Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Wymiana oleju płynów i filtrów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261346)

Tomek krosno 29-03-2017 17:38

Wymiana oleju płynów i filtrów
 
Witam jestem od nie dawna posiadaczem c maxa 1,6 duratec 125 km z 2011 roku , i tutaj mam pytanie bo chcialbym zmienić olej płyny i filtry tylko za bardzo nie wiem na jakie auto ma 52 tyś .Zastanawiam sie tez nad wymiana rozrzadu ale to chyba jeszcze nie jest konieczne . Autem chce ogolnie jechac do francji wiec pasowało by to wymienic

Istvan 29-03-2017 19:15

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
...

darrow 29-03-2017 19:52

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
Witam ja też jestem świeżo po wymianie oleju i kompletów filtrów polecam olej Castrol a5w-30 jeśli chodzi o filtry to wszystkie zakupiłem oryginalne w necie i zaznaczam że bardzo ważne jest także wymiana filtra paliwa koszt kompletu filtra paliwa to ok 150 PLN ale w przypadku diesla jest to niezbędne. Interwał wymiany aby mieć święty spokój to maksymalnie co 15000 km. Pozdr.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Tomek krosno 29-03-2017 20:09

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
A morzna wiedzieć z jakiej strony zamawiałes filtry .Czy tutaj jakies zamienniki nie wchodza w gre gdybym chciał

krzys1968 29-03-2017 20:23

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
Cytat:

Napisał Tomek krosno (Post 2777800)
.Czy tutaj jakies zamienniki nie wchodza w gre gdybym chciał

Tu masz zamienniki tez mozesz uzyc [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

darrow 29-03-2017 22:06

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
Ja zamawiałem wszystko z: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

jas33 30-03-2017 23:08

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
tutaj tez maja dobre ceny [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tomek krosno 31-03-2017 16:07

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
Czy wie ktoś morze jak wymienic akumulator w c max 2011 r .

mariusz_w4 01-04-2017 11:11

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
Cytat:

Napisał Tomek krosno (Post 2778765)
Czy wie ktoś morze jak wymienic akumulator w c max 2011 r .

Trochę roboty przy tym jest bo musisz wyciągnąć obudowę filtra powietrza i to co tam jeszcze przeszkadza . Nieszczęśliwie ten akumulator trafił w takie miejsce ale to już wina projektantów :)

Bump:
Cytat:

Napisał Tomek krosno (Post 2777710)
Witam jestem od nie dawna posiadaczem c maxa 1,6 duratec 125 km z 2011 roku , i tutaj mam pytanie bo chcialbym zmienić olej płyny i filtry tylko za bardzo nie wiem na jakie auto ma 52 tyś .Zastanawiam sie tez nad wymiana rozrzadu ale to chyba jeszcze nie jest konieczne . Autem chce ogolnie jechac do francji wiec pasowało by to wymienic

Rozrząd trzeba wymienić w zależności od tego co pisze fabryka, w jednych pojazdach jest to przebieg 140 kkm w innych 160 kkm a zależne to jest od tego co włożono na montażu fabrycznym.Co do pojazdu kupionego z niepewną historią i przebiegiem to trzeba to zrobić jak najszybciej . Koszt to około 1200 zeta w nieautoryzowanym warsztacie .

Tomek krosno 01-04-2017 12:51

Odp: Wymiana oleju płynów i filtrów
 
No to trudno trzeba to trzeba . A co do histori auta to raczej jestem pewny tego przebiegu , dlatego zdecydowałem sie na wymiane oleu i plynów bo auto pojedzie na daleka trase a co do rozrzadu to sie jeszcze wacham


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.