Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Przednia szyba - wymiana czy naprawa? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311061)

maxpawkas 14-07-2020 19:42

Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
1 załącznik(i)
Nie minęły nawet trzy miesiące odkąd odebrałem auto, na liczniku niecałe 5 tysięcy... i odprysk na szybie.

Zastanawiam się co z tym zrobić. Szyba ma elektryczne grzanie, więc wymiana będzie kosztowna (chociaż polisa powinna pokryć taki przypadek).
Odprysk jest malutki, w dolczej części szyby po stronie pasażera (7cm od dolnej krawędzi).

Czy macie doświadczenie z czymś takim? Podjechać do Nordglassu i zapytać czy zaklajtrują to żywicą czy co zrobić?

krzys1968 14-07-2020 19:51

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Cytat:

Napisał maxpawkas (Post 3266408)
zapytać czy zaklajtrują to żywicą czy co zrobić?

Najlepiej zeby wypelnili koszt nie wielki a orginalna szyba zostanie

Pshemack 14-07-2020 19:56

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Nie wiem,czy nie za blisko krawędzi szyby, żeby Nordglass chciał ruszać...
Nie za dobrze widać na zdjęciu czy jest pajączek. Jeśli nie ma to jest większa szansa, że nic więcej się nie będzie działo.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to nie powinno być problemu, jeśli masz pakiet szyb. Inaczej pewnie zostaje AC i możliwa strata części zniżek.

potraff 14-07-2020 20:41

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
W mondeo jak mi wypełnili taki odprysk, to po tygodniu nie byłem wskazać gdzie on był.
Podjedź na warsztat, który robi takie rzeczy, to Ci powiedzą, czy się to da zrobić, bo to nie tak, że każdy odprysk się da wypełnić. Mi też najpierw oglądali, czy da się to zrobić.

wasi69 15-07-2020 07:04

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Klajstruj.. zapłacisz ułamek ceny nowej szyby. Chociaż przyznam, że w moim poprzednim Focusie poszło całe pęknięcie w zimie od lewej do prawej.. To w salonie chcieli za wymianę ponad 2 tysiące (za biede edyszon!!!) a w zwykłym warsztacie również z tego Saint-Gobain tyle że bez znaczka Ford 580zł z montażem.

Pejotwroc 15-07-2020 08:45

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Zaklej bo jeszcze ci zamontują jakiegoś taniego zamiennika który się rysuje od samego patrzenia [emoji3]

tryhp3 15-07-2020 08:48

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Sprawdź czy masz w AC pakiet szyby. Jeśli tak to korzystaj.
Jeśli nie to zapytaj w warsztacie, czy Ci to zrobią. Jak najszybciej bo takie odpryski nie lubią wilgoci.
Kolega korzystał z AC w takim wypadku (szyba nie kwalifikowała się do naprawy), to w kolejnym roku AC chcieli mu podnieść o 1000 zł względem roku pierwszego! Ale znalazł ubezpieczyciela który zrobił mu ofertę w okolicach roku pierwszego. Z tego co widzę po cenach wyżej to lepiej by się mu opłaciło szybę wymienić bez AC...

Zielony360 15-07-2020 08:55

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Zaklejenie będzie o wiele prostszym i tańszym rozwiązaniem, choć mogą*odmówić zaklejenia, bo stwierdzą, że i tak klej wypadnie.

Po wymianie szyby musisz kalibrować*czujniki asystentów kierowcy, które znajdują*się na szybie. Kosztuje to kilkaset złotych i nie jest pokrywane przez ubezpieczalnię, przynajmniej z pakietu szyb (nie wiem jak z AC). Temat tak rzadki, że mam wątpliwości, czy umieją*to dobrze robić.

mdmowski 15-07-2020 10:39

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Pełna szyba w ASO kosztuje ~5k. Zamiennik czyli oryginał, ale bez znaczka Forda, ok. 1000zł. Wymieniałem w czerwcu (na AC).
Ja dostałem kamieniem po miesiącu jazdy :( i tak jak powyżej zostało napisane zalepiłem dziurkę u speca od takiego łatania szyb: ~100zł + 12msc gwarancji.
Pech chciał, że dostałem drugi raz z drugiej strony, nawet nie widziałem - nisko nad maską i poszła rysa, później przez pół szyby i musiałem wymienić.
Im szybciej zalepisz dziurkę tym lepiej, najlepiej nie wytrawiać jej niczym typu: myjnia.

Pejotwroc 15-07-2020 12:24

Odp: Przednia szyba - wymiana czy naprawa?
 
Gorzej jak ci zamontują NordGlassa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.