Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Źle ustawiony rozrząd ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12495)

sebastian_w 19-04-2006 07:40

Źle ustawiony rozrząd ?
 
Po dość długiej walce z nierówna pracą silnika, tzn. na biegu jałowym troszke nim trzęsie a poza tym słychac z wydechu takie "prutanie" nie równą pracę, wymienionych świecach, przewodach, cewce, krokowcu i prawie wszystkich elementach mających wpływ na prace silnika przyszła pora na rozrząd.

Teraz zwracam sie do Kolegów z prośbą o pomoc: czy źle ustawiony rozrząd może mieć taki objaw. Gdzieś na formu czytałem że tak, tylko jestem ciekaw czy te objawy sa duże czy takie ledwo słyszalne i odczuwalne. Może dodam iż na gazie jest ten sam objaw.

Proszę o pomoc bo już naprawdę nie wiem czego sie czepić aby uzdrowić mondeusza.

Pozdrawiam Seba

adi 19-04-2006 08:11

no może moze byc ten rozrzad sle ustawiony!
zobacz posty z archiwum,tez te o wałkach rozrzadu i ich równoległości-tam jest napisane jak sprawdzic czy sa dobrze ustawione-ale z tego co mowisz=piszesz to masz cos przesuniete albo jeden albo drugi wałek o zabek...dwa,albo...posżła ci uszczelka pod głowicai na któryms cylindrez przdmuc***e=przepala.

poszukaj tez postów o uszkodzonej uszczelce,głowicy na pewno bedzie napisane jak sprawdzic czy nie przedmuc***e.
najprosciej zobacz w zbiorniczku wyrównawczym czy nie leca bable powietrzne i nie smierdzi spalinami!
a mocy nie straciło autko?

pozdrowionka!

sebastian_w 19-04-2006 08:19

Jeśli chodzi o moc autka to wydaje mi sie iz chyba jest taka sama.
Rozrząd miałem wymieniany, lecz "fachura" ustawiał go po według starego. Z tym problemem borykam się od chwili kupna autka.
Jesli chodzi o uszczelke to bąbelków nie ma a paliwem też nie czuć.
Moim zdaniem to tak wygląda jak by za wcześnie otwierały sie zawory wydechowe, i część szła w wydech poniewaz słychac tak jak mieszanaka by częściowo wybuchała w wydechu. Lecz jest to moja teoraia laika.

adi 19-04-2006 08:49

no to może własnie wałki masz przesuniete-przyspieszone!!!przeczytaj i jedz niech ktoś sie do tego zabierze fachowo i sprawdzi!!!

a "dziury"przy przypieszaniu nie masz w mocy?

znalazłeś o tych wałkach czy dac ci link?

sebastian_w 19-04-2006 08:57

Dzieki serdeczne
Znalazłem juz opis na forum eskorta wymiany rozrządu.
Będę kombionował i ustawiał :)

adi 19-04-2006 08:58

prosze o to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


ale z tego co mowisz to to autko powinno byc słabsze niz porównywalne 1,8????

nie muli go jakos?

[ Dodano: 2006-04-19, 10:03 ]
no i co z ta mułowatościa?jest czy nie?bo moj tata ma 1,8 i musze zaraz jego przy okazji przebadać!

[ Dodano: 2006-04-19, 10:07 ]
a tym co ci dałem linku ,sławko opisuje w mondim jak to zrobic!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.