Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   MK3 nadwozie pod kokpitem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=36354)

stadar 17-01-2008 00:55

MK3 nadwozie pod kokpitem
 
kupiłem mondeo mk3 2001 kombi i po wyjęciu schowka gdy zaglądałem do bezpieczników zauważyłem gołe lekko rdzewiejące blachy niczym nie zabezpieczone czy to normalne???u Was też tak jest?z kolei gdy zaglądałem do tylnych lamp to jest szary podkład.niby nadwozie ocynkowane ale podkład to chyba powinien być wszędzie????

Zawika 17-01-2008 07:48

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
Nadwozie jest zabezpieczone ocynkiem,a następnie w całości pomalowane lakierem(oczywiście najpierw podkłady itd.).Miejsca których nie widać, czyli jak w Twoim przypadku, pod schowkiem i pod lampami, powinny być pomalowane tak , jak cała karoseria.Jeżeli tak nie jest, to znaczy , że było tam szperane...delikatnie mówiąc.

Grumete 17-01-2008 10:31

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
Cytat:

Napisał stadar
kupiłem mondeo mk3 2001 kombi i po wyjęciu schowka gdy zaglądałem do bezpieczników zauważyłem gołe lekko rdzewiejące blachy niczym nie zabezpieczone

u mnie jest to samo, a samochód sprawdzałem w ASO przed zakupem z wykorzystaniem wszystkich dostępnych urządzeń od profesjonalnego czujnika lakieru do zestawu mierzącego kąty auta, więc uszkodzenie mechaniczne odpada

stadar 17-01-2008 22:52

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
Grumete dzięki czyli nie muszę się martwić.

janosik 18-01-2008 07:27

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
No raczej martwić się musimy wszyscy. U mnie też tam jest powierzchowna rdza. Mocno się zdziwiłem.

Zawika 18-01-2008 09:25

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
Tam pod schowkiem są elementy wzmacniające tupu pręty i jakieś kształtowniki.
To właśnie może być nieco zardzewiałe i jest to objaw normalny. Natomiast jeżeli rdzewieją blachy karoserii to jest to powód do niepokoju.

Grumete 18-01-2008 10:10

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
Cytat:

Napisał Zawika
Tam pod schowkiem są elementy wzmacniające tupu pręty i jakieś kształtowniki.
To właśnie może być nieco zardzewiałe i jest to objaw normalny.

w autach tej klasy nie powinno to występować, ogólnie można powiedzieć że fordy lubią rdzę

Zawika 18-01-2008 10:41

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
Masz rację z tą klasą.
Niemniej jednak elementy o których pisałem nie są niczym zabezpieczone.Goła stal.

pepe33 18-01-2008 23:19

Re: MK3 nadwozie pod kokpitem
 
NIe tylko w Fordzie tak jest w jakimś oplu też taką rdze widziałem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.