Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Kuga 2019 z USA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304253)

SLIP 21-12-2019 13:34

Kuga 2019 z USA
 
Cześć
Przyjaciele chcą kupić kugę z USA
Możecie sprawdzić historię tego auto?
VIN: 1FMCU9GD1KUA91284


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Teleosxy 21-12-2019 13:51

Odp: Kuga 2019 z USA
 
W sieci znajdziemy wiele materiałów.
Znajdziemy np. tutaj (ze zdjęciami uszkodzeń):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Za parę dolarów można kupić raport tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bolek-tarnow 23-12-2019 07:37

Odp: Kuga 2019 z USA
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

"stan pojazdu: zblizony do fabrycznie nowego, sprowadzony z drobnymi uszkodzeniami w przedniej części nadwozia, elementy konstrukcyjne nie naprawiane (podłużnice, progi, słupki etc)"

ktoś chyba raczy żartować...

bigi_bigi 23-12-2019 22:08

Odp: Kuga 2019 z USA
 
Zlom.
Calkowita strata bez prawa rejestracji. Auto dla samobojcow.

Dla przykladu ten vin wywala:

VINCheck® Total Loss Record

VIN: 1FMCU9GD1KUA91284 has been identified as a vehicle listed in the VINCheck® Salvage Records.

Date of loss
2019-08-23
Cause of loss
Collision

Date of loss
2019-05-29
Cause of loss
Collision

You are advised to consult with a certified automotive technician before further considering this vehicle, to include verifying the airbag remains intact.

VINCheck® is updated regularly as additional information is reported.

tomaszjan31 24-12-2019 11:17

Odp: Kuga 2019 z USA
 
I co sie dziwicie, większość samochodów "prawie nowych" sprowadzana za wielkiej wody jest w takim stanie lub gorszym, po katastrofie lotniczej lub tsunami.
Na zdrowy rozsądek, używane perełki z pierwszej ręki szybko znajdują chętnego na miejscu, nawet po przecierce.
Wraki wraki o których wspomniałem, trafiają do mnie zamożnych, np. Polaków.
Przeliczcie sobie ile jest wart taki samochód skoro sie jeszcze opłaca go transportować promem do kraju, naprawa, podatki, przeróbka na eu. i na koniec utrata wartości takiego pojazdu przy odsprzedaży.
Tak wiem że użytkownicy tych pojazdów w pl zaraz mi powiedzą że kupili prawie perełki i jeżdżą bezpiecznymi pełnowartościowymi samochodami.

tedi_k 24-12-2019 11:34

Odp: Kuga 2019 z USA
 
Cytat:

Napisał bigi_bigi (Post 3206047)
Zlom.
Calkowita strata bez prawa rejestracji. Auto dla samobojcow.
...

A kto Koledze takich głupot naopowiadał????
Zanim się zacznie pisać, to warto się najpier zorientować "o co chodzi".
Auto ma standardowy dokument "VA - Salvage" uprawniający do naprawy i rejestracji po weryfyfikacji stanu po naprawie.

Uszkodzenia tego auta faktycznie są spokojnie akceptowalne. Praktycznie zero blacharstwa i spawania. Samo skręcanie.

Przód robi się w ten sposób, że WYMIENIA się pas przedni, wzmocnienie przednie, chłodnice, intercooler i reflektory, błotniki wg potrzeb oraz zderzak przedni i AUTO WYCHODZI W STANIE ZBLIŻONYM DO FABRYCZNEGO.
Jak patrzę na te zdjęcia to widzę, że podłużnice na 90% nie były ruszone a słupki to widać, że nie były.

Sam dopiero co robiłem podobnie uszkodzonego dla córki i mogę wkleić skan raportu z ustawiania zbieżności na bardzo porządnej maszynie laserowej.
Wszystkie parametry na zielonych polach - lepiej niż bardzo często z fabryki.

Zadziwiające jest, że o sprawie wypowiadają się Koledzy nie mający o sprawie zielonego pojęcia - jak Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Warto zapytać np. blacharzy z Autoryzowanego Zakładu Naprawy Nadwozi dowolnego ASO Forda - powiedzą, że naprawa takiego uszkodzenia to standard i auto po naprawie jest "praktycznie w stanie fabrycznym".

Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3205770)
..."stan pojazdu: zblizony do fabrycznie nowego, sprowadzony z drobnymi uszkodzeniami w przedniej części nadwozia, elementy konstrukcyjne nie naprawiane (podłużnice, progi, słupki etc)"

ktoś chyba raczy żartować...

