Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|śląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Odp: Gdzie robicie geometrie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287415)

Karlus 16-10-2018 21:15

Odp: Gdzie robicie geometrie ?
 
Szanowni Koledzy - gdzie polecacie geometrię w woj. śląskim?

Lata temu robiłem u Pana Zająca w Tychach (ASO Forda - GrandMotors na Starokościelnej, potem "przeszedł" na SEATA i jakieś motorki) ale gość zwinął interes - szkoda :-(.
Był to jeden z niewielu większych 'warsztatów', gdzie można było mechanikowi "patrzeć na ręce".
pozdrawiam

tedi_k 17-10-2018 18:21

Odp: Gdzie robicie geometrie ?
 
Cytat:

Napisał Karlus (Post 3042909)
S...gdzie polecacie geometrię w woj. śląskim?
...

Jak Ci jest po drodze na Grota-Roweckiego w Katowicach, to polecam Ford Sławek - mają rewelacyjną maszynę do geometrii 3D.
Jak wyrazisz życzenie popatrzenia "jak to się robi" to nie słyszałem by nie pozwolili popatrzeć.
Robiłem tę geometrię dla 2 moich aut ostatnio i zrobiona była super z jasnym wydrukiem stanu "przed" i "po".

Ponadto kupili też ostatnio bardzo dobrą maszynę do wyważania kół "z testem drogowym" - specjalny walec przykłada do opony siłę imitującą nacisk 500kg masy na jedno koło i "układa" tę oponę w ruchu. Dopiero po takiej "próbnej jeździe" opona jest wyważana - co gwarantuje, że wyważenie się nie "rozjedzie" po przejechaniu niedużego odcinka po założeniu na auto.

Muszę przyznać, iż Sławek imponuje mi w ostatnim czasie dużymi nakładami na wyposażenie warsztatu i zapewnienie usług na najwyższym poziomie.

Karlus 17-10-2018 21:28

Odp: Gdzie robicie geometrie ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3043327)
Jak Ci jest po drodze na Grota-Roweckiego w Katowicach, to polecam Ford Sławek - mają rewelacyjną maszynę do geometrii 3D.
Jak wyrazisz życzenie popatrzenia "jak to się robi" to nie słyszałem by nie pozwolili popatrzeć.
Robiłem tę geometrię dla 2 moich aut ostatnio i zrobiona była super z jasnym wydrukiem stanu "przed" i "po".

Dzięki za info. Jak wychodzi to u nich:
1 - merytorycznie (czy na wydrukach zaznaczone są, np. na czerwono przekroczenia tolerancji i na zielono - dopuszczalne odchyłki (jak ma się parę aut "pod opieka", to "na szybko" łatwo się to przegląda :)
2 - czasowo (kolejki),
3 - cenowo

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3043327)
Ponadto kupili też ostatnio bardzo dobrą maszynę do wyważania kół "z testem drogowym" - specjalny walec przykłada do opony siłę imitującą nacisk 500kg masy na jedno koło i "układa" tę oponę w ruchu. Dopiero po takiej "próbnej jeździe" opona jest wyważana - co gwarantuje, że wyważenie się nie "rozjedzie" po przejechaniu niedużego odcinka po założeniu na auto.

Jak Koledzy są zainteresowani tematem wyważania kół z testem drogowym, to mogę podzielić się swoimi doświadczeniami (robię to, w różnych autach, od dobrych paru lat).

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.