraj nie widać żadnych dziur w dolocie . Chyba że coś drobnego czego nie zauważyłem. Może jakieś rady jak sprawdzić to forscanem lub podpowiedzi co dalej za wszelką pomoc bardzo dziękuję'


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.