Sprzedawca napisał to co o tym aucie można napisać, a Kolega po prostu słabo ogarnia takie przypadki.
Dla takich jak kolega są "nówki od dziadka, co to w D do kościoła tylko jeździł". Polecam.
Z autami z USA jest przynajmniej ta zaleta, iż widać na zdjęciach co faktycznie z autem było i można - kogoś kto się na tym zna a nie udaje "fachowca" - zapytać jak to wygląda i jak się ma do deklaracji sprzedającego.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - auto moim zdaniem warte rozważenie.
Wziąć je do porządnego warsztatu z podnośnikiem, zdjąć dolne osłony i obejrzeć jak jest zrobione, wstawić na dobrą maszynę do geometrii i zobaczyć jak ustawione jest zawieszenie i w oparciu o stan podejmować decyzję.
Jedno jest pewne - auta wyprodukowanego w styczniu 2019 z takim przebiegiem i z takim wyposażeniem za podobne pieniądze "od Niemca" na 150% się nie dostanie i marzyć o tym nie ma co.
To jeśli jest zrobione OK, to będzie służyć długie lata bez innych problemów niż te standardowe z fabryki...

Hansolo 26-12-2019 19:58

Odp: Kuga 2019 z USA
 
Naprawić można wszystko , nawet wydobyć przystanek z auta. Pytanie czy jest to zrobione zgodnie ze sztuką czy " na sztukę ". Jakoś nie do końca jestem w stanie uwierzyć, że wszystkie auta z USA czy jakiegokolwiek innego kraju są naprawiane zgodnie ze sztuką.

tedi_k 26-12-2019 20:38

Odp: Kuga 2019 z USA
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3206535)
.... Jakoś nie do końca jestem w stanie uwierzyć, że wszystkie auta...

Toteż nikt Ci nie karze wierzyć.
Ja tam zawsze doradzam sprawdzić.

Drażni mnie tylko, że większość "doradców" w tutejszym dziale - z góry wie, że to "totalny złom i auto dla samobójców".

Ja osobiście współpracuję z różnymi ASO i praktycznie wszystkie mają AZNN (autoryzowane zakłady naprawy nadwozi).
Po co takie zakłady w ASO jak auta o uszkodzeniach jak to w tym wątku są "złomem"???? Z czego one miały by żyć???? Z dopompowania powietrza w oponach???
Do tego by nie tworzyć wrażenia, że taki przód potrafi prawidłowo zrobić tylko AZNN ASO - zrobienie "przodu" to banał. Wymaga jedynie kupienia wszystkiego, co potrzebne i poprzykręcania tego na właściwe miejsca. Fabryczne.
Zrobienie "przodu" jest stosunkowo najdroższe z uwagi na ceny elementów ale za to najprostsze - nie trzeba jakichś super kompetencji. Kilku naszych wspólnych kolegów z forum ogarnia to bez problemu w swoich garażach.

Nigdy nie ukrywałem, że drażni mnie wypowiadanie się przez różnych "Januszów wiedzy" zupełnie bez jakiegokolwiek backgroundu w temacie.

tomaszjan31 26-12-2019 22:09

Odp: Kuga 2019 z USA
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3206549)
Drażni mnie tylko, że większość "doradców" w tutejszym dziale - z góry wie, że to "totalny złom i auto dla samobójców".

Zgadza sie Tadeuszu, tylko lwia część tych pojazdów ściągana z stamtąd przez handlarzy jest naprawiana "dla zysku" Potem czytamy tu na forum nowego nabywcy , który prosi o pomoc.
Ty ściągając dla siebie czy córki samochód nie kupowałeś najtańszego, tylko prześwietliłeś każdą dziurę, masz duże, wszechstronne możliwości i nie wspomnę o Twojej wiedzy

Hansolo 26-12-2019 22:35

Odp: Kuga 2019 z USA
 
To pozostaje tylko zapytać zakładającego ten temat , czy ta konkretna Kuga jest w/g niego warta uwagi. Podejrzewam że nie spojrzał nawet w googla i zdjęć nie widział. Debatowanie nad możliwościami dzisiejszych blacharzy nic tu nie zmieni. Narzędzia lepsze, materiały nowocześniejsze, a w pełni legalnych ;) części pod dostatkiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.