Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282985)

JohnLenin 01-07-2018 13:08

Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Witam. Czy Ktoś przerabiał problem jak w temacie? Jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni biegów i uszczelniacza półosi. Niedawno zakupiłem FFIII i po zakupię wymyłem spód silnika bo był troszkę zapaćkany i okazuje się że właśnie pojawiają się kropelki oleju na łączniu skrzyni i silnika. Mechanik mówi żeby nie ruszać, a kiedyś jak zacznie padać 2mas/sprzęgło to zrobić, ale nie daje mi to spokoju. Jakie macie zdanie w tym temacie?

lotek 01-07-2018 13:16

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Tak poczekać, gorzej jak leci z uszczelniacza wału i kiedyś zacznie lecieć olej na tarcze sprzęgła. Jestem teraz dokładnie w takiej sytuacji, pod koniec tygodnia jestem umówiony na naprawę, nie lubię zostawiać śladów na kostce pod domem.

JohnLenin 01-07-2018 14:18

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Od razu pomyślałem, że leci z uszczelniacza wału korbowego, czyli może lecieć od strony skrzyni? Pewnie bez rozbierania nic się nie dowiem, i co z tym czynić?

lotek 01-07-2018 14:53

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Zrzucić skrzynie i naprawić to co cieknie

JohnLenin 01-07-2018 18:54

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Czy jest tam tylko uszczelnienie na wale, czy od strony skrzyni też jest jakaś uszczelka?

civicplff 01-07-2018 22:18

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Na skrzyni jest rowniez uszczelniacz. Jesli olej jest czarny to na pewno z silnika. Jak piszesz ze wymianiales w skrzyni to skrzyniowy bedzie lekko ciemniejszy niz nowy bo zbierze osad ze sprzegla z scianek skrzyni.
Tak czy siak skrzynia do wyjecia. Jesli wisza krople to lepiej jaknajszybciej zrobic. Polecam wymiane tego na wale korbowym (silnika) zawsze jak jest demontowana skrzynia koszt nie wielki patrzac na cene wyjecia skrzyni.

JohnLenin 02-07-2018 08:48

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Czyli najlepiej wymienić obydwa uszczelnienia. Oprócz uszczelnień trzeba jeszcze zakupić jakieś części?

Fulara 02-07-2018 09:02

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
nie spotkałem się w mojej karierze, żeby simmer wałka atakującego skrzyni ciekł, wymieniać coś jak jest suche jest totalnym bezsensem. jeździłem autami, gdzie miały po 20-pare lat i żaden simmer nie był wymieniany.

za to byłem świadkiem rwania suchego a potem zrzucania 3x skrzyni bo "nowy" cieknie

pasiek 02-07-2018 09:17

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Ja to przeżyłem właśnie, rok temu uszczelniacz na wale wymieniony a 3 tyg temu znowu musiałem wymieniać, bo ten "nowy" po 20kkm zaczął cieknąć.
Ps. Dzisiaj jadę sprawdzić czy ten nowy też nie puszcza.

JohnLenin 02-07-2018 09:27

Odp: Olej na łączeniu silnika i skrzyni 2.0Tdci
 
Wymieniałeś na oryginalny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.