Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Focus 2004-2008] Skrzynia automatyczna nie wbija biegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307670)

Hamis 27-03-2020 22:32

Skrzynia automatyczna nie wbija biegu
 
Jako, że jest to mój pierwszy post, serdecznie witam kolegów

Dwa miesiące temu nabyłem FF 2005r MK2 1.6TDCI z nieszczęsną automatyczną skrzynią, przebieg około 130kkm.
Do dnia wczorajszego skrzynia nie sprawiała żadnych problemów, żadnych komunikatów o błędach, biegi zmieniane płynnie, auto fajne i zwinne.

Wczoraj żona normalnie dojechała do domu, zaparkowała przed bramą (lekkie wzniesienie), zaciągnęła ręczny, wrzuciła P i poszła do domu. Po kilkunastu minutach nie udało się już ruszyć autem - skrzynia nie chce zmienić biegu, cały czas wisi na P. Czujnik stopu sprawny, odblokowanie ręczne też nie pomogło. Dźwignię normalnie da się przesunąć, P znika z wyświetlacza, ale nie wrzuca ani na inny bieg ani N.

Widziałem kilka wątków gdzie nie dało się ruszyć dźwignią, ale tutaj można bez problemu (mam wrażenie, że działa z większym luzem). Po przełączeniu na tryb "ręczny" i kilku ruchach dźwigni wyrzuca błąd skrzyni biegów.

Miał ktoś może podobny problem? Co mogło się rozsypać? Czy może to być wina niskiego stanu oleju w skrzyni (auto stoi pod górkę)? Nie da się go zepchnąć, po skrzynia trzyma. A na siłę ciągnąć go nie chcę...

Oczywiście generalny remont skrzyni nie wchodzi w grę, koszt większy niż wartość auta...

Piotr_V6 31-03-2020 11:42

Odp: Skrzynia automatyczna nie wbija biegu
 
Przede wszystkim trzeba te błedy odczytać , sprawdź jeszcze linkę czy się nie zerwała lub nie spadła z cięgła skoro wybierak luźno chodzi

Hamis 02-04-2020 18:59

Odp: Skrzynia automatyczna nie wbija biegu
 
Forscan pokazuje bledy:
P0826 obwod przelaczania biegów
Poza tym tylko problem z napięciem świec (ale pali od reki)

Linka przy wybieraku wyglada ok, nie widac, zeby sie wypiela. Sprawdzalem od gory. Jest tam jakiś lepszy dostep?

Serwis skrzyń z Koszalina, po rozmowie telefonicznej stwierdził uszkodzenie sterownika skrzyni. Koszt naprawy 7000... Auto kosztowało 4000...

Piotr_V6 03-04-2020 21:47

Odp: Skrzynia automatyczna nie wbija biegu
 
No naprawa skrzyni w tym samochodzie jest na pewno nie opłacalna , ale sprawdź jeszcze wszystkie połączenia kablowe złącza piny etc wilgoć mogła zorbić swoje a może jakieś zwierze , nie musi to być zaraz awaria skrzyni jeśli nie było objawów wcześniej nie migała np kontrolka od OVERDRIVE lub auto nie robiło kangórków , konwerter nie pada z dnia na dzień czuć to wraźnie, może tylko padł komputer ale najlepiej stawiać diagozę przez telefon i powiedzieć panie 7tyś, moja rada sprawdzić połączenia elektryczne pod kątem uszkodzeń złącza obczyścić być może zaśniedziały być moze przewody skruszały i popękały , możliwości jest wiele .

Aha a czy w momencie zmiany położenia wybieraka biegów zmienia się wskazanie na wyświetlaczu ?

Hamis 05-04-2020 16:19

Odp: Skrzynia automatyczna nie wbija biegu
 
No wlasnie wczesniej nic zlego sie nie dzialo ze skrzynia. 2 razy wyskoczyla usterka silnika (zwlaszcza przy mocniejszym wcisnieciu gazu), ale po zgaszeniu auta wszystko wracalo do normy.
Zadnego szarpania, gasniecia itp, jezdzilo sie bardzo dobrze.

Podpowiesz gdzie szukac tych przewodow/stykow? Ciężko z jakimkolwiek poradnikiem do tego auta.
Nawet na lawete srednio mozna go wciagnac, bo nie da sie skrzyni z P odblokowac.
W momencie przesuniecia lewarka gasnie P, ale nie wchodzi nic innego. Forscan tez nie widzi zmiany polozenia dzwigni


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